התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

מיניות ויחסים

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

המרכז לתפקוד מיני

מיניות ניתנת לפירוש על ידי אספקטים שונים בתחומי החיים- פסיכולוגיה, סוציולוגיה, תרבות, חברה, רפואה, פוליטיקה, חוק ועוד. ההגדרה הכללית של המילה "מיניות" היא האופי שבו באים לידי ביטוי רגשות מיניים בין בני אדם זה כלפי זה או הרגשות של כל אדם כלפי עצמו- באיזו דרך אנחנו חווים את עצמנו וכיצד אנחנו מבטאים את עצמנו כיצורים מיניים.

מיניות דרך משקפי הביולוגיה נראית כקיום של יחסי מין בכל הצורות ובין כל המינים, הרפואה מתבוננת במיניות דרך היבטים פיזיולוגיים כגון מחלות מין או התמכרות לאוננות, עולם הפסיכולוגיה בודק את ההתנהגות המינית של הפרט עם עצמו ועם שותפיו ליחסי מין, הפילוסופיה מתבוננת בהיבטים הרוחניים, המוסריים והדתיים של המיניות, ותחום הסוציולוגיה מתבונן במיניות דרך משקפיים פוליטיים, תרבותיים וחוקיים.

בעידן של היום מיניות הפכה לתופעה תרבותית שכולם עוסקים בה, חושבים עליה ומדברים אודותיה. השמרנות של ימים עברו כלפי נושא המיניות כבר חלפה עברה לה, וכעת יש מתירנות גדולה להתעסק בכל הקשור למיניות, לא רק למטרות רבייה והמשכיות הדור, אלא גם למטרות של סיפוק ושל עונג מבחינה אישית ומבחינה זוגית.

מיניות דרך יחסי מין

יחסי מין אלו הם יחסים אינטימיים בין בני אדם שבהם לוקחים חלק נכבד איברי המין. אנשים בוחרים לקיים יחסי מין מסיבות שונות, כאשר ישנן שלוש שנפוצות במיוחד: יחסי מין לצורך רבייה, יחסי מין לצורך ביסוס והעמקת הקשר הרגשי בין בני הזוג ולצורך ביטויי אהבה, ויחסי מין לצורך סיפוק והנאה גופניים.

גברים ונשים הם שני מינים שונים לחלוטין אשר חושבים בצורה אחרת בנוגע למיניות שלהם ומתנהגים אחרת בשעת קיום היחסים. מנקודת מבטה של האישה, מיניות היא דבר מורכב ומיוחד. הרצון והחשק של אישה לקיים יחסי מין עם גבר, ובדרך זו להתגרות מינית מבחינה פיזית, מחייבים את גופה להגיב בצורה מינית חיובית (מבחינה גופנית ונפשית) אל בן הזוג.

בלי התגובה הזו אישה לא יכולה להגיע לתפקוד מיני בצורה מלאה. אישה זקוקה לתנאים ארוטיים שונים על מנת שתוכל לפתח חשק מיני, כמו למשל משחק מקדים, מחשבות דמיוניות, פנטזיות, רגשות אהבה, התמסרות ושייכות אל השותף ליחסי המין, ומצב הורמונלי וגופני תקין.

כאשר אישה היא בעלת דימוי עצמי נמוך, יש לה תחושות נפשיות לא טובות, היא כועסת על בן זוגה, היא מתוסכלת מכך שאינה מגיעה לאורגזמה או שהיא סובלת מכאב בעת קיום היחסים או שהיא סובלת מיובש בנרתיק, היא לא תוכל לפתח חשק מיני.

מנקודת מבטו של הגבר, על פי רוב מיניות קשורה בתפקוד מיני, קרי בקיום יחסי מין. גבר מסתפק במעט מאוד גירויים על מנת שיוכל להגיע לזקפה, לקיים יחסים מלאים ולהגיע לאורגזמה. הוא אינו דורש יותר מדי משחקים מקדימים או שימוש באביזרים נלווים לצורך גירוי, וגם הנושא הרגשי לא תמיד חשוב או רלוונטי. רוב הגברים מסוגלים להימשך לנשים, לתת ביטוי לתפקודם המיני ולהגיע לפורקן גם עם נשים שאין להם כל קשר רגשי אליהן, והם עושים זאת בקלות יותר משנשים מסוגלות לעשות.

א-מיניות

ישנן שתי הגדרות למושג א-מיניות: הגדרה אחת אומרת שזהו מצב פסיכולוגי כשאין מוטיבציה לכל פעילות מינית, כאשר אין בכלל עניין במיניות או כאשר אין תשוקה מינית. הגדרה אחרת של א-מיניות אומרת שזהו מצב של חוסר מוחלט בנטייה מינית. יש כאלה שמגדירים א-מיניות כהפרעה חולפת בתפקוד המיני ויש כאלה שמגדירים אותה כנטייה מינית תמידית וקבועה כמו נטייה הומוסקסואלית, הטרוסקסואליות או ביסקסואליות.

ראו גם:
מהם הגורמים לעקמת הפין?

ד"ר מור ירושלמי: מומחית לשיפור תפקוד מיני

ד"ר מור ירושלמי: מומחית לשיפור תפקוד מיני

מייסדת ומנהלת המרכז לתפקוד מיני אצל גברים ונשים. מור אורולוגית מוסמכת ומגיעה עם ניסיון עשיר בו היא עזרה למאות מטופלים עם בעיות בסוגים שונים. מור סיימה את לימודיה באקדמיה ומאז עוסקת בתחום הרפואה, מלווה מטופלים, משתתפת בסדנאות, פורומים והשתלמויות מקצועיות.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

התקשרו עכשיו דילוג לתוכן