התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

האם להורים יש השפעה על מיניות ילדיהם?

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

אין ספק שההורים הינם מהדמויות המשמעותיות והמשפיעות ביותר על הילדים בכל תחומי החיים ובמלא מישורים. את ההשפעההאם להורים יש השפעה על מיניות ילדיהם? שלהם על הילדים ניתן לראות באורח החיים שהם מאמצים לעצמם בבגרותם, גישה לחיים, נטייה פוליטית, אורח החיים ועוד.

איזו השפעה יש לנו, ההורים, על ילדנו?

כפי שכבר ציינו להורים השפעה רבה על הילדים בתחומי חיים רבים, ההשפעה של ההורים על הילדים מתקיימת הן באמצעות תקשורת מילולית והן באמצעות תקשורת בלתי מילולית.

תקשורת מילולית הינה תקשורת של שיח, אנו מדברים עם הילדים, משוחחים איתם בפתיחות על דברים, אומרים את מה שיש לנו, מבטאים את הרגשות, מתקשרים את הכאב וההתלבטויות.

תקשורת בלתי מילולית הינה המסרים הסמויים שאנו מעבירים לילדים באמצעות ההתנהגות שלנו, באמצעות המעשים והפעולות.
למשל ביטוי האהבה שלנו לילדים באים לידי ביטוי במילים על ידי כך שאנו אומרים להם שאנו אוהבים אותם, גאים באים, מעריכים אותם, ביטוי במעשים בא לידי ביטוי על ידי המגע, החיבוק, הנשיקות ועוד.

אין ספק שכאשר המסרים המילוליים והבלתי מילוליים זהים המסר חזק ועובר בצורה מדויקת.

מהי בעצם מיניות?

מיניות האדם מורכבת וקשה להסברה אך בגדול כאשר מדברים על מיניות האדם מתייחסים לארבע מרכיבים עיקריים הכוללים זהות מינית שזוהי זהות המתייחסת למין הביולוגי של האדם (המטען הגנטי של כרומוזומי המין), הנטייה המינית אשר עוסקת במשיכה בתשוקה ובדחף המיני, הזהות המגדרית המתייחסת לפן הפסיכולוגי וההתנהגותי וההתנהגות המינית המתייחסת לעוררות המינית כתגובה פיזיולוגית לגירוי חיצוני.

התפיסה המינית של האדם מתבססת בעיקרה על דברים הנקלטים בילדות בבית באמצעות החושים שלנו, הדברים שאנחנו רואים, חווים, שומעים, מרגישים, התפיסה המינית שלנו תלויה ברובה בסביבה והשפעתה ואינה מולדת.

כיצד ההורים משפיעים של מיניות ילדיהם?

הורים הם בעלי השפעה קריטית להתפתחות הרגשית, המנטלית והנפשית של הילדים שלהם. הורים אשר מגדלים ילדים בטוחים בעצמם, המרגישים בעלי ערך, בעלי מודעות עצמית וסביבתית, מחוברים לגוף שלהם ולרגשות שלהם מסייעים להם לרוב לגדול ולהתפתח למבוגרים בריאים בנפשם. חשוב כי ההורים יביעו את אהבתם לילדים על ידי מגע, חיבוקים, נשיקות, בהסכמה כמובן, יביעו את אהבתם במילים. דרך המגע והקרבה עובר מסר חשוב של חיבור בין הנאה, שייכות, רגשות ואהבה והביטוי של הרגשות מלמד את הילדים לבטא את הרגשות באופן כללי, בטח ובטח שסביב התחושות שלהם בהקשר של אהבה, מיניות וקרבה. כמו כן, מערכת היחסים הקיימת בין ההורים מהווה מודל המשפיע רבות על מיניות הילדים.

כאשר ילדים חשופים להורים אוהבים, אשר מביעים את האהבה גם באמצעות מילים וגם באמצעות מגע, קרבה פיזית, נשיקות, חיבוקים הם קולטים ומפנימים מודל של זוגיות ומיניות בריאה. כאשר קיימת תקשורת בריאה ופתוחה ויש אמון בין הילדים וההורים ניתן לקיים שיח פתוח ומלמד סביב כל נושא לרבות סביב מיניות, יחסי מין, זוגיות, תפקוד מיני ועוד.

למה חשוב לשים לב בחינוך מיני של ילדים?

חינוך מיני של ילדים אינו מתחיל בגיל ההתבגרות אלא עוד בהיותם תינוקות.
כל הילדים, בנים או בנות זקוקים להרגיש אהובים, רצויים, מסוגלים וחשוב להראות להם את זה ולהביע את זה כדי לעזור להם לגדול כמבוגרים בעלי בטחון עצמי אשר מחוברים לעצמם ויודעים מה נעים להם ומה לא, מה הם אוהבים ומה לא.
כמו כן החשיפה שלהם למודל של זוגיות בריאה, אוהבת, מכבדת ומביעה עוזרת להם להטמיע זאת ולהביא את ההתנהגות הזו לתוך הזוגיות וחיי המין שלהם, חשוב לא פחות להציב גבולות ולשמור על פרטיות של כל אחד מבני המשפחה.

אולי יעניין אותך גם:

כל מה שרציתם לדעת על חינוך מיני בארץ וברחבי העולם

האם להורים יש השפעה על מיניות ילדיהם?
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן