התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

גורמים נפוצים לשלפוחיות על הפין

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

מראה שלפוחיות על הפין עשוי להוות מקור מבוך ודאגה לכל גבר. שלפוחיות אלו עשויות להתרחש בשל מספר מצבים כגון הידבקות במגע מיני או הידבקות ממגע שאינו מיני. חלק מהשלפוחיות עשויות להיות פשוטות ולא מזיקות, אך מומלץ להתייעץ עם הרופא ולקבל תמיכה וטיפול טובים. מאמר זה מתמקד במחלות עור ובמצבים בריאותיים העלולים לגרום לשלפוחיות על הפין.

הרפס גניטאלי

מחלת מין נפוצה, אך למרבה הצער, שמונים אחוזים מהאנשים אינם מודעים לנוכחות הזיהום בגופם. הרפס גניטאלי נגרם על ידי וירוס הרפס סימפלקס, אשר נרכש באמצעות מגע עם משטח רירית של אדם הנושא את הנגיף.

במהלך ההדבקה הראשונית, מתרחשות שלפוחיות מלאות נוזל על הפין, או שמופיעים כיבים חלביים באזורי איברי המין, אשר עשויים להיבנות עם בסיס אדום. בתוך מספר ימים הם מתפרקים ומצמיחים קרום עליון. הנגעים מלווים בתחושת צריבה. היות ולא קיימת תרופה להרפס גניטאלי, הטיפול מבוסס על הקלת תסמיני המטופל, ריפוי מוקדם של הנגעים והפחתת משך התסמינים.

יחסי מין אגרסיביים ואוננות מוגזמת

תרחישים אלו הם סיבות נפוצות נוספות לשלפוחיות על הפין. העדר שימון במהלך יחסי מין נמרצים או אוננות מוגזמת, עלולים לגרום לכאבים בפין, העשויים להוביל להצטברות שלפוחיות על בסיס הפין ואף על העטרת.

שימוש נאות בחומר סיכה במהלך יחסי המין או האוננות מונע את הופעת השלפוחיות. כשהשלפוחיות מופיעות כתוצאה מהתנהגויות אלו, הן נרפאות לבד ולכן אין צורך בטיפול.

שימוש קבוע בסמים

עלול לגרום להתפרצויות שלפוחיות אדומות כהות על הפין. קיימות מספר גרסאות של שלפוחיות הנובעות כתוצאה מצריכת סמים, ובמהלך ההתפרצות, התסמינים הנפוצים כוללים תחושת צריבה או עקצוץ, בעוד שסוגים אחרים של שלפוחיות מתרחשים ללא תסמינים.

סוגים מעטים של שלפוחיות עשויים להיות מלווים בחום קל, חולשה וחוסר נוחות בבטן. השלפוחיות עשויות להתפתח בתוך חצי שעה עד 16 שעות מנטילת הסם, והנגעים עשויים להימשך מספר חודשים. כאשר אותו סם נצרך שוב, הנגע שב על אותו מיקום. הימנעות מהסם הפוגע היא השיטה היחידה למניעת השלפוחיות.

עגבת ראשונית

התסמינים העיקריים של עגבת עשויים להתבטא כשלפוחיות על הפין ללא כאב. במקרים מסוימים, מתרחשת התפרצות שלפוחיות מרובות. בסופו של דבר, השלפוחיות נרפאות לבד, אך העגבת נותרת בגוף. ללא טיפול, היא עלולה להוביל לסיבוכים רציניים המשפיעים על הלב, המוח ואיברים אחרים, וכתוצאה מכך לכישלון איברים ואפילו מוות.

כך שבמצב של הופעת בליטה מכאיבה על הפין, יש להיבדק לעגבת ולמחלות מין אחרות. טיפול מוקדם יכול לרפא עגבת לחלוטין.

אימפטיגו בולוס – מחלה שעלולה להתרחש בכל אזור בגוף, כולל באזור איברי המין. לעיתים, אימפטיגו בולוס עשויה להיות מוגבלת לאזור איברי המין רק בשל החום והלחות שאזורים אלו מספקים כמצב חיובי לצמיחה חיידקית. מחלה זו מטופלת באנטיביוטיקה.

פמפיגוס – זוהי מחלה נדירה המופיעה במקרים רבים עם נגעים באזורים אחרים של הגוף. עטרת הפין היא האזור המושפע ביותר והתסמינים הנפוצים כוללים כאבים.

מצבים אחרים שעלולים לגרום לשלפוחיות על הפין – דלקת עור חמורה; מחלות אוטואימוניות; אריתמה; וטראומות.

יתכנו מספר מצבים בריאותיים אחרים העשויים להידמות לשלפוחיות על הפין. לכן אין להחליט על הטיפול באופן עצמאי, אלא להתייעץ עם הרופא. אם המחלה מועברת במגע מיני, יש ליידע את בן או בת הזוג, שכן הם עלולים להידבק במחלה.

שלפוחיות על הפין
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן