התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

חוסר יכולת להגיע לאורגזמה

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

בשלב הסופי של המגע המיני, לאחר מספיק תשוקה ועוררות, גברים ונשים משיגים אורגזמה לעיתים קרובות. אך עיכוב מתמשך או העדר מוחלט של אורגזמה, גורם למצוקה שכותרתה 'הפרעה אורגזמית'.

הפרעה זו מובילה לבעיות במערכת היחסים ולבעיות בתפקוד המיני. המצב עשוי להיות ראשוני, כלומר, אדם מעולם לא הגיע לאורגזמה, או משני, מצב בו מידי פעם חסרה היכולת להגיע לאורגזמה.

הגורמים לחוסר יכולת להגיע לאורגזמה

שני מצבי הפרעת האורגזמה, הראשוני והמשני, עלולים להיגרם כתוצאה ממצבים שונים:

טראומה רגשית או התעללות מינית או פיזית

אין ספק שנשים עם היסטוריה של התעללות נמצאות בסיכון גבוה יותר לבעיות רגשיות ופיסיות שונות, במיוחד דיכאון וחרדה, אשר עלולים להרוס את חיי המין שלהן. תחושות אשמה, בושה, כעס, פחד, חרדה ובידוד הן די נפוצות בקרב נשים אלו.

עבור חלקן, התחושות מתבטאות בחוסר יכולת להיות נוכחות או מחוברות במהלך קיום יחסי מין. נשים אחרות מדווחות על הגעה למצב של כמעט אורגזמה, ולאחר מכן העלמות התחושה.

תרופות וניתוחים

מצבים אלו עלולים לגרום להפרעת אורגזמה גם בקרב גברים. כמויות מוגזמות של אלכוהול, תרופות להפחתת לחץ דם, תרופות נוגדות דיכאון כגון פרוזק, זולופט ופקסיל, תרופות נוגדות חרדה דוגמת קסנקס ותרופות הרגעה כגון הלסיון, עלולות לעכב אורגזמה.

עצבי האגן שנותקו כתוצאה מניתוח עלולים לעכב את הגודש באברי המין, שהוא תנאי מוקדם לבניית שיא מיני.

טכניקה שגויה

לא ניתן לדבר על אורגזמה מבלי להזכיר טכניקות מיניות. מגע מיני אינו ידיעה מולדת, גברים ונשים צריכים ללמוד כיצד להעניק ולקבל גירוי וסיפוק מיני. בשל מגוון נרחב של גורמים, תרבותיים, דתיים ואישיים, חלק מהנשים והגברים אינם חשים בנוח לדון ולחקור את הטכניקות המיניות אשר עשויות להביא או להגביר את האורגזמה.

צניחת רצפת האגן

מצב זה מתרחש עם התרופפות השרירים התומכים באיברי האגן הפנימיים. צניחה עלולה לנבוע כתוצאה מלידה, הזדקנות, ניתוחים ופגיעות בעמוד השדרה. נשים הסובלות מצניחה חוות דחף להשתין לעיתים קרובות ומתלוננות על לחץ בנרתיק או בפי הטבעת.

טיפול בהעדר אורגזמה

עבור בני זוג רבים, איבוד האינטימיות עלול לפגוע במערכת היחסים. ההתמקדות באורגזמה כחוויה אולטימטיבית עלול להתיש עד שלבסוף הם מוותרים על רגע השיא הנכסף או שהם פשוט מפסיקים לקיים יחסי מין. יחד עם זאת, אין צורך "לחייך ולסבול" סקס ללא אורגזמה, אם ניתן לעשות משהו בקשר לזה.

הפתרונות האפשריים כוללים:

ייעוץ

בני זוג יכולים להפיק תועלת מטיפול בייעוץ על מנת לברר את הגורמים לבעיה ולהשיב את המיניות. הצעד הראשון הוא להכיר בגורם, הצעד השני הוא להכיר בכך שגם אם ההפרעה נובעת מהתעללות, אין לנקוב באשמים, ובמיוחד לא ליפול למלכודת ההאשמה העצמית, והצעד השלישי הוא טיהור הבושה. כל שלושת השלבים האלו הם קריטיים להחלמה.

שינוי תרופות

יתכן שיהיה צורך לשנות או אף לבטל תרופות מרשם בעלות השפעה שלילית על התפקוד המיני. כמובן, יש צורך להתייעץ עם הרופא לפני שינוי התרופות. בהתאם להיסטוריה האישית, ניתן להחליף או לצמצם את השימוש בתרופות, במיוחד תרופות נוגדות דיכאון הידועות כבעלות תופעות לוואי מיניות, כולל התרופות המשווקות כרסיטל, סרזון או אפקסור.

לעיתים ניתן לשנות אף את אופן צריכת התרופה על מנת להפחית את תופעות הלוואי. לדוגמה, היום קיימת גרסה של פרוזאק אותה ניתן לצרוך אחת לשבוע במקום מידי יום.

תקשורת

על מנת להגיע לסיפוק מיני, בני הזוג צריכים להיות מומחים בדרכים לעורר זה את זו, ומעשה זה כרוך בתקשורת כנה. כל אדם הוא שונה, ובתור שכזה, אחריותו לספר לבן או בת הזוג מה הם אוהבים. אם אדם חש שלא בנוח לפרט את הדרכים בהן ניתן לענג אותו, מומלץ לקרוא ספרי הדרכה או לצפות בקטעי וידיאו אירוטיים על מנת להתחיל את השיחה. יש לשמור על גישה חיובית במהלך התקשורת.

תרגילי קיגל

ניתן לאמן את שרירי האגן עם תרגילי קיגל המסייעים להשגת אורגזמה חזקה יותר. חיזוק שרירים אלו מבוצע באמצעות התחלה והפסקת זרם השתן מספר פעמים. מומלץ לעבוד על חמישה סטים של עשר התכווצויות ביום. ככל שההתכווצות מוחזקת יותר, כך מתחזקים יותר השרירים.

לא קיימת תרופה לאורגזמה, אך יש לגלות רגישות ותמיכה הדדית, להסביר לבן או בת הזוג את המגבלות, להבין את האנטומיה, ולספק חלופות לסיפוק מיני.

אולי יעניין אותך גם?

לא רק נשים: על זיוף אורגזמות בקרב גברים

מתקשה להגיע לאורגזמה?
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן