התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

כיצד השפיע סגר הקורונה על התפקוד המיני שלנו?

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

וירוס הקורונה החמקמק מסוגל לעבור מאדם לאדם, בהדבקה מהאוויר. אם הדבקה אפשרית בשיעול ובעיטוש, אז בוודאי שהדבר נכון כיצד השפיע סגר הקורונה על התפקוד המיני שלנו?גם במקרה של חיבוק קרוב ונשיקה ובוודאי שגם בזמן קיום יחסי מין צמודים. האם החשש מהידבקות בקרב הציבור הרחב משפיע על התפקוד המיני? וכיצד השפיע הסגר על התפקוד המיני שלנו? העובדות מעניינות וחלקן, בהחלט לא מה שציפינו.

איך השפיע סגר הקורונה על החשק המיני?

זוהי טעות לראות את התפקוד המיני באופן מנותק מהאווירה הסביבתית, מהתחושה הציבורית וממה שקורה מחוץ לבית. ישנם כאלה הסבורים כי בגלל הסגר, ישראל צפויה לחוות קפיצה בשיעורי הילודה, תוצאה של הסגר הצמוד שמשאיר זוגות רבים בבית, מובטלים או מובטלים למחצה. אבל אנשים רבים, גברים ונשים, מדווחים כי באווירה של סגר מתמשך למי בכלל יש חשק מיני.אצל נשים בתקופה הראשונית, כאשר הסגר נראה לכולנו כמו מין חופשה המונית, האווירה הייתה משוחררת למדי. רבים התייחסו לסגר בתור המלצה לא מחייבת.

פרסומים על מסיבות קורונה או מלונות הקורונה סיפרו על צעירים שטופי הורמונים שעבורם, כל המצב הפך למסיבה אחת גדולה. אבל ככל שהסגר התארך והלך, החלה המציאות לדפוק בדלת. השהות בבית, מבלי יכולת לצאת לבלות, מבלי יכולת לצאת לטיול בשניים, כשבתי הקולנוע סגורים וכך גם הקניונים, התיאטראות, אולמות הקונצרטים, רבים דיווחו על עליה בדיכאון. אז בהינתן כל זאת, האם יש פלא שהקורנה השפיעה באופן ממשי על הירידה בליבידו, בחשק המיני הלאומי?

ממצאי סקר מפתיעים הגיעו מבית החולים רמב"ם

לכאורה, ניתן להניח שתחושת הדיכאון הרווחת בגלל הסגר המתמשך, האבטלה הגואה וסגירת מקומות הבילוי, יכו מכה ניצחת את הרומנטיקה ואת התפקוד המיני. אבל המציאות הרבה יותר מורכבת מזה. אם את או אתה מרגישים שהסגר דווקא השפיע לטובה על הזוגיות, אם הרומנטיקה פורחת ואפילו תדירות יחסי המין עולה, אתם לא לבד. ויש לכך הוכחות מדעיות, גם אם בשלב זה הן עדיין חלקיות.

מחקר יחיד מסוגו בוצע באחד מבתי החולים הגדולים בארץ ובו ביקש הצוות הרפואי לגלות כיצד הסגר בגלל הקורונה השפיע על התפקוד המיני. כאוכלוסיית המחקר, נבחרו בני זוג שהגיעו לבית החולים לאור לידת בן בכור או בת בכורה. הנשאלים, חצי גברים וחצי נשים, התבקשו לדרג היבטים שונים של תפקוד מיני, למשל רמת החשק, היכולת להתגרות גירוי מיני, הסיפוק המיני וכדומה.
הרופאים שערכו את המחקר מספרים כי התוצאות הפתיעו אותם במידה רבה. הם בדקו את התפקוד המיני שלפני הסגר ושל תקופת הסגר ונמצא שלא הייתה השפעה מיוחדת. הפעילות המינית, רמות הגירוי ושביעות הרצון מתדירות יחסי המין לא הושפעו מהסגר ולא מהנוכחות של וירוס הקורונה בסביבה.

מה השפיע על התפקוד המיני בתקופת הסגר?

מצד אחד קיימת תחושה רחבה שתקופת סגר ממושכת מכבה את התשוקה המינית, מורידה את החשק ואיננה עושה טוב לזוגיות. מצד שני, מחקר מצא שאין השפעה מיוחדת. אז מה נכון, זה או זה? כדאי לשים את האצבע על כמה דברים. קודם כל, המחקר היה מוגבל בהיקפו והוא הקיף בעיקר זוגות צעירים, שהפכו להורים לילד ראשון. אם היינו מוסיפים למחקר זוגות וותיקים יותר, עם ילדים שלומדים בבית דרך הזום או מובטלים שמתקשים לסגור את החודש, התמונה הייתה הופכת מגוונת יותר. ונזכור כי התפקוד המיני בסגר מושפע מהרבה מאוד גורמים, שלא לדבר על הקושי לקשור קשרים רומנטיים או מיניים חדשים. נסיים בתקווה שהסגר לא יחזור בקרוב וכי החזרה לשגרה תיטיב עם כולנו.

מקורות ולקריאה נוספת:
https://www.ashasexualhealth.org/sex-in-the-time-of-covid-19/
https://www.bbc.com/news/newsbeat-53736087

כיצד השפיע סגר הקורונה על התפקוד המיני שלנו?
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן