התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

שגדון (גאוט) יכול להשפיע על התפקוד המיני של גברים

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

מה המשותף לאייזיק ניוטון, ליאונרדו דה וינצ'י, צ'רלס דרווין, אריאל שרון, המלך הנרי השמיני ואחרים? התשובה הפשוטה היא שכמו שגדון (גאוט) יכול להשפיע על התפקוד המיני של גבריםרבים באוכלוסייה כיום, הם סבלו מגאוט, או בשמה העברי: "שיגדון". המדובר הוא בדלקת מפרקים שכיחה בכל קנה מידה, שהגורם לה הוא הצטברות של גבישי חומצה אורית (חומצת שתן) במפרקיו של האדם.המחלה שכיחה במיוחד בקרב גברים, כאשר היא מופיעה בקרב כ-2.5-1% מבין הגברים, כאשר גורמי הסיכון המרכזיים לה הם משקל עודף, גיל מתקדם, סוכרת, צריכת בשר בכמויות גבוהות ועוד. אוכלוסיית הסיכון העיקרית למחלה היא גברים בגיל העמידה, אם כי היא תיתכן גם בקרב נשים או צעירים יותר.

למחלת גאוט יש שורה ארוכה של תסמינים אפשריים, לרבות דלקת חריפה המופיעה במפרק אחד (השכיח שבהם הוא המפרק אשר בבסיס בוהן כף הרגל) ובהמשך גם במפרקים אחרים. האדם עלול לסבול מתסמינים דוגמת כאבים חמורים, חום, אודם, נפיחות וגם – כפי שמראה מחקר שפורסם לפני כמה שנים – מבעיות בתפקוד המיני.

מה הקשר בין מחלת השיגדון לבין בריאותו הכללית של הגבר?

המחקר אליו אנחנו מתייחסים הוצג עוד ב-2014, ומעורר מאז תשומת לב בקהילה הרפואית (וגם בקרב לא מעט גברים בכל רחבי העולם). המחקר מראה ברמה הכללית כי גאוט הוא חלק מהגורמים שעלולים לגרום לבעיות בתפקוד המיני של הגבר. אוכלוסיית המחקר שלו מנתה 201 גברים, מתוכם 83 גברים שאובחנו כחולי גאוט. כ-76% מתוכם הצביעו על בעיות בתפקוד שלהם בחדר המיטות, וזאת בהשוואה לכ-52% בלבד מבין המשתתפים שלא התגלתה אצלם דלקת המפרקים החמורה הזו. מתוך הגברים החולים במחלה, כ-43% דיווחו בהמשך לכך על בעיות בדרגת חומרה גבוהה בתפקוד המיני (בההשוואה לכ-30% מהמשתתפים במחקר שלא אובחנו כחולי גאוט).

יש לציין כי גם מחקרים קודמים הצביעו על קשר, ישיר או עקיף, בין גאוט לבין התפקוד המיני של הגברים. כך למשל נמצא כי חלק מהתרופות המשמשות להתמודדות עם המחלה, דוגמת אלופורינול, עלולות לפגוע בתפקוד המיני.

האם יש סיבה לדאגה?

ברור שהמחקר הראשוני, מרתק או אפילו פורץ דרך ככל שיהיה, לא מאפשר לנו להסיק באופן חד משמעית שמחלת השיגדון תגרום בהכרח לקשיים בתפקוד המיני של הגבר. ברור שיש כאן משתנים מתערבים שעשויים להיכנס לתוך המשוואה ולהשפיע עליה, מה גם שקבוצת המחקר מראש הייתה מצומצמת.

עם זאת, ניתן להבין מדוע יש המתבססים על המחקר בהמלצה שלהם לגברים הסובלים מגאוט להידבק על מנת לראות האם הבעיה פוגעת גם בתפקוד המיני שלהם. הבדיקה חשובה לא רק עקב הפוטנציאל שלה לשפר את חיי המין ועקב כך גם את איכות החיים של הגבר, אלא גם מכיוון שידוע שבעיות שונות בתפקוד המיני עלולות להצביע על כשלים אחרים בגופו של הגבר: למשל מחלות כלי דם או לב, חלקן מסכנות חיים.

האם ניתן לשפר את המצב?

בין אם ממצאי המחקר מדויקים ותקפים בכל מאת האחוזים ובין אם לא, ברור מדוע כדאי לשאוף להקלה על תסמיני השיגדון. יש דרכים שונות בהן אפשר לעשות זאת, חלקן דורשות שינוי מסוים בשגרת החיים: שינויים תזונתיים שיביאו לצמצום כמויות מנות הבשר, פירות הים והאלכוהול בתפריט, שמירה על משקל גוף תקין ככל האפשר, מתן מנוחה מספקת למרפקים, תרגילי פיזיותרפיה מותאמים אישית, הרמת רגל או השמת קרח על גביה וכן הלאה.

טיפולים קונבנציונליים או טבעיים בגאוט, לצד אותם שינויים באורח החיים, עשויים להקל על חלק גדול מתסמיני המחלה. לכן מומלץ שלא להשתהות, אלא לפנות לאבחון רפואי ולקבלת טיפול מותאם אישית בהקדם האפשרי.

מקורות ולקריאה נוספת:
Gout and sexual function: patient perspective of how gout affects personal relationships and intimacy
Can Gout Affect Sexual Health and Performance? – International Society for Sexual Medicine

שגדון (גאוט) יכול להשפיע על התפקוד המיני של גברים
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן