התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

כיצד דימוי גוף משפיע על התפקוד המיני?

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

מיטב הסרטים והסדרות תוצרת הוליווד מעניקים לציבור הרחב לא רק מושאי הערצה וסלבריטאים לרוב. הדימויים מהסרטיםכיצד דימוי גוף משפיע על התפקוד המיני? הרומנטיים, משלל תוכניות הטלוויזיה ומסלולי הדוגמנות יוצרים אידיאל יופי בלתי טבעי ובלתי אפשרי עבור מרבית האנשים. את התוצאה ניתן לראות בדימוי גוף שלילי ומאוד בעייתי בקרב אין ספור אנשים, גברים ונשים.דימוי הגוף עשוי להשפיע על מערכות יחסית זוגיות וללא ספק, גם על התפקוד המיני.

מה הקשר בין דימוי גוף לבין קשיים במיטה?

הציפיות הלא ריאליות של גברים ושל נשים להיראות תמיד לא רק במיטבם אלא גם באופן מושלם גורמות ללחץ נפשי בלתי מבוטל. הציפיות הללו עשויות להשפיע על קרבה, על אינטימיות ועל יחסי מין בצורה מלחיצה. מי שעסוק בעצמו, בחשש מתמשך לגבי האופן שהשני או השנייה יראו אותנו, חווים את המין כדבר מה מלחיץ. למעשה, אצל אנשים מסוימים הבעיה מחמירה עד כדי כך שהם עשויים להימנע מקשרים מיניים.

לא מעט אנשים מדווחים על חרדה שהולכת ועולה כאשר הקשר הזוגי הולך ומוביל לקראת אינטימיות ויחסי מין. גם אם הדבר לא מגיע לכדי כך, אנשים עשויים למצוא את עצמם מנסים "להנדס" את הסביבה בצורה בלתי נגמרת. לדוגמא, דימוי גוף עלול להוביל אנשים לחוש אי נוחות אפילו מהתערטלות ליד בן או בת הזוג בחדר מואר. יש כאלה שיעדיפו להימנע מתנוחות מענגות, בגלל שלפי דעתם הם גורמים לגופם להיראות פחות מושך או פחות "נכון".

ביטחון עצמי זה סקסי

מחקרים רבים לאורך השנים בנושאי סקס ומיניות העלו כי לא רק מבנה גוף נאה מעביר מסר מושך. למעשה, מה שהרבה יותר מושך את בני או בנות המין השני זה הביטחון העצמי. אנשים שלומדים לקבל את עצמם ומשדרים ביטחון עצמי נתפסים כמושכים מאוד במדדים אובייקטיביים. כלומר, גם מי שלא נראה כמו בסרטים, גם מי שלא נראית כמו אידיאל היופי הקלאסי, יכולים להקרין ביטחון וסקסיות.

במידה רבה, זו נבואה שמגשימה את עצמה. אנשים שלומדים לקבל את עצמם ואת גופם, שלומדים להעריך את עצמם, גורמים גם לאחרים להעריך אותם. זו תחושה הרבה יותר מספקת, שחרור מכל מיני ציפיות ומיתוסים לא ריאליים. הגישה הזאת מאפשרת ללא ספק ליהנות יותר מסקס, ליהנות מעונג רב במיטה ומהיכולת להשתחרר ברגעים האינטימיים וליהנות עם פחות מעצורים, עם פחות גבולות. לצורך שיפור הדימוי המיני ניתן לנקוט גם כל מיני צעדים מעשיים. לדוגמא, לרכוש בגדים סקסיים, לעשות כושר, להוריד במשקל בצורה בריאה ונכונה. אפשר להשתתף בסדנאות לעצמה אישית ולשיפור מיני. סקסולוגים וטיפול פסיכולוגי יכולים בהחלט לזרז את המהפך.

דימוי גוף הוא דינמי ויכול להשתנות

רבים סבורים שדימוי גוף שלילי זה משהו שנובט בגיל צעיר וממשיך משם הלאה. למעשה, לא תמיד זה המצב. חשוב להבין שדימוי גוף איננו עניין אובייקטיבי. למרות שהוא נתפס ככזה, האופן שבו אנו תופסים את גופינו מושפע מהביטחון העצמי שלנו, מהערות שאנו מקבלים מהסביבה לאורך השנים, מהתפיסה הפנימית שלנו את עצמו ואת מה ש"נכון" או "צריך". התפיסה הזאת איננה סטטית אלא משתנה לאורך החיים. ישנם אנשים, אפילו מאוד נאים ונאות, שחשים קושי עצום לקבל כל סימן הכי קטן של הזדקנות הגוף. לכל סימן הכי קטן לקמט הם מייחסים משמעות עצומה. דימוי גוף עשוי להקשות על אנשים באמצע החיים, לא פחות מכפי שהוא משפיע על צעירים. מעודד לדעת שיש לא מעט דברים שאפשר לעשות, על מנת להפוך את דימוי הגוף לחיובי וליהנות מתפקוד מיני טוב יותר, מהנה ושלם יותר.

מקורות ולקריאה נוספת:
https://scholarsarchive.byu.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1004&context=familyperspectives
https://www.abc.net.au/everyday/how-body-image-insecurities-affect-men/12896968

כיצד דימוי גוף משפיע על התפקוד המיני?
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן