התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

תשוקה מינית (משיכה מינית)

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

קיום יחסי מין הוא חלק כמעט בלתי נפרד מכל מערכת זוגית בוגרת. במקרה הטוב, קיימת התאמה בין בני הזוג במידת הרצון שלהם לקיים יחסי מין (מבחינת תכיפות וכד'). סוגיה זו של רצון או צורך בקיום יחסי מין, המקדימה את המגע המיני עצמו, נקראת תשוקה מינית.

מרכיבי התשוקה המינית

תשוקה מינית היא מושג המורכב מיותר ממימד אחד. ללא ספק, אי אפשר להתעלם מחשיבותו של הממד ההורמונאלי. גם אצל גברים וגם אצל נשים, למחזורים הורמונאליים (בעיקר הורמונים הקשורים למערכת הרבייה ומופרשים מבלוטת יותרת המח) יש תפקיד מכריע ביצירת התשוקה המינית. כאשר מתעוררות בעיות הורמונאליות שונות, עשויה להיפגע התשוקה המינית.

לעיתים הטיפול בחשק מיני ירוד נעשה באמצעות טיפולים הורמונאליים. יחד עם חשיבות המימד הפיזיולוגי, חשוב להדגיש גם את המימד הנפשי. יש הטוענים שהמימד הנפשי משפיע יותר על התשוקה המינית של נשים, אך למעשה מדובר בחצי אמת.

אמנם הסיכוי שאישה תחוש תשוקה מינית כלפי גבר אליו היא חשה קירבה ואהבה, גדולה יותר, אך גם גברים מושפעים מרגשות חיוביים כלפי בת הזוג (ולעיתים גם נשים וגם גברים חשים תשוקה מינית ללא תחושה של קרבה ואהבה כל ועיקר).

תשוקה מינית כשלב במעגל המשיכה המינית

המשיכה המינית היא אלמנט רצוי, ויש שיאמרו הכרחי, במערכת זוגית. אך משיכה מינית אינה זהה בכל השלבים של קיום הזוגיות. כאשר זוג נמצא זמן רב ביחד, המשיכה המינית מתבססת על הכרות, אהבה ומחויבות.

דווקא בשלבים הראשונים של ההתאהבות ויצירת הזוגיות, המשיכה המינית נולדת מתוך תשוקה- אותה התפרצות הורמונאלית ורגשית אשר גורמת לאדם לחוש שהוא מעוניין לקיים יחסי מין עם האדם שמולו. התשוקה יכולה להתעורר מהר מאוד, ובהתאם- גם לדעוך מהר מאוד. לכן, למרות שתשוקה היא אלמנט חשוב בזוגיות, בדרך כלל היא אינה יכולה להיות הבסיס היחיד לקיומה.

משמעות התשוקה המינית במערכת יחסים

חשיבותה של התשוקה המינית במערכת יחסים היא עניין תלוי תרבות, וגם תלוי זוגיות. מבחינה תרבותית, לאלמנטים מיניים שונים יכולה להינתן משמעות שונה. בתרבות המערבית, למשל, סוג מסוים של נגיעות, חיבוק או נשיקה, עשויים להיות מעוררי תשוקה או מסמני תשוקה. בתרבויות אחרות, סימנים כאלה עשויים להיות תוקפניים, גסים או מאיימים. כמובן שגם ההקשר משמעותי.

בתוך הזוגיות, יש משמעות להבדלים בין עוצמת ואופי התשוקה המינית של כל אחד מבני הזוג. במצב האידיאלי, התשוקה המינית ששני בני הזוג חשים בנוכחות האחר דומה, כך שאף אחד לא יוצא מתוסכל או מותקף.

קשיים בתשוקה מינית

כאמור, התשוקה המינית מושפעת מגורמים פיזיולוגיים ומגורמים רגשיים- נפשיים. לעיתים קשיים בתפקוד המיני נובעים "פשוט" מירידה בחשק, או בתשוקה המינית. כלומר, למרות שאין בעיה "תפקודית", האדם אינו מרגיש את העוררות הנדרשת על מנת לקיים יחסי מין.

העדר תשוקה מינית עשויה לנבוע ממקורות פיזיולוגיים- הורמונאליים. אך בתחום זה ניתן לומר שברוב המקרים העדר תשוקה מינית קשור דווקא לקשר, למערכות היחסים או לאלמנטים רגשיים של הפרט. לחץ, למשל, הוא אחד הגורמים הנפוצים ביותר הפוגעים בתשוקה מינית של גברים ונשים כאחד. קשיי תקשורת בין בני הזוג הוא גורם נפוץ נוסף.

כאשר מתעורר קושי מסוג זה, חשוב מאוד לטפל בו אצל איש מקצוע המתמחה בתחום התפקוד המיני. סקסולוג או פסיכולוג בעל אוריינטציה מתאימה עשויים לאתר את המקור לפגיעה בתשוקה המינית עם היחיד או עם בני הזוג, ולמצוא את הדרכים המתאימות לעורר מחדש את התחושה הנפלאה שנקראת תשוקה מינית.

ראו גם:
זריקות לטיפול בחוסר חשק מיני בגברים

גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן