התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

תשוקה מינית בגיל המעבר

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

תשוקה מינית בגיל המעברגיל המעבר הוא גיל בו חלים שינויים רבים ומגוונים בגוף האישה. שינויים אלה גוררים תופעות לוואי שונות שעלולות להשפיע משמעותית ולפגוע באיכות חייה של האישה. אחד השינויים באה לידי ביטוי בירידה בתשוקה מינית בגיל המעבר. למה זה קורה ומה זה אומר? המאמר הבא הוא בשבילכם. 

 

מהו גיל המעבר?

על מנת שנוכל להבין למה חלה ירידה בתשוקה מינית בגיל המעבר יש להבין מה גיל המעבר בכלל. גיל המעבר הוא התקופה בה נפסק המחזור החודשי של האישה. הפסקת המחזור גורמת להפסקה של הפעילות ההורמונלית השחלתית ובעקבות כך חלים שינויים בגוף. הדלדול בכמות הביציות גורם לירידה באסטרוגן ובפרוגסטרון. האסטרוגן הוא הורמון המין הנשי וירידה שלו גורמת לתסמינים שונים.  גיל המעבר מתחיל בסביבות גיל החמישים אך יש נשים שהשלב הזה יחול אצלן לפני או אחרי. 

אילו תסמינים כולל גיל המעבר?

גיל המעבר מתחיל עוד קצת לפני הפסקת המחזור באופן מוחלט. בשלב שלפני הפסקת המחזור, האישה תחווה מחזורים בלתי סדירים. בהמשך התקופה לאחר שייפסק המחזור גיל המעבר יכלול תסמינים שונים. בדרך כלל התסמינים חולפים כשנתיים לאחר הפסקת המחזור אך יש נשים שעלולות לסבול מהתסמינים השונים או מחלק מהם במשך אפילו עשור. גיל המעבר כולל תסמינים בהם-

  • גלי חום שמופיעים בעיקר בשנה הראשונה של גיל המעבר. בדרך כלל לאחר שנה או שנתיים מהפסקת המחזור גלי החום ייפסקו. 
  • הזעה מוגברת
  • פעילות לב מואצות
  • נדודי שינה
  • עייפות
  • תחושת יובש בנרתיק וירידה בתשוקה מינית בגיל המעבר
  • דלקות או הפרעות במתן שתן
  • עליה במשקל
  • נשירת שיער
  • שינויי מצב רוח

ועוד. 

 

למה חלה ירידה בתשוקה מינית בגיל המעבר?

גיל המעבר משפיע על התשוקה המינית של הנשים. הדבר לא רלוונטי לכל הנשים ויש נשים שלא חשות שינויים בתשוקה המינית כלל. עם זאת, נשים רבות אחרות מדווחות על ירידה בתשוקה מינית בגיל המעבר. 

קודם כל יש לקחת בחשבון שיש קשר בין גיל האישה לבין החשק המיני שלה.  מלבד הגיל החשק המיני יושפע מהקשרים האישיים שהאישה מנהלת ומאיכות הקשר הזוגי. 

לירידה בתשוקה מינית בגיל המעבר יש הסבר פיזיולוגי שקשור לשינויים ההורמונליים שקורים בגוף. כפי שציינו, בגיל המעבר חלה ירידה בהורמון האסטרוגן שגורם לירידה בתחושה הנרתיקית. כמו כן בגיל המעבר האישה עלולה לסבול מיובש נרתיקי שיגרום לכאבים בקיום יחסי מין. בנוסף עם הגיל שרירי רצפת האגן נחלשים וגורמים לירידה ביכולת האורגזמות. 

בנוסף, התסמינים השונים מהם האישה סובלת בגיל המעבר כמו גלי חום, הזעה מוגברת וכדומה, גורמים לעייפות ומצב רוח מדוכדך שגורמים לירידה בתשוקה מינית. 

בנוסף לכך, בדרך כלל גיל המעבר כולל גם שינויים פיזיים והאישה עלולה לסבול מהשמנה. כתוצאה מכך חלה ירידה בדימוי העצמי של האישה שגורמת לעכבות מיניות, לירידה בהנאה המינית וכך לירידה בתשוקה המינית.

מלבד לשינויים שחלים בגופה של האישה, חלים גם שינויים נפשיים רבים שנגרמים גם בעקבות השינויים שחלים בה וגם בעקבות השינויים בחיים. בסביבות גיל המעבר הילדים מתחילים לעזוב את הבית וחלים משברים נפשיים אצל האישה. 

 

טיפול לתסמינים שמורידים תשוקה מינית בגיל המעבר

קודם כל יש לדעת שקיימים טיפולים שונים לתסמינים שהאישה חווה בגיל המעבר. טיפול בתסמינים השונים יכול לגרום גם לשיפור מצב רוחה של האישה וכך להשפיע על התשוקה המינית שלה. 

טיפול בגלי חום כולל טיפול הורמונלי חליפי על ידי כדורים, מדבקות או ג'ל לעור. חשוב לקחת בחשבון שישנם מקרים בהם לא ניתן לקבל טיפול הורמונלי לגלי חום בעקבות מצב רפואי כמו לדוגמא מחלת כבד פעילה, דימום נרתיקי, קרישיות יתר, אירוע לבבי, סרטן השד, סרטן הרחם ועוד. כמו כן, ישנם מקרים שמצריכים התייחסות מיוחדת ביניהם מיגרנות, רחם שרירני, היסטוריה משפחתית של סרטן ועוד. במקרים בהם לא ניתן לטפל באישה על ידי טיפול הורמונלי חליפי ניתן לטפל בגלי החום על ידי תרופות נוגדות דיכאון עם השפעה מיטיבה על גלי חום. בנוסף ניתן לטפל בגלי חום על ידי טיפולים מהרפואה המשלימה שכוללים תרופות ממקור צמחי, תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית. 

על מנת לטפל ביובש נרתיקי שגורם לכאבים במהלך קיום יחסי מין ואף להפרעות בהשתנה ניתן לקבל טיפול אסטרוגני מקומי לנרתיק. 

טיפול לירידה בתשוקה מינית בגיל המעבר

מלבד טיפול בתסמינים שמורידים תשוקה מינית, ניתן לטפל בירידה בחשק במיני גם על ידי טיפול מיני. הטיפול המיני הוא למעשה טיפול שבודק את הקשר הזוגי והמיני של בני הזוג. במהלך הטיפול נבדקות עכבות מיניות, בני הזוג ינהלו שיח פתוח ותקשורת מינית פתוחה ובונה, מצבה הנפשי של האישה ייבדק, יבחנו את צרכיה המיניים, השינוי בצרכיה המיניים בעקבות גיל המעבר, אופן הקבלה שלה את הבגרות וההשלכות שלה. יש לקחת בחשבון שישנם מקרים בהם הפסקת יחסי מין באה מצידו של בן הזוג בשל ירידה בתפקודו המיני. כלומר, עם הגיל גם הגברים סובלים מהפרעות בתפקוד מיני מסיבות שונות. לכן, יש לבחון את הקשר בין בני הזוג ואת המצב הנפשי של שניהם. 

מלבד לטיפול המיני, ניתן לטפל בתשוקה מינית  על ידי תוספת אסטרוגנים, אותם ניתן לקבל בטיפול סיסטמי או מקומי. כמו כן, בארצות רבות מטפלים באישה גם על ידי טסטוסטרון שהוא הורמון מין גברי. טיפול זה טרם אושר בישראל. לסיכום, עם הגיל הגוף משתנה וכך גם התשוקה המינית. גיל המעבר הוא גיל שגורם לשינויים רבים אצל האישה. השינויים הרבים גורמים לירידה בתשוקה מינית בגיל המעבר. אך לפני שאת מרגישה זקנה ומספידה את חיי המין שלך, תזכרי שניתן לקבל טיפול שיעזור לך לצמצם את התופעה באופן משמעותי. 

תשוקה מינית בגיל המעבר
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן