התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

תעשיית כדורי האין-אונות המזויפים משגשגת. למה כדאי להיזהר?

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

הרצון לשפר את חיי המין טבעי ומובן. חברות התרופות השונות פיתחו פתרונות יעילים כנגד אין אונות, כאשר השם המוכר מכל הואתעשיית כדורי האין-אונות המזויפים משגשגת. למה כדאי להיזהר? כמובן ויאגרה. אולם מסיבות כלכליות ואחרות, תעשיית כדורי האין אונות המזויפים משגשגת יותר מאי פעם. לתופעה הזאת יש השלכות רבות ונסביר למה כדאי להיזהר.

אין פיקוח על הרכב הכדורים

לשימוש במוצרים מזויפים יש אפקטים כלכליים וחברתיים. אולם אי אפשר להשוות בין כדור מזויף לטיפול באין אונות לבין חולצה מזויפת או מותג מזויף, תכשיט או שעון. בתרופה מקורית קיים פיקוח וידוע הרכב התרופה שנבדק בניסויים קליניים מבוקרים. לעומת זאת, תעשיית כדורי האין אונות המזויפים איננה מפוקחת כלל. ולא רק שהחומרים הפעילים עלולים להיות שונים לעומת התרופות המקוריות, אלא עשוי להיווצר דבר נוסף ולא פחות חמור. אפשרי כי החומרים הנוספים, שאינם אמורים להיות פעילים, הם שונים. החומרים הללו מאפשרים לתרופה להיספג בצורה טובה. במקרה של תרופה מזויפת, החומרים הללו עלולים להיות חסרים או לא פחות גרוע – להיות רעילים ומסוכנים.

השפעות לוואי שקשה לחזות

לא סתם אנו מדברים על "תעשייה" כאשר אנו מתארים את הבעייתיות של כדורי אין אונות מזוייפים בישראל. למעשה מדובר בבעיה עולמית, בתפוצה נרחבת ביותר. עיתון בריטי מדווח לדוגמא, שמיליוני כדורים נתפסים שם בכל שנה וניתן רק לשער שהכמות שמגיעה לצרכנים גדולה פי כמה וכמה. האינטרנט הביא לזמינות חסרת תקדים של תרופות מזויפות מהסוג הזה. מי שנוטל כדור מזויף לא יכול לדעת מה תהיה ההשפעה. חלק מהכדורים הללו לא מכילים חומרים פעילים ולא תהיה להם שום השפעה מלבד אפקט פלסבו. יחד עם זאת, מסתובבים בעולם כדורים שיכולים לגרום ממש להרעלה. לעומת תרופות בפיקוח, אין עלון מוסמך לצרכן, אי אפשר לדעת מהן תופעות הלוואי האפשריות ולאילו תופעות ניתן לצפות.

זיוף שמדלג על בית המרקחת – זה בעייתי

בעבר נקבע כי ויאגרה ותרופות מורשות דומות ימכרו בכפוף למרשם רופא. כיום, הרבה מדינות החליטו כי אין בכך צורך. למרות זאת, אלה תרופות שממשיכות להימכר בבתי מרקחת. המשמעות היא שישנו פיקוח של הרוקח וניתן לקבל ייעוץ או אזהרות, שרלוונטיות לחלק מהמשתמשים. כדורים מזויפים, שנמכרים בהמוניהם באינטרנט וללא שום פיקוח, עשויים להגיע לידיים לא נכונות. ללא פיקוח, אפילו מינימלי או ייעוץ של רוקח, אנשים לא רק עלולים להיפגע, הם אכן נפגעים. עם רוקח (או רופא) אפשר להתייעץ למשל כאשר נוטלים במקביל תרופות לטיפול בבעיות בריאות שונות. השפעות בין תרופתיות עלולות לגרום למצבי סיכון וזה לא מיתוס, זו עובדה.

לא רק מבוגרים: גם צעירים נעזרים בכדורים

על פי ההערכות (אין סטטיסטיקות רשמיות), על כל כדור מקורי אחד שנועד לטפל בבעיית אין אונות, נמכר בעולם כדור מזויף אחד. בישראל, ניתן למצוא אין ספור אתרים שמתיימרים להציע חלופות לוויאגרה או לתרופות דומות אחרות. חלק מהאתרים מצהירים על כך שהם מוכרים מוצרים בעלי אישורים או חלופות שמוכרות בעולם. לא כל האתרים הללו מפרסמים אמת וחלקם מסתירים עובדות או מטשטשים אותן.

מחקרים שנעשו בתחום מגלים כי לא רק אנשים מבוגרים נעזרים בכדורים. תעשיית כדורי האין אונות משמשת גם צעירים רבים, חלקם רוצים לשפר את הכושר המיני או להאריך את הזקפה גם ללא צורך רפואי או פיזיולוגי. צעירים הם בין הרוכשים היותר נלהבים של זיופים וזו יכולה להיות בעיה. גם שימוש מסוכן עם חומרים נוספים, חוקיים או לא חוקיים, אלכוהול או סמים, עלולים לגרום להשפעות בריאותיות מאוד לא רצויות.

מקורות:
https://www.which.co.uk/news/2020/03/beware-fake-erectile-dysfunction-drugs-sold-online-says-mhra/

Counterfeit Drugs for Erectile Dysfunction (ED)

תעשיית כדורי האין-אונות המזויפים משגשגת. למה כדאי להיזהר?
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן