התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

חשק מיני אצל נשים

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

המרכז לתפקוד מיני

מהו "חשק מיני" וכיצד נשים מתרגמות אותו לעומת גברים? אצל נשים למשל, חשק מיני הוא תנאי הכרחי לקיום יחסי מין מענגים, שימשכו לאורך זמן. כאשר מדובר על המושג "חשק" חשוב לזכור כי מדובר בתחושות רגש עצומות שיש לחוות טרם האקט עצמו. לא ניתן לרכוש "חשק" – צריך להרגיש דבר מה בכדי לחשוק.

אצל נשים החשק לקיים יחסי מין מופעל מרגשות ומופעל דרך מנגנון שמורכב מפעילות מנטאלית, כימית ורגשית. לעומתן, אצל גברים, במרבית המקרים עוררות החשק מתבטאת ומופעלת במנגנון מכני.

מורכבות האישה

גברים רבים יאמרו על הנשים כי הן מורכבות, וכך גם הנשים מעידות על עצמן. חשק בכלל וחשק מיני בפרט יתעורר אצל רובן בהקשר למרכיבים נוספים אשר משתנים במהלך חייהן. החל ברמת הפניות שלהן – עד כמה הן עייפות, האם יש להן זמן לחשוב על עצמן, אלו נושאים ודמויות גוזלות את מחשבתן; משם אל מצב רוחן הכללי – עד כמה הן מרגישות טוב עם עצמן וגופן; שק האמונות שלהן – עד כמה מושג החשק המיני מעוגן באיסורים וב"פרות קדושות"; מצבה של מערכת היחסים שלהן – מה הן מרגישות בזמן הנתון כלפי השותף המיועד; מצבן ההורמונאלי – גילן, קירבת המחזור החודשי, הביוץ, הפרעות הורמונאליות. מעטות הנשים שמתייחסות אל החשק המיני שלהן כאל אלמנט מבודד.

התעוררות החשק המיני

אין ויכוח על כך שנשים אוהבות מין, נהנות מאורגזמה, מתגרות, משתוקקות. השאלה היא עד כמה יש להן נגישות לעוררות החשק המיני, ועד כמה הן מאוננות, לעומת מה שהן מוכנות להודות. כמה גורמים משפיעים על נגישות זו:

  • תקופת החיים בה נמצאת האישה
  • מצבה המשפחתי
  • איכות מערכת היחסים שלה
  • תפיסת העצמי שלה – דימוי עצמי ודימוי גוף
  • המבנה התפיסתי (מנטאלי) של האישה – איסורים מוסריים, שמרנות, מתירנות
  • האינטליגנציה הרגשית שלה – עד כמה היא "בעלת הבית" של התגובות הרגשיות שלה
  • איזונים והפרעות של הורמוני המין
  • פחדים וטראומות מחוויות מיניות קודמות
  • בעיות פיזיולוגיות
  • חוסר איזון כימי כתוצאה מנטילת תרופות

מה שבין המחשבות לחשק

מסתבר שאצל נשים רבות קיים קשר בין האירועים המחשבתיים שלהן לבין עוררות מינית. כמעט כל הגורמים שמנהלים את התעוררות החשק המיני אצל נשים, מעובדים באיזו שהוא שלב במוחה של האישה.

אצל רוב הנשים יקדימו מהלכים חשיבתיים את התעוררות החשק המיני. כאשר המרחב המחשבתי יהיה נקי מהפרעות, מריסונים, מסיבות מונעות למיניהן יוכלו תחושות החשק להיתרגם מיידית לחשק מיני.

האם ניתן לבודד את התעוררות החשק המיני

לשאלה זו ישנה שאלה מקדימה: מה הרווח שיהיה לאישה אם תוכל לבודד את התעוררות החשק המיני שלה מסך ההתרחשויות של חייה? מחקרים הראו שנשים מודעות שהאינטליגנציה הרגשית שלהן גבוהה, חוות חשק מיני בתדירות רבה ובעוצמה חזקה יותר.

אלו נשים שלומדות "לקרוא" את עצמן – רגשית וגופנית, ומפתחות כלים לשכלול מערכות היחסים שלהן עם סביבתן בכלל ובני זוגן בפרט. הן מסוגלות לנהל את המערכת הרגשית שלהן עם תשומת לב לכך שלא יצאו נפסדות. חיי מין חווייתיים, אינטימיים, שמשולבת בהם הנאה ומשחקיות, מועילים לאיכות החיים של כל אחד ואחת.

תשוקה אינה פריווילגיה

תשוקה אינה פריווילגיה, היא טעם החיים. יותר מכך, תשוקה היא הכוח שמניע אותנו אל מקומות חדשים. תשוקה גופנית אינה שונה מכל השתוקקות אחרת. את משתוקקת לפינוק, לכוס קפה חם, לצאת ולרכוש נעליים חדשות, לקבל העלאה במשכורת, להתקדם.

כל התשוקות האלו אינן שונות במהותן מתשוקה מינית. שחרור המין מדעות קדומות, איסורים וסטיגמות הוא הכרחי בכדי להעניק לעצמך את טעם החיים. עינוגי הגוף דרושים לך בכדי לחיות חיים מספקים ומלאים.

במקרים של חוסר חשק מיני אצל נשים ניתן לטפל על ידי תרופות, משחות, טיפולים פסיכולוגיים, סקסולוגיים ועוד. להרחבה: טיפול בחוסר מיני אצל נשים

רוצה לחוות ריגוש מיני כמו פעם? צפי בסרטון >>

ראו גם:
שחלות פוליציסטיות ותפקוד מיני

האם ביצוע הפלה עשוי לפגום בתפקוד המיני?

טיפול בחוסר חשק מיני אצל נשיפ באמצעות טסטוסטרון>>>

המרכז לתפקוד מיני

המרכז לתפקוד מיני מתמחה במתן מידע בתחום התפקוד המיני, כל מה שרציתם לדעת על תפקוד מיני במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

התקשרו עכשיו דילוג לתוכן