התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

יובש בנרתיק

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

יחסי מין תקינים נשענים על מספר תנאים בסיסיים. כשתנאים אלה לא מתקיימים, צפויים שיתגלו קשיים בתפקוד המיני, חוסר הנאה מפעילות מינית, ועד פגיעה והמנעות מוחלטת מקיום יחסים.

התנאים הבסיסיים ביותר הם מצב פיזי שמתאים לפעילות מינית. אצל גברים קל יותר לראות זאת. כאשר יש גירוי מיני, נוצרת זיקפה. אם אין זיקפה- יש בעייה. אצל נשים המצב פחות בולט לעין.

כמו שהפה שלנו מתמלא ברוק כאשר אנחנו חושבים על אוכל (מערכת העיכול מתחילה להתכונן לפעולה), כך גם המערכת המינית מתחילה להתכונן לפעילות המינית, ונוצרת לחות בנרתיק. הלחות בנרתיק מאפשרת את החדירה של הפין.

מהו יובש בנרתיק?

לעיתים נוצר מצב בו הנרתיק אינו נעשה לח לקראת הפעילות המינית. מצב זה נקרא יובש בנרתיק, והוא פוגע באפשרות לקיים יחסי מין תקינים. כאשר הנרתיק יבש, החדירה עלולה להיות מכאיבה, ותנועה בתוך הנרתיק אינה נעימה ואף עלולה לגרום לגירויים, פציעה וכאבים מתמשכים. לכן, נשים שסובלות מיובש בנרתיק נוטות להמנע מקיום יחסי מין.

אצל נשים רבות יש צורך ב"משחק מקדים" כדי להגיע לרמת גירוי שתוביל להרטבה של הנרתיק. נרתיק יבש הוא המצב הטבעי כאשר אין גירוי מיני. אך כאשר יובש קליני בנרתיק, גם לאחר גירוי- לא נוצר המצב המאפשר חדירה נעימה.

גורמים ליובש בנרתיק

יובש בנרתיק עשויי להגרם מסיבות פיזיולוגיות ומסיבות נפשיות- רגשיות. הסיבות הפיזיולוגיות כוללות מצבים פיזיים או מחלות שגורמות לפגיעה במנגנון של הרטבת הנרתיק, ויכול להגרם גם ממצב חולף כמו פטריה בנרתיק, וגם ממצבים מתמשכים כמו כניסה לגיל הבלות.

הסיבות הנפשיות עלולות לכלול חוסר משיכה מינית בין בני הזוג, חוסר התאמה במובן המיני (הגבר אינו מצליח לעורר את הגירוי אצל האישה ולכן היא לא נרטבת).

בעיות נלוות ליובש בנרתיק

יובש בנרתיק גורם לפגיעה באפשרות לקיים יחסי מין. קשה לעיתים להבחין בין הביצה לתרנגולת- האם היובש נגרם כתוצאה מבעיה בין בני הזוג, או שמא היובש בנרתיק גורם להמנעות מקיום יחסי מין, ובעקבות כך לפגיעה בזוגיות?

כך או כך, יובש בנרתיק עשוי להוביל לתסכול רב הן אצל האישה והן אצל בן זוגה. הוא עלול לגרום לפגיעה ביחסים, הן במישור המיני והן בהקשרים רחבים יותר.

טיפול ביובש בנרתיק

כאשר אישה סובלת מיובש בנרתיק אשר מקשה עליה בתפקוד המיני, ישנם מספר פתרונות שהיא עשוייה לנסות. ראשית, יש לפנות לבדיקה רפואית על מנת לאבחן האם קיימת סיבה פיזיולוגית ליובש.

נשים שנכנסות לגיל המעבר סובלות באופן שכיח ביותר מיובש בנרתיק, ובמקרים חריגים ישנן תרופות (וגינליות ופומיות) שעשויות לשפר את המצב. אם מדובר במחלה או בדלקת, יש לתת טיפול מתאים. כאשר אין בעיה פיזיולוגית ברורה, ניתן להסתייע בטיפולים בעלי אופי שונה:

1. טיפול נקודתי: ישנן משחות וחומרי סיכה אשר ניתן להשתמש בהם כתחליף לרטיבות הטבעית של הנרתיק. חומרים אלה מאפשרים חזרה לתפקוד מיני רגיל, ועשויים להפחית את המתח שעלול להווצר בין בני הזוג כתוצאה מהבעיה.

2. טיפול זוגי: כאשר היובש בנרתיק משקף קשיים בזוגיות או במיניות, יש לעיתים מקום לפנייה לעזרה מקצועית- נפשית. טיפול זוגי הממוקד במיניות עשוי להעלות את התסכולים או חוסר שביעות הרצון של בני הזוג, ולמצוא דרך להביא לסיפוק רב יותר בחיי המין.

3. טיפול אצל פסיכולוג או סקסולוג: כאשר האישה חווה יובש בנרתיק מחוץ להקשר של בן זוג מסויים, יש מקום לטיפול בתחום המיני באופן ספציפי בעבורה. חשוב להדגיש שאין להאשים את הבחורה שסובלת מיובש בנרתיק, אלא לנסות להבין מהו הגורם הנפשי שמונע את הפעילות הטבעית של הגוף.

גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן