התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

יחסי מין בזמן ההריון

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

תשעת חודשי ההיריון הם חוויה כלל חושית, גם לאישה שחווה את כל התחושות והשינויים "ממקור ראשון", וגם עבור הגבר שלמרות שהוא "רק" צופה מהצד, הוא רואה את אשתו המוכרת משתנה בקצב מהיר עד שהיא נראית כמו אישה אחרת.

ההיריון מלווה במגוון מאוד רחב של שינויים גופניים והורמונאליים, שמלבד לשנות את המראה החיצוני שלך ולהוסיף לו מעין כדור גדול ובולט מלפנים, את משתנה גם מבפנים.

ההורמונים ששולטים ומנהלים את חיינו, לוקחים על עצמם תפקיד אפילו עוד יותר דומיננטי במהלך ההיריון- הם גורמים לחוש הריח והטעם שלך להשתנות ועל ידי כך גורמים לך לחוש בחילה והם גורמים לחזה שלך לדרוש שתקני לו חזיות חדשות וגדולות יותר שיוכלו להכיל אותו.

לקראת הסוף הם גורמים לך להרגיש שחם לך בכל מקום ובנוסף, לפעמים הם גם גורמים למצב הרוח שלך להשתנות בקיצוניות בלי סיבה ברורה. נושא קיום יחסי מין במהלך ההיריון מטריד זוגות רבים והם מוצאים את עצמם שואלים הרבה שאלות של "מה מותר ומה אסור?". במאמר הבא נסקור את נושא הסקס במהלך ההיריון מכל בחינה.

החשש מסקס בהריון

כל זוג יודע כיצד העובר הקטן הגיע למקום בו הוא נמצא. ישנם זוגות, ובעיקר גברים, שחוששים שחדירה של איבר מינם לתוך הנרתיק יכולה לפגוע בעובר ששוחה במי השפיר שברחם. חשש זה הוא בלתי מציאותי וגם אם הגבר שלך ניחן באיבר מין מרשים במיוחד בגודלו, עדיין אין סיכוי שהעובר יפגע.

זוגות אחרים חוששים כי קיום יחסי מין בתנוחות מסוימות, כמו התנוחה המיסיונרית, יכול "למעוך" את העובר, או לחילופין, שקיום יחסי מין נמרצים מאוד יכולים לטלטל את העובר ולפגוע בו. ישנן נשים שפוחדות שאם יחוו אורגזמה חזקה במיוחד, כיווץ שרירי הרחם שמתלווה אליה עלול לפגוע בתינוק.

כל הטיעונים הנ"ל הם חסרי כל ביסוס. התכנון של הרחם ומיקומו בתוך אגן הירכיים הוא ייחודי בכדי למנוע כל פגיעה בתינוק. בין העולם החיצון לתינוק מפרידים עור, שכבות שרירים וכמובן מי השפיר שאחד מתפקידיהם החשובים הוא למנוע זעזועים ופגיעה כלשהי בתינוק.

ככלל, אין מניעה רפואית לקיים יחסי מין במהלך ההיריון כולו. נשים הסובלות מבעיות במהלך ההיריון כדאי שתתייעצנה עם רופא הנשים המטפל שלהן בנוגע לסוגיה זו. ישנם מספר מקרים בהם הרופא ימליץ שלא לקיים יחסי מין מכיוון שקיימת סכנה להריון. בין המקרים הללו ניתן למנות: קריעה של שק מי השפיר וירידת מים או דליפה שלהם, דימום נרתיקי, כאבים בנרתיק או בבטן ואבחנה של שליית פתח.

בין ירידה בחשק המיני לתיאבון מיני מוגבר

במהלך השליש הראשון להריון האישה מתמודדת עם שינויים הורמונאליים שעשויים לפעמים לגרום לה להרגיש רתיעה ואף בחילה מריחו של הבעל. כמו כן- היא רק מתחילה להסתגל לשינויים שגופה עובר ולכן תקופה זו של ההיריון מלווה לעיתים בחוסר בחשק מיני ובפעילות המינית.

בשליש השני להריון, לאחר שהאישה מקבלת ומתרגלת לשינויים שעוברים עליה, היא עשויה למצוא את עצמה חווה תיאבון מיני מוגבר. גם גברים רבים מוצאים את עצמם נמשכים יותר לאישה שלהם כאשר היא עגלגלה יותר.

בשליש השלישי, צוואר הרחם והנרתיק נעשים מאוד נפוחים וגדושים בכלי דם. ישנן לא מעט נשים שמדווחות כי קיום יחסי מין בשלבי ההיריון הסופיים הוא מענג יותר והן מצליחות להגיע לאורגזמה הרבה יותר בקלות.

יתרון נוסף שיש לקיום יחסי מין במהלך השבועות האחרונים ללידה- האורגזמה הנשית גורמת לשחרור של חומרים בשם פרוסטגלנדינים שעוזרים לקדם את ההיריון לקראת לידה ולהתחיל בתהליך הצירים שיביא לעולם את הצאצא החדש. אחרי שהוא יצטרף לבית, יאלצו בני הזוג להתרגל שוב לשגרה חדשה של חיי מין.

גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן