התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

תסביב אשך ובעיות בתפקוד מיני

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

תסביב אשך הינו תופעה רפואית אשר עשויה להתרחש בגילאים מוקדמים יחסית (בילדות המוקדמת ואף בקרב תינוקות). מצב כזה גם יכול להתרחש בסבירות מסוימת בגילאים מבוגרים, אולם בדרך כלל עד גילאי העשרים – שלושים. במידה ולא מתקבל טיפול בהקדם, עשוי הדבר להביא להשלכות חמורות. בין היתר, עשויות להיווצר בעיות בתפקוד המיני וכן אובדן כושר הפוריות באופן חלקי ואף מלא.

נוכחות של כאבים

תסביב אשך איננו מצב סמוי מן העין. למרות שזוהי בעיה פנימית שאין לה ביטוי חיצוני בשלב הראשון, הרי שכאשר קורה התסביב מופיע מיד כאב עז ביותר. מוקד הכאב עשוי להיות באשך עצמו, אולם אין זה נדיר שהכאב יכלול את אזור המפשעה כולו וכן סביבת הבטן.

התסביב עלול להתרחש גם בקרב יילודים, ואז הופעת כאב איננה מתרחשת תמיד וכן האשך לא בהכרח יהיה רגיש למגע. הופעת הכאבים העזים מתלווה בדרך כלל לתסביב שמתרחש בגילאים מבוגרים יותר – בילדות מוקדמת, בגיל הנעורים והלאה. לאחר הופעת הכאבים העזים יחווה המטופל רגישות גבוה בכיס האשכים והאזור עשוי להיות נפוח ובעל צבע ארגמני.

סימנים נוספים ואבחון

מלבד הכאבים, מצב של תסביב האשך יהיה מלווה בנוקשות באזור שק האשכים. בקרב חלק מהמטופלים יופיעו תסמיני בחילה והקאות. יש וחום גופו של המטופל עולה אך לפעמים הסימנים אינם כה ברורים. זאת ועוד, כאבים באשכים עשויים לנבוע גם מסיבות אחרות כגון בקע ("קילה"), מכה, נפיחות של הוורידים. במידה של ספק או כאשר רוצים לוודא את האבחנה, עולה הצורך לבצע בדיקת אולטרה סאונד בליווי בדיקה מקומית לאימות זרימת הדם בכיס האשכים. הבדיקות נדרשות כדי לבדוק ולשלול מצבים של דלקות, שעשויות להביא לכאבים הנחזים ככאבי תסביב. האבחנה נדרשת כדי שניתן יהיה להציע את הטיפול המתאים לאופי הבעיה.

הטיפול – ניתוח

במידה ואכן מתגלה שהכאבים נובעים מתסביב האשך, הפתרון המקובל הינו ניתוחי בדרך כלל. יש לציין שישנם מצבים שבהם מתקיים תסביב חלקי או אפילו מלא לזמן קצר, והבעיה מסתדרת מאליה. במידה וזהו המצב – הרי שאין צורך בניתוח. במידה והכאבים מתמשכים והתסביב אינו בא על מקומו כלומר המנח של האשך חורג מהתקין – חובה לנתח ויש לעשות זאת בהקדם.

מהי המשמעות של חוסר טיפול? חוסר טיפול עשוי לגרום למניעת זרימת דם באזור האשכים. עשוי להידרש ניתוח מיידי שכן אם לא כן – עשוי להיווצר נזק קבוע לאשך. במידה וכך יקרה, הנזק לאשך עשוי להיות בלתי הפיך עד כדי צורך בכריתה. חוסר טיפול עשוי להביא לבעיות בתפקוד המיני וכן לעקרות.

כדי למנוע זאת, יש צורך לבצע את הטיפול בתוך מספר שעות מרגע הופעת הכאבים. חשיבות הטיפול המהיר קריטית עד כדי כך שבמידה וישנו ספק, עשויים הרופאים להמליץ על ניתוח על מנת להימנע מנזק אפשרי. כדי למנוע תסביב באשך השני, ניתן לבצע בזמן הניתוח קשירה וקיבוע.

התמודדות עם כריתה

בקרב חלק מהמטופלים, עיכוב באבחון ובטיפול יביאו לצורך בכריתת אשך. ההשלכות של מצב זה קשות – פגיעה בביטחון העצמי, פגיעה בפוריות, לעיתים קושי ביצירת קשר עם בנות המין היפה. קושי עשוי להיווצר בשל רקמת הצלקת ובשל עובדת קיומו של אשך אחד בלבד. עשויה להיווצר בעיה בהגעה לזקפה, קיימים מצבים של אין אונות. לרוב, מצבים כאלה באים על רקע פסיכולוגי, ולא כתוצאה ישירה מהניתוח.

בפרט כאשר ניתוח בשל תסביב מתקיים בגיל הנעורים, מומלץ על טיפול פסיכולוגי כדי להתגבר על הקשיים. במידה ומאובחנת ירידה בפוריות, ניתן לקבל מענה רפואי גם לכך באחוזים גבוהים של הצלחה.

גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן