התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

בעיות זיקפה ועוררות בקרב גברים

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

בעיות זיקפה ועוררות, הנקראות גם אימפוטנציה מוגדרות כהפרעה בה גבר לא מצליח להחזיק את הזקפה בשביל לקיים יחסי מין. במקרה שהבעיות האלה מופיעות לאורך זמן ארוך, הן פוגעות בביטחון העצמי, יוצרות תחושת סטרס וגורמות לבעיות במערכת היחסים.

הפרעות בזקפה יכולות להיות סימן לבעיות רפואיות קשות, כמו מחלת לב או סכרת, ולכן חשוב להתגבר על המבוכה ולספר על כך לרופא המשפחה בכדי להשלים את הבירור ולשלול בעיות סיסטמיות קשות. במקרים רבים, טיפול בבעיה המקורית יכול לעזור לטפל גם בבעיות הזקפה, ובמידה וזה לא עוזר אפשר כמובן לפנות לתרופות הייעודיות לכך.

בעיות זיקפה והגורמים להן

תהליך הזקפה הוא תהליך רב מערכתי, שמערב מערכות רבות בגוף כמו המוח, הורמונים, עצבים, שרירים וכלי דם. הפרעות בזקפה יכולות להגרם מכל בעיה במערכות הקשורות לזקפה, וכמו כן מבעיות פסיכולוגיות שונות המשפיעות על העירור המיני.

הפרעות נפשיות או מצבי לחץ ידועים כגורמים המדכאים זקפה, ובכל בירור להפרעת זקפה יש לבדוק גם את הנושא הפסיכולוגי לצד הנושא הנפשי.

כמו כן, חשוב לזכור שברוב המקרים מדובר על מעורבות משולבת – פיזיולוגית ונפשית, כאשר ברוב המקרים מדובר בפגיעה גופנית מינורית אשר בשילוב עם הפרעה נפשית גורמת בעיות זיקפה ועוררות.

הגורמים הגופניים להפרעות בזקפה

קיימים גורמים רפואיים רבים המובילים להפרעות השונות בזקפה. הגורם העיקרי להפרעות הזקפה הוא בעיה בזרימת הדם לאיבר המין, וכמו כן בעיות זיקפה ועוררות נוספות ברקמת השריר, בעצבוב או הפרעה הורמונלית יכולים להוביל למצבי בעיות זיקפה ועוררות. הגורמים הגופניים העיקריים הגורמים להפרעה בזקפה הם:

  • בעיות לב – הפרעה בהזרמת הלב אל רקמת איברי המין מובילה לקשיים בהשגת הזקפה.
  • טרשת עורקים – אחת המחלות הנפוצות בעולם היא טרשת העורקים, אשר בה כולסטרול ותאי שומן גורמים להיצרות של כלי דם. טרשת העורקים גורמת להפרעות גופניות רבות, וביניהן הפרעות בזקפה.
  • סכרת – פעמים רבות הפרעות בזקפה הן ביטוי למחלת הסכרת, אשר אחד מסיבוכיה הם פגיעה בכלי הדם הקטנים.
  • השמנה – כחלק מההשפעות הגופניות של ההשמנה, היא גורמת גם להפרעות בזקפה במנגנונים שונים.
  • רמת טסטוסטרון נמוכה – קיימים מקרים בהם הפרשת הטסטוסטרון בגוף נפגמת. במקרים אלה נגרמים הפרעות זקפה ובעיות בתפקוד המיני.
  • תרופות – חלק מהתרופות הנמצאות בשימוש כרוני גורמות להפרעות קשות בזקפה. התרופות הנפוצות שגורמות לכך הן תרופות ללחץ דם, אשר גורמות לפגיעה בתפקוד המיני אצל רבים מהמשתמשים בהן.
  • עישון – עישון סיגריות ומוצרי טבק אחרים משפיע באופן ישיר על תהליך הזקפה, ומפריע ליצירת זקפה באופן תקין. הפסקת עישון יכולה לעזור לתפקוד המיני, וכמו כן לשפר את מצב הגוף ולמנוע סיבוכים עתידיים כמו מחלות לב וריאה.
  • ניתוחים שפוגעים בעצבוב מערכת המין – ניתוחים אורולוגיים שונים עשויים לגרום לפגיעה קשה בעצבים של איבר המין, וכתוצאה להוביל להפרעה בתפקוד המיני. הניתוח המפורסם ביותר שגורם לכך הוא ניתוח להסרת בלוטת הערמונית, אך קיימים מצבים נוספים בהם ניתוח יכול לגרום לנזק בלתי הפיך לפעילות המינית.
  • טראומה – פגיעות שונות בחוט השדרה ובאגן יכולות לגרום להפרעה במעבר האות העצבי למערכת המין ולהוביל להפרעות קשות בתפקוד המיני ובהגעה לזקפה.

הגורמים הנפשיים המובילים להפרעות בזקפה

ההמערכת הנפשית והמוח הם בעלי תפקיד חשוב בתפקוד המיני וביכולת ההגעה לזקפה. למערכת זו חשיבות בעיקר בעירור המיני, כאשר גירויים מיניים שונים גורמים לתהליכים פיזיולוגיים שמובילים לזקפה.

מצבים כמו דיכאון, סטרס, אובדן בן/בת הזוג כמו בסינדרום האלמן ועוד בעיות זיקפה ועוררות נוספות יכולים להוביל להפרעה בעירור המערכת המינית וכתוצאה לבעיות זיקפה קשות ביותר. ברוב המקרים, התגברות על המחסומים הפסיכולוגיים עוזרת לשיפור התפקוד המיני ומחזירה את היכולת לפתח זקפה תקינה

 

ראו גם:
מהם הגורמים לכאבים בזמן זקפה?

בעיות זיקפה
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן