התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

10 ממצאים מפתיעים על משיכה מינית

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

מה קובע למי אנו נמשכים מינית? מדובר בשאלה מורכבת להפליא שלא פשוט לענות עליה, משום שנראה כי האטרקטיביות שלכל מה שרציתם לדעת על משיכה מינית ולא היה לכם את מי לשאול בני זוג פוטנציאליים בעינינו, תלויה במספר גורמים.חלק מן הגורמים הללו הם ביולוגיים, אחרים הם פסיכולוגיים, וגורמים נוספים קשורים בכלל להתניות החברתיות שאנו פועלים על פיהן. בשורות הבאות ננסה לעשות סדר בנושא מורכב זה על ידי סקירה של עשרה ממצאים מרתקים במיוחד שנתגלו במסגרת מחקרים שנערכו בנושא של משיכה מינית. שנתחיל?

ממצא מספר 1: אנו נוטים להימשך לאנשים הדומים לנו

במחקר שנערך בנושא משיכה מינית, החוקרים ביקשו מגברים ונשים הטרוסקסואליים לדרג את מידת המשיכה שהם חווים כלפי מספר אנשים שהוצגו להם בתמונות. בין התמונות כללו החוקים תמונת פנים של הנבדק עצמו, שהומרה דיגיטלית למין האחר ללא ידיעתו. מרבית המשתתפים הביעו העדפה ברורה לתמונת הפנים של עצמם שבוצע בה שינוי מין ללא ידיעתם.

ממצא מספר 2: אנשים נמשכים לטיפוסים שמזכירים להם את ההורים שלהם

כן, זה בהחלט ממצא שעשוי להשמע מטריד מעט לרבים מאיתנו. אולם קיימות ראיות לכך שאנחנו נוטים להימשך לאנשים הדומים להורים שלנו בהיבטים מסוימים. למשל, מחקרים מצאו שאנשים שנולדו להורים מבוגרים נוטים להימשך לבני זוג מבוגרים מהם, בבגרותם.

ממצא מספר 3: במצב של עוררות פיזית פוטנציאל המשיכה שלנו לבני זוג חדשים גדל

מחקרים מוכיחים שכאשר אנו מגורים פיזיולוגית, הסיכוי שנחוש משיכה כלפי אדם שזה עתה הכרנו – גדל. הכוונה אינה בהכרח לעוררות מינית, אלא לעוררות גופנית כללית מהסוג שאנו חווים לאחר אימון גופני, למשל או דריכות פיזית לנוכח סרט אימה. במצב כזה אדם עשוי לייחס בטעות את מקור הדופק הגבוה שלו לאדם אחר במקום לשייכו למקור האמיתי לעוררות הפיזית.

ממצא מספר 4: אלכוהול מגביר את המשיכה המינית

מחקרים מצאו כי ככל שאנשים שותים יותר וקרובים יותר למצב שיכרות, כך דירוג האטרקטיביות שהם נותנים לזרים גבוה יותר. אלכוהול גם משנה את מידת האטרקטיביות שלנו בעיני עצמנו.

ממצא מספר 5: אנחנו באמת נמשכים יותר למי שמשחק אותה "קשה להשגה"

למרבה הפלא, נראה שמשחק ה"קשה להשגה" אכן עובד – לפחות אם אתם מחפשים קשר ארוך טווח. אנשים שמשדרים פחות זמינות רגשית נתפסים כבעלי פוטנציאל רומנטי גבוה יותר. עם זאת, אם אתם מחפשים יחסי מין מזדמנים, להציג את עצמכם כקשים להשגה עשוי שלא לשרת אתכם.

ממצא מספר 6: משפטי פתיחה פשוטים עובדים טוב יותר

בכל הנוגע לפיק אפ, מחקרים גילו כי גברים ונשים מעדיפים שיחות שמתחילות ב"היי", "שלום", או שאלה בלתי מזיקה (למשל, "האם אתה רוצה לרקוד?") על פני מצב בו אדם זר מתחיל איתם באמצעות שורות פתיחה קלישאתיות, גסות או בוטות.

ממצא מספר 7: משיכה היא עניין כלל חושי

מידת המשיכה שלנו לאנשים תלויה לא רק במראה החיצוני של האחר, אלא גם בריח, בהבל הפה שלו, בקול שלו, בשפת הגוף שלו ואפילו בטעם של אותו אדם כאשר אנו מנשקים אותו.

ממצא מספר 8: המחזור החודשי משפיע על המשיכה המינית שנשים חוות כלפי גברים מסוגים שונים

הדברים שנשים הטרוסקסואליות מוצאות מושכים אצל גברים, משתנים לאורך המחזור החודשי. באופן ספציפי, כאשר נשים נמצאות בשיא הפריון שלהן, הן נוטות להימשך לגברים "גבריים" יותר (למשל, בחורים שריריים עם קולות עמוקים).

ממצא מספר 9: גברים מעדיפים אתכן באדום

מחקרים גילו כי גברים הטרוסקסואלים נוטים להימשך יותר לנשים הלבושות בבגדים אדומים בהשואה לנשים הלובשות צבע אחר. למה? יש תיאוריות הסוברות כי גברים התפתחו כך שיש להם נטייה לחוש עוררות במפגש עם הצבע האדום מכיוון שגופן של נשים הופך באופן טבעי לאדמדם / ורדרד במהלך עוררות מינית מצידן (למשל, נשים רבות מפתחות מעין אדמדמות המופיעה בעיקר על החזה שלהן כשהן מגורות מינית).

ממצא מספר 10: נראה כי דפוסי המשיכה המינית שלנו משתנים באופן עונתי

למשל, גברים הטרוסקסואלים מדווחים על משיכה רבה יותר לגופן של נשים בחודשי החורף מאשר בחודשי הקיץ. אף שזה עשוי להשמע פחות אינטואיטיבי, סיבה אפשרית לכך היא שגופן של הנשים מוצנע יותר בחודשי החורף לאור הנטיה להתכסות בבגדים ארוכים יותר.

 

אולי יעניין אותך גם:

תפקוד מיני

 

גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן