התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

שפיכה הפוכה – מהי?

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

שפיכה הפוכה היא מצב בו הזרע נכנס אל שלפוחית השתן במקום לצאת החוצה, ולמרות שאין כמעט פליטת זרע, שפיכה הפוכה גורמת להגעה לאורגזמה. השפיכה ההפוכה אינה מסוכנת מבחינה בריאותית, אך אין כמובן יכולת פוריות במצב זה.

קיימים מספר גורמים לתופעה, שיכולה להיגרם משימוש בתרופות, ניתוחים באזור שפגעו בעצבוב או פגיעה בשרירים. למרות שמדובר במצב לא נעים, הטיפול בבעיה נעשה בדרך כלל אצל גברים שרוצים לממש את פוריותם.

מנגנון פליטת הזרע

במהלך האורגזמה הגברית, תאי זרע משוחררים מהאשכים דרך צינור הזרע, ומעורבבים בנוזל שמופרש על ידי בלוטת הערמונית. בשלב זה, שרירים שבפתח שלפוחית השתן נסגרים, ומונעים מפליטת הזרע להיכנס לשלפוחית השתן, ובכך מאפשרים לו לעשות דרכו החוצה דרך פתח השופכה. במקרים של שפיכה הפוכה, שרירים אלה לא מתפקדים והזרע חוזר לאחור אל שלפוחית השתן.

הגורמים לשפיכה הפוכה

קיימים מספר מצבים שגורמים לשפיכה ההפוכה:

 • ניתוח בשלפוחית השתן או בערמונית – יכול לגרום לפגיעה בעצבוב או בשרירי שלפוחית השתן ולגרום לאי סגירת הפתח בזמן האורגזמה.
 • תופעות לוואי של תרופות – בעיקר תרופות ליתר לחץ דם, ובמיוחד תרופות ממשפחת חוסמי אלפא (דוקסיזוצין) שמשמשות לטיפול בהגדלה של הערמונית והורדת לחץ דם.
 • פגיעה עצבית – על רקע מחלות אחרות כמו סוכרת, טרשת נפוצה או פגיעות בחוט השדרה.

תסמינים

שפיכה הפוכה לא משפיעה על היכולת להגיע לזיקפה או לאורגזמה, אך גורמת לכך שאין פליטת זרע החוצה בזמן האורגזמה. הסימנים העיקריים כוללים:

 • "אורגזמה יבשה" – ללא פליטת זרע, או עם פליטה מועטת מאוד של זרע.
 • שתן עכור לאחר האורגזמה – בגלל נוכחות תאי הזרע.
 • חוסר פוריות – מאחר ואין הוצאה של תאי זרע החוצה.

בדיקות לאבחון הבעיה

במידה וגבר מגיע אל הרופא בתלונות של מיעוט נוזל זרע או חוסר בנוזל זרע, יתבצעו מספר בדיקות:

 • מעקב אחרי היסטוריה רפואית – בחיפוש אחר סיבה לתלונה (כמו ניתוח בבלוטת הערמונית או הקרנות לאזור האגן).
 • בדיקה גופנית – בה ייבדקו איבר המין, האשכים והרקטום.
 • בדיקת שתן – ניתן לזהות נוכחות של תאי זרע בשתן במידה ואכן יש שפיכה הפוכה. במקרה זה הרופא יבקש לבצע את בדיקת השתן לאחר אורגזמה.
 • בדיקת פוריות – יש לזכור שמצב של אי פליטת זרע יכול להיות גם על רקע ייצור מופחת של תאי זרע (בעיקר כאשר מדובר באנשים עם היסטוריה רפואית של פגיעה באזור האגן), ועל כן יש לבצע בדיקות פוריות.

טיפול בשפיכה הפוכה

יש לזכור ששפיכה הפוכה אינה גורמת לסיכון רפואי כלשהו, ולכן הטיפול בבעיה מתבצע רק אצל גברים שרוצים להביא ילדים לעולם. יש לזכור ששימוש בתרופות לא יעזור במקרה שקיימת פגיעה אנטומית, אלא רק במקרים שהפגיעה היא עצבית. ולכן, תרופות יכולות לעזור במקרים של סכרת, טרשת נפוצה ובמצבים דומים. כמו כן, קיימים מצבים בהם תרופות שנלקחות באופן קבוע גורמות לבעיה, ולכן ניתן להפסיק באישור הרופא חלק מהתרופות ולבדוק האם המצב משתפר.

טיפול תרופתי

קיימות מספר תרופות שיכולות לעזור לסגירת שרירי צוואר שלפוחית השתן ולמניעת השפיכה ההפוכה. התרופות העיקריות שיכולות לעזור לטיפול בבעיה הן:

 • Imipramine – תרופה אנטי דיכאונית ממשפחת הטריציקלים.
 • אנטיהיסטמינים – תרופות נגד אלרגיה שגורמות לכיווץ שרירים וכלי דם.
 • אפדרין, פסאודואפדרין, פנילאפרין – תרופות להקלה על גודש ונזלת.

למרות שאלה אינן תרופות שייעודן הוא לטפל בשפיכה ההפוכה, הן יכולות לעזור מאוד בפתרון הבעיה. יש לזכור שבדומה לכל תרופה, גם תרופות אלה יכולות לגרום לתופעות לוואי קשות, כמו יתר לחץ דם ולכן יש להשתמש בהן התבונה.

אולי יעניין אותך גם?

לא רק נשים: על זיוף אורגזמות בקרב גברים

כיצד מחלת ALS משפיעה על התפקוד המיני?

שפיכה הפוכה
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן