התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

מהו אפרודיזיאק

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

אפרודיזיאק הוא כל חומר שמעורר מבחינה מינית – סוג של מזון, משקאות, כל סם או ריח מעורר. כל חומר המעורר את התשוקה המינית ומגביר את הליבידו מוגדר כאפרודיזיאק, ואנשים רבים משתמשים בחומרים מסוגים שונים על מנת להגביר את התפקוד המיני.

מקור השם הוא באלת האהבה היוונית, אפרודיטה, ולאורך ההיסטוריה תרבויות רבות השתמשו בסוגים שונים של אפרודיזיאקים על מנת להגיע לעירור מיני. מלבד העירור המיני והגברת התשוקה המובילים להנאה רבה יותר מחיי המין, האפרודיזיאק עוזר גם לשיפור התפקוד המיני אצל אנשים הסובלים מאין אונות, בעיקר על רקע של מחסומים פסיכולוגיים.

המקור המדעי של האפרודיזיאק

כל חומר בטבע שיכול לעזור להרגעת הגוף והנפש הוא בעל פוטנציאל לשפר את התפקוד המיני. כידוע, התפקוד המיני מושפע רבות מהמצב הנפשי, זרימת הדם, העירור העצבי ושרירי הגוף.

אפרודיזיאק אם כן הוא כל חומר שעוזר להרגעת הנפש, הרפיית שרירי הגוף, הגברת זרימת הדם וחיזוק העירור העצבי. תרבויות רבות גילו צמחים שונים הגורמים להשפעות המתאימות, וחליטות צמחים שונות עזרו לחיזוק הליבידו ולשיפור התפקוד המיני.

מרכיבי מזון המגבירים את העירור המיני

קיימים מרכיבים שונים במזון הידועים כמעוררים מבחינה מינית. תוספי המזון העיקריים שעוזרים לפתח את התשוקה המינית ועוזרים לעירור הליבידו הם:

  • מגנזיום – בזכות יכולתו להרפות שרירים, עוזר להירגעות הגוף ולשיפור התחושה הכללית. כמו כן, המגנזיום יכול לעזור לפליטת הזרע ולחיזוק הזקפה. אי לכך, אכילת ירקות ירוקים, אגוזים ונבטי חיטה העשירים במגנזיום יכולים לעזור לעירור המיני.
  • אבץ – מרכיב תזונתי הקיים בריכוז גבוה בעיקר בבלוטת הערמונית ונוזל הזרע, והעלאת כמות האבץ בתזונה יכולה להביא לשיפור בפעילות המינית. אכילת גרעיני דלעת וחמניות, אגוזים ובצל העשירים באבץ יכולים להגביר את התפקוד המיני ולהביא לשיפור בליבידו ולחיזוק הזקפה.
  • ויטמין E – חשוב בתהליך יצירת ההורמונים, וביניהם הורמון המין טסטוסטרון. מזונות העשירים בויטמין R הם שמן זית, שקדים, אגוזים וגרעינים.

צמחים המשמשים כמגבירי עירור מיני

לאורך ההיסטוריה, תרבויות שונות השתמשו בצמחי מרפא שונים, אשר שימשו כמעיין ויאגרה טבעית ועודדו את הפעילות המינית. כיום ידוע על צמחים רבים שמשמשים כאפרודיזיאק ועוזרים לעירור המיני על ידי השפעות גופניות שונות. הצמחים הנפוצים הם:

  • ג'ינקו בילובה – מגביר זרימת דם ולכן עוזר בעירור הזקפה והעירור המיני. הגברת זרימת הדם לאיברי המין עוזרים לעירור מערכת העצבים, וגדישת איברי המין בדם משפיעה רבות על תהליך הזיקפה.
  • ג'ינסנג – עוזר בעיקר לשיפור הפרשת ההורמונים, ותורם לשיפור האון, ייצור תאי הזרע והעלאת רמת הטסטוסטרון.
  • ציפורן – קיימת עדות שהציפורן מגביר גם כן את העירור המיני, ושימוש בציפורן כתבלין ידוע ושימש תרבויות רבות במהלך ההיסטוריה.

סוגי מזון הידועים כמעוררים

מלבד צמחי המרפא והתבלינים, קיימים סוגי מזון שונים הידועים כמעוררים מבחינה מינית, וצריכתם יכולה לשפר את התפקוד המיני ואת ההנאה מיחסי המין. סוגי המזון העיקריים המשפיעים על הפעילות המינית הם:

  • שוקולד – כבר שנים רבות ידוע על תרומת השוקולד לתחושת העונג ולעירור המיני. מחקרים שונים הראו כי החומר פנתילאמין קיים בשוקולד, ותורם רבות בעירור הגוף. אי לכך, אכילת שוקולד תורמת לעירור המיני, ועוזרת להגברת ההנאה מיחסי המין.
  • צדפות – אכילת צדפות ידועה כמעוררת את הליבידו ועוזרת להגברת החשק המיני.

עיקר ההשפעה של האפרודיזיאק

שימוש בחומרים המעוררים מבחינה מינית יכול בהחלט לעזור לשיפור ההנאה מיחסי המין, אך יש לציין שהעדויות בנוגע לשיפור האון וחיזוק הזקפה אינן חד משמעיות.

חשיבות האפרודיזיאק הוא בעיקר בשלב העירור המיני, והוא בעל תפקיד חשוב בעירור הגוף והתפתחות הזקפה. עם זאת, במידה וקיימת בעיה אורגנית שמובילה להפרעות הזקפה (כמו מחלת רקע או הפרעה בזרימת הדם) אין ביכולת האפרודיזיאק לעזור, ויש צורך לפנות לטיפול רפואי מתאים.

אולי יעניין אותך גם:

כל הדרכים לאורגזמה נשית נחשפים כאן

גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן