התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

בעיות שפיכה נפוצות

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

כל נער ממוצע יודע שבעקבות אוננות וקיום יחסי מין הוא אמור להגיע לאורגזמה שמביאה איתה את השפיכה. ללא שפיכה תקינה, אין אפשרות להביא ילדים לעולם שכן השפיכה מכילה בתוכה את תאי הזרע החיוניים להפריית הביצית. ישנם מצבים בהם השפיכה אינה "עובדת" כמו שצריך או בעיות שפיכה, מצבים אלה יכולים להוביל מצד אחד לבעיות בפוריות וקושי בכניסה להריון, ומצד שני לתסכול מצד שני בני הזוג, שכן יחסי המין אינם מתנהלים "כמו שצריך".

מנגנון השפיכה והרכב נוזל השפיכה

השפיכה היא נוזל המכיל בתוכו את תאי הזרע שנוצרים באשכים ויחד איתם נמצאים חומרי מזון שמופרשים מבלוטות אותן פוגש נוזל הזרע בדרכו לשופכה. אחת מהבלוטות הללו היא בלוטת הערמונית.

ברוב הגברים, השפיכה מגיעה במקביל או מיד לאחר שהגבר חווה אורגזמה. כתוצאה מפעולת החיכוך והשפשוף שקיימת ביחסי מין ובאוננות, קצות העצבים בפין הופכים למגורים מאוד, אלה שולחים אותות למוח שמפרש זאת כגירוי מיני.

גירוי זה נמשך עד לנקודה שנקראת "נקודת האל חזור" שמביאה לסדרה של התכווצויות באזור האגן ואיבר המין. התכווצויות אלה גורמות לתחושה המענגת של האורגזמה ובמקביל, לפליטת נוזל הזרע ולשפיכה. לאחר שפיכה, רוב הגברים זקוקים להפוגה של מספר דקות עד שעות עד שיוכלו לקיים יחסי מין שיסתיימו באורגזמה.

יש להוסיף כי השפיכה אינה נחלתם של הגברים, וישנן נשים שבעת אורגזמה ייחודית ואינטנסיבית חוות אף הן שפיכה, שמכונה "שפיכה נשית".

בעיות שפיכה נפוצות ודרכי טיפול

קיימות שלוש קבוצות עיקריות של בעיות שפיכה: שפיכה מוקדמת, שפיכה מעוכבת ושפיכה הפוכה. לכל אחת מהבעיות מלווים תסכולים של בני הזוג שנובעים גם מחיי מין לא מספקים וגם מקשיים או חוסר יכולת להיכנס להריון. לפני שמתחילים טיפול בכל אחת מהבעיות, חשוב שתהייה תמיכה והתחשבות מצד שני בני הזוג, ללא שני מרכיבים חשובים אלה, גם אם תיפתר הבעיה בשפיכה, המשבר שנוצר בזוגיות לא ייפתר, מה שעלול להוביל לחיכוכים קשים ביחסים.

שפיכה מוקדמת (מהירה)

מדובר באחת בעיות שפיכה השכיחה ביותר. גברים רבים עשויים להגדיר את עצמם כסובלים משפיכה מהירה, אפילו אם הם מסוגלים לקיים יחסי מין במשך 30 דקות רצופות, מכיוון שהיו רוצים שיחסי המין ימשכו זמן רב יותר. אף על פי כן, לארגון הבריאות העולמי יש הגדרה משלו לשפיכה מוקדמת והוא מגדיר אותה כשפיכה שהתרחשה בטווח של 2 דקות מרגע החדירה.

שפיכה מוקדמת מתסכלת מאוד עבור הגבר שרוצה לקיים יחסי מין ארוכים יותר ומתסכלת עבור האישה הממוצעת שלא יכולה להגיע לאורגזמה נשית, או אפילו קרוב אליה, בתוך 2 דקות.

הטיפול בשפיכה מוקדמת היא על ידי סקסולוג שמלמד את הגבר ללמוד לזהות מתי הוא מתקרב לשפיכה ומדריך אותו ואת בת זוגו להשתמש בטכניקות שיפחיתו מעוצמת הגירוי, ובכך יאריכו את משך קיום יחסי המין. ניתן גם לטפל בבעיה באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי, וכן להשתמש בתרופות לשפיכה מוקדמת, בג'לים מאלחשים על איבר המין או בקונדום עבה במיוחד בכדי להפחית מעוצמת הגירוי.

שפיכה מעוכבת

שפיכה מעוכבת היא בעיה פחות נפוצה מהשפיכה המוקדמת. הביטוי של הבעיה הוא בדחייה של רפלקס השפיכה- לגבר לוקח זמן רב מאוד לגמור כתוצאה מחדירה ולפעמים אין הוא מסוגל לגמור בכלל. לעיתים מקור הבעיה הוא פיזיולוגי או כתופעת לוואי של נטילת תרופות מסוימות, אולם במרבית המקרים השורש של הבעיה הוא ממקור נפשי הקשור להרגלי אוננות וקיום יחסי מין מסוימים. רוב הגברים הסובלים מהבעיה יצליחו להגיע לאורגזמה באוננות.

בעיה זו היא לא בלתי אפשרית לפתירה, אולם דרוש מאמץ מצד הסקסולוג ובני הזוג בכדי להבין מהם המצבים והתנוחות בהן קל יותר להגיע לשפיכה. תרגול של אותן תנוחות יחד עם מאמץ של בן הזוג להתנתק מדפוסי האוננות שלו, יוכל לעזור ב- 80% מהמקרים ולפתור את הבעיה. אם מקור הבעיה הוא פיזיולוגי או שמקורו בתרופות, יש לפנות לרופא המשפחה או לאורולוג בכדי לטפל באופן ממוקד בבעיה. כמו כן, ישנם טיפולים מהרפואה האלטרנטיבית אשר יכולים לסייע בהתמודדות עם הבעיה.

שפיכה הפוכה

שפיכה הפוכה זו אחת בעיות שפיכה הנדירה ביותר והגורם לה הוא פיזיולוגי בלבד. לגבר יש צינור אחד שעובר לאורך הפין. דרך אותו צינור יוצר גם השתן וגם נוזל הזרע. כאשר הגבר פולט זרע, אין אפשרות ליציאת שתן בו זמנית, אולם קיימת תופעה של שפיכה הפוכה. בתופעה זו, הגבר מרגיש שהוא חווה אורגזמה ואכן פולט זרע, אך במקום שהזרע יצא דרך השופכה, הוא נכנס לצינור השתן ומגיע לשלפוחית השתן.

בעיה כזו נוצרת בעקבות פגיעה בשרירים הטבעתיים שאמורים לסגור את פתח שלפוחית השתן ולמנוע בעיה כזו. אחת הסיבות להיחלשות של השרירים הוא ניתוח בפרוסטאטה. הטיפול הוא על ידי חיזוק השרירים באזור האגן והגבר מקבל תרגילים לחיזוק שרירים אלה בהנחיה של פיזיותרפיסט.

אולי יעניין אותך גם:

כמו בקאמה סוטרה: מהו קאמה סוטרה? ומה ניתן ללמוד ממנו?

גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן