התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

שפיכה מאוחרת – עובדות חשובות

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

קיום של יחסי מין תקינים ומהנים לשני בני הזוג הוא אחד מאבני היסוד של זוגיות טובה ומוצלחת. בעיה נפוצה מאוד בה נתקלים גברים רבים היא שפיכה מוקדמת- במקרים כאלה הגבר מגיע לאורגזמה ושפיכה תוך זמן קצר מרגע החדירה, לעיתים אפילו לפני שהחדירה התרחשה. לבעיה זו קיימים טיפולים שונים.

קיימת גם בעיה הפוכה שממעטים לדון בה והיא בעיית השפיכה המעוכבת או השפיכה המושהית. הבושה הסובבת נושא זה היא כה גדולה עד כדי כך שאין בידנו נתונים מדויקים בנוגע לשכיחות הבעיה. ההערכה היא שעד 5% מהגברים בעולם סובלים מהבעיה. בישראל, מדובר בבעיית התפקוד המיני השלישית בשכיחותה.

מהי שפיכה מעוכבת ולמי זה קורה?

שפיכה מעוכבת הוא השם שניתן לתופעה בה גבר אינו מסוגל לגמור כתוצאה מחדירה. במרבית המקרים, אין בעיה פיזית שמונעת את האורגזמה והשפיכה, ואותם גברים יכולים להגיע לשפיכה כתוצאה מאוננות, אך לאחר זמן ממושך יחסית של לפעמים עד 45 דקות.

בעבר תופעה זו הייתה נדירה יחסית אולם בשנים האחרונות אנחנו רואים עלייה בשכיחותה, ייתכן וזה נובע מכך שבאמת יש גידול בשכיחות הבעיה, אולם אפשרות אחרת היא שיותר ויותר גברים מצליחים להתמודד עם הבושה ופונים לקבל עזרה.

הגברים הסובלים מהבעיה נחשבים בהתחלה למאוד פופולאריים בקרב הנשים מכיוון שהם לא גומרים מהר. לגבר כזה יכולות להיות עשרות פרטנריות בעברו, אולם כאשר הוא מגיעים למערכת יחסים רצינית וממושכת, אז מתחילים להופיע התסכולים. יחסי המין יכולים להימשך שעות והגבר לא מגיע לשפיכה, הדבר מתסכל הן עבור בת הזוג שהסקס כבר נהיה מכאיב עבורה, והן עבור הגבר שאינו מצליח להגיע לסיפוק.

הגורמים לשפיכה מעוכבת

ישנן בעיות פיזיולוגיות שיכולות לגרום לתופעה, ביניהן: בעיות בעמוד השדרה, סוכרת, הגדלה של הפרוסטטה וסרטן באזור האגן. עיכוב שפיכה יכול לנבוע גם מתופעת לוואי של תרופות מסוימות כמו תרופות נוגדות דיכאון ממשפחת ה-SSRI וכן כתוצאה משימוש באלכוהול.

יחד עם זאת, הסיבות הנפוצות ביותר שבגללן גברים חווים קושי ועיכוב בשפיכה הן סיבות שמקורן הוא פסיכולוגי. פסיכואנליטיקאים רבים מהעבר כמו פרויד טענו כי שפיכה מעוכבת היא ביטוי לפחדים והדחקות שיש לאדם והוא מבטא אותם בחוסר שפיכה מפחד לאבד שליטה. ישנם גברים אחרים שבגלל שהתרגלו לדפוס אוננות מסוים, הם מתקשים להגיע לאורגזמה ביחסי מין רגילים כי הם לא מקבלים את הגירוי שאליו הם רגילים.

גברים אחרים, בייחוד מהמגזר הדתי חרדי, מגלים שהם סובלים משפיכה מעוכבת לאחר החתונה. בחברה הדתית קיים איסור הלכתי על אוננות והמעבר ממשהו שהוא אסור ונחשב לחטא, לחיים בהם יחסי מין ושפיכה הם בגדר מצווה, הוא מעבר שגברים רבים מוצאים אותו כמאוד קשה והוא בא לידי ביטוי אצלם בחוסר יכולת פסיכולוגית לגמור.

מה אפשר לעשות?

הדבר החשוב ביותר הוא הגעה להבנה הדדית בקרב בני הזוג ושיתוף התחושות שעולות מהקושי. תמיכה ועזרה הם המפתח להתגבר על כל בעיה שקשורה בזוגיות. לאחר מכן מומלץ מאוד לפנות לרופא אורולוג בכדי שיבדוק שמקור הבעיה הוא לא בבעיה פיזית, ואם כן- יש לטפל בה בהתאם. באם מקור הבעיה הוא מתופעת לוואי של תרופות, יש להתייעץ עם הרופא המטפל בנוגע להחלפה של התרופה אך אסור להפסיק תרופה מבלי אישור מרופא על כך.

אם מקור הבעיה הוא פסיכולוגי או נפשי, ניתן בהחלט לפנות למטפל מיני מוסמך או לסקסולוג שיעזור לך לאבחן מהן הסיבות הנפשיות שמונעות ממך להגיע לשפיכה בזמן חדירה. קיימת גם אפשרות לפנות לטיפול מיני זוגי בו מטפל מיני מוסמך מלמד את בני הזוג כיצד לקיים יחסי מין שיהיו מספקים ומענגים עבור שניהם. בנוסף, ישנם טיפולים אלטרנטיביים המסייעים להתמודדות ולטיפול בבעיות של שפיכה מעוכבת.

גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן