התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

שיקום מיני לאחר ניתוח, מחלה או אירוע

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

שיקום ורפואה משקמת מיוחסים בדרך כלל להיבטים תפקודיים כלליים, בקרב אנשים שחוו מחלה קשה, תאונה, אירוע לב, ניתוחשיקום מיני מורכב וכדומה. רק למעט מאוד התייחסות זוכה העניין החשוב של שיקום מיני.ללא ספק, חיי מין תקינים מהווים חלק חשוב מכל זוגיות ואף מחוץ לזוגיות קבועה. למיניות טובה השפעה ניכרת על איכות החיים ושביעות הרצון הכללית, בכל הרבדים. לאור זאת, נשים על השולחן כמה דברים שחשוב לדעת, על השיקום המיני והתועלת שבו.

כיצד משפיע תפקודו המיני של אדם מהבחינה הפסיכולוגית?

7 מכל 10 אנשים (הן גברים והן נשים) מדווחים כי לתפקוד המיני יש המון משמעות בהקשר האישי והזוגי. כמעט אותו מספר של אנשים סבור שללא חיי מין מספקים, ההערכה העצמית האישית יורדת וגם הרצון ליהנות מרבדים אחרים בחיים יורד, למשל מוטיבציה למפגשים עם בני משפחה וחברים. קושי מיני, בין אם יסודו בהיבט פסיכולוגי רגשי ובין אם יסודו בהיבט פיזיולוגי כגון פציעה, מחלה וכדומה, משפיע כמו זריקת אבן באגם. היקף ההשפעה הולך וגדל ומגיע לשטחים רבים בחיים. ההשפעה מגיעה עד לכדי מצבי דיכאון ופגיעה בבריאות הכללית (מערכת חיסון חלשה, קשיי שינה ועוד).

באילו נסיבות עולה הצורך בשיקום מיני?

שיקום מיני עשוי להידרש במגוון רחב של מצבים. לעיתים, השיקום נדרש בשל מחלה או מום מולד. לעיתים השיקום נדרש בשל בעיה נרכשת או בשל מחלה שלא הייתה קיימת קודם לכן. השיקום עשוי להידרש לאנשים המרותקים לכיסא גלגלים, במקרים של פגיעה כללית במערכת המין או הרבייה, בשל פגם אסתטי או דימוי גוף נמוך מאוד. לעיתים, היכולת לתפקד מבחינה מינית קיימת אולם ישנה הימנעות. הימנעות מאחרים, מיחסים זוגיים, מיחסי מין בכלל. זוהי הימנעות הנובעת מתוך מצוקה קשה אך השיקום המיני יכול לחולל מהפך של ממש בחיים.

איך מתחיל תהליך השיקום המיני?

בהרבה מרכזים רפואיים שבהם עוסקים בשיקום, לא מייחסים די משמעות לשיקום המיני. כלומר, הרבה מהעוסקים בכך אינם מעלים את הנושא בפני המטופלים שמצידם, שקועים בבושה, מבוכה, הסתרה או חוסר מודעות. מגוון רחב של נכויות, מחלות, שימוש בתרופות או טראומות קודמות עלולים לגרום לקשיים מיניים או הימנעות מוחלטת ממין. אופני הביטוי רחבים מאוד ולכן, כל שיקום חייב להתחיל במודעות ובאבחון. רק לאחר מכן מגיע הטיפול עצמו.

שיקום מיני זו זכותכם, ממש כמו שיקום בכל היבט אחר

על העוסק בשיקום מיני לגשת לעניין ברגישות ובאנושיות. כמו בכל אבחון רפואי, צריך לקבל תמונת מצב. אם שיקום מיני עשוי לעזור לכם, שתפו פעולה. ספרו על התפקוד המיני שלכם בעבר ובהווה. שתפו בקשיים שלכם. ספרו על הציפיות שלכם, על מה שחסר. רופאים, סקסולוגים ואפילו פיזיותרפיסטים או מטפלים פרא רפואיים צריכים לדעת איזו פגיעה חוויתם. האם עברתם ניתוח כזה או אחר. אילו תרופות אתם נוטלים. שיקום שמתנהל בצורה טובה ובשלב מוקדם ככל האפשר יוכל לשפר את איכות החיים ולמנוע החמרה פיזית או נפשית בלתי מבוטלת. ראוי כי שיקום מיני יוצע לגברים ולנשים במגוון מצבים, אפילו באופן יזום. בין היתר, הוא נחוץ לאנשים שעברו אירועי לב, לאחר כריתת בלוטת הערמונית בשל מחלת הסרטן, לאחר אירוע מוחי, בעקבות תאונות דרכים קשות, תאונות עבודה, לפגועי רגליים ועמוד שדרה, חולי סוכרת ועוד.

שיקום מיני פנים רבות לו

בשיקום המיני היבטים נרחבים. לדוגמא, השיקום צריך להתייחס גם להערכה עצמית, ליכולת תפקוד, לדימוי הגוף. השיקום יכול לסייע בשיפור חשק מיני, בשיפור תקשורת זוגית, במתן הערכה וקבלה עצמית וכן בטיפול פיזיותרפי, טיפולים לשיפור זקפה בגברים ומתן הדרכה ועצות המבוססות על מחקרים ומידע לשיפור חיי המין.

מקורות:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2328147/
https://www.urotoday.com/tags/sexual-rehabilitation.html

שיקום מיני
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן