התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

מהי שפיכה מוקדמת

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

שפיכה מוקדמת היא תופעה בה גברים לא מצליחים לשלוט על שפיכת הזרע בזמן קיום יחסי מין. תופעה זו מפיעה אצל 25-40% מהגברים, ונחשבת למתסכלת ומביכה במיוחד.

קיימות שתי הגדרות לשפיכה מוקדמת:

 • שפיכה מוקדמת מוגדרת כשפיכת זרע תוך פחות משתי דקות מרגע החדירה.
 • שפיכה מוקדמת מופיעה כאשר הגבר לא מצליח לקיים יחסי מין באורך אותו הוא רוצה.

יש לציין ששפיכה מוקדמת מופיעה בשכיחות גבוהה אצל מתבגרים וגברים צעירים אשר נמצאים בתחילת דרכם המינית. כמובן שתופעה זו אינה נחשבת לבעיה רפואית, אך כאשר היא מופיעה אצל מבוגרים ומנוסים, יש מקום לבדיקה ולטיפול בשפיכה מוקדמת.

גורמים לשפיכה מוקדמת

שפיכה מוקדמת נגרמת לאחר שהסף בו מופקת אורגזמה נמוך מדי, והשפיכה מושגת תוך גירוי מינימלי ופרק זמן קצר ביותר. קיימים גורמים רבים לשפיכה מוקדמת, כאשר החשוב ביותר הוא הגורם הפסיכולוגי.

הגורמים העיקריים לשפיכה מוקדמת הם:

 • הגורם הפסיכולוגי – קיים קשר בין מצבים נפשיים שונים להיארעות מקרים של שפיכה מוקדמת. מצבים של לחץ נפשי, חוסר ביטחון או ביישנות משפיעים על התופעה ומגבירים אותה. פעמים רבות, גברים שונים נמצאים בלחץ לספק את בת הזוג או לפצות אותה על מקרים קודמים של שפיכה מוקדמת. לחץ זה כמובן אינו חיובי, ומשפיע באופן משמעותי על היארעות השפיכה המוקדמת. מלבד זאת, גם לחץ שאינו קשור ליחסי המין (כמו דאגה כלכלית ובעיות במשפחה) משפיעים על השפיכה המוקדמת. מצבים נוספים, כמו העבר המיני והחוויה המינית הראשונה משפיעים כמובן על הופעת בעיות שפיכה, בכדוגמת שפיכה מוקדמת.
 • גורמים פיזיולוגיים – נדירים יותר מהגורמים הפסיכולוגיים, אך קיימים ומשפיעים על היארעות השפיכה המוקדמת. גורמים כמו פגיעה במערכת העצבים או מחלות כמו דלקת הערמונית משפיעים בצורה משמעותית על התפקוד המיני ועל היארעות שפיכה מוקדמת. כמו כן, תרופות שונות גורמות לשפיכה מוקדמת. בגילאים המאוחרים, השפיכה המוקדמת יכולה להופיע בהקשר של סכרת או מחלות אחרות.
 • מחלות נפש – פגיעות נפשיות כמו הפרעת דחק פוסט טראומטית יכולות להשפיע על התפקוד המיני ולגרום בין היתר לשפיכה מוקדמת. כמו כן, מחלות כמו הפרעה דו קוטבית יכולות גם כן להשפיע על התפקוד המיני, לאור ההפרעה הרפואית או לאחר שימוש בתרופות לטיפול במחלה.

טיפול בשפיכה מוקדמת

קיימות מספר שיטות טיפול בשפיכה מוקדמת:

 • start and stop – אחת השיטות הפופולאריות והנפוצות ביותר לשיפור השפיכה המוקדמת ולהארכת משך קיום יחסי המין. שיטה זו מתבססת על "אימון" הגוף ומערכת העצבים והעלאת הסף הגורם לאורגזמה. בשלב הראשון, הגבר מבצע את האימון על ידי אוננות – הוא מגרה עצמו עד הגעה לסף של "כמעט" שפיכה, והמתנה בסף זה. לאחר מספר שניות כאשר הגירוי דועך, עליו לחזור על הגירוי ולחזור על התהליך. בשלב השני, האימון מתבצע בשיתוף בת הזוג. שיטה זו היא אחת המוצלחות ביותר, והיא ניתנת על ידי סקסולוגים ברחבי כל העולם.
 • תרופות – תרופות לשפיכה מוקדמת כמו פריליג'י (Priligy), טרמדרול או טרמדקס.
 • תרסיסי השהייה – קיימים קרמים או תרסיסים שונים הגורמים לאלחוש העצבים הנמצאים על איבר המין ולכן מובילים לשפיכה מעוכבת יותר. שימוש בקרמים זה בעייתי, מכיוון שהוא גורם לאלחוש גם באיבר המין של בת הזוג, ולכן מפריע להנאה מיחסי המין. כמו כן, יש למרוח את הקרם כעשרים דקות לפני האקט המיני, דבר הפוגע בספונטניות של יחסי המין.
 • שימוש בקונדום – אחת האפשרויות הפשוטות עבור גברים הסובלים משפיכה מוקדמת היא שימוש בקונדום, אשר גורם לגירוי מופחת ולכן מאריך את משך קיום יחסי המין.
 • שינויי תנוחה – קיימות תנוחות אשר גורמות לגירוי מופחת של איבר המין ועל כן ההגעה לסף הגירוי מתעכבת. ועל כן, כל גבר צריך להכיר את התנוחות המאפשרות לו לשלוט באורגזמה טוב יותר.
 • טיפולים בדיבור – טיפולים כמו טיפול קוגניטיבי התנהגותי וייעוץ זוגי מסייעים לשיפור ההתמודדות עם הבעיה והגורמים לה וכן לשיפור התקשורת הזוגית.

קראו עוד:

טיפול טבעי בשפיכה מוקדמת

כיצד ALS משפיעה על התפקוד המיני?
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן