התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

שבר בפין

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

שבר פין הוא קרע טראומטי של זקפה תופחת אשר נוצר בשל כיפוף ציר הפין, המוצג עם או ללא קרע הגוף הספוגי והשופכה. יחסית, פציעה זו נחשבת לנדירה ומתרחשת במקרה אחד מתוך 175,000 מקרים, אך היא נחשבת למקרה חירום המצריך טיפול. נתון זה אינו כולל מספר נכבד של פצועים שאינם מבקשים טיפול רפואי בשל מבוכה או פחד.

השבר נגרם לרוב במהלך קיום יחסי מין, כשהפין מחליק החוצה מהנרתיק ומכה את הערווה או אחד הנקבים. גורמים אחרים כוללים אוננות, התערבות ישירה על הפין על מנת להשיג ירידה בנפיחות, מכה ישירה על הפין הזקוף, כמו גם סוגי טראומה רבים אחרים המתרחשים על הפין במצב זקוף.

מאפייני שבר פין

במהלך זקפה, הפין מתקשח, וכשהוא חווה טראומה ישירה פתאומית או כיפוף חריג, המצב גורם לקריעה בזקפה, בדרך כלל בכיוון אלכסוני, ולעיתים רחוקות בתנועה עקיפה או שאינה סדירה. הקורפוסים בפין העקום שנחשפים לטראומה, מובילים לשבר, פציעה או קרע בשופכה הסוגרת על הגוף הספוגי, במצב אותו יש לאבחן במדויק ולטפל במצב חירום.

פציעות שופכה – מצבים אלו קשורים לעשרה עד שלושים אחוזים ממקרי שבר פין. הם מתרחשים כתוצאה מהופעת דם על השופכה או בשתן, כמו גם לאחר אצירת שתן. פגיעה בשופכה עשויה להתרחש אף ללא תסמינים.

קרע עמוק בווריד על גב הפין – למצב זה יש מאפיינים זהים לשבר פין, והוא מאובחן באמצעות בדיקות כירורגיות. קיימת נפיחות, ללא סדק מאפיין או קול נפץ, וללא התפתחות מהירה של ירידה בנפיחות.

תסמינים לשבר הפין

שבר אופייני או קול נפץ מתרחש, ולאחריו כאב חד בפין וירידה מהירה בנפיחות. התסמינים כוללים עיוות פין, נפיחות ושינוי צבע עקב דליפת דם גלויה. בדרך כלל, הפצועים מדווחים על כאב חד לאחר קול פיצוח, עם ירידה רצופה בזקפה, מום ושינויי גוון.

כיצד מאבחנים?

היסטוריה רפואית וממצאים פיסיים מספיקים לאישור האבחנה במרבית המקרים. בדיקות הדמיה באבחון שבר פין נדרשות רק כאשר הפגיעה אינה ניכרת בבדיקה גופנית. במקרים אלו, ניתן להשתמש אף בבדיקת תהודה מגנטית.

טיפול בשבר הפין

בעבר, בחירת הטיפול הראשונה הייתה טיפול שמרני, שכלל רטיות קרות, חבישת לחץ, מתן תרופות אנטי דלקתיות, תרופות אנטי אנדרוגניות ותרופות הרגעה. ב-29-53% ממקרי שבר פין מתרחשים סיבוכים, הנובעים מטיפול שמרני שהחמיץ פציעת שופכה, מורסת פין, עקמומיות קבועה, נוכחות היווצרות גוש קטן באזור השבר, פיסטולה, וכן זקפה כואבת וחוסר זקפה.

כיום נדרש טיפול ניתוחי מיידי לשבר פין. מטרת הניתוח היא שיקום הפין, מניעת מומי פין והעדר זקפה, תחזוקת אורך הפין ושחזור הרקה נורמאלית. הניתוח מבוסס על מספר עקרונות המבוססים על  הערכת שיקום פציעות פין במצב קודם, ומטרות ההליך הן:

  • לייעל את החשיפה הכירורגית.
  • לבצע חתך ישיר על השבר.
  • לבצע חתך באשכים.
  • לנקות את שטף דם פנימי.
  • לזהות את אזור הפציעה.
  • לטפל בשבר.
  • לטפל בפגיעה בשופכה.
האם הסובלים מכאבים כרוניים צפויים לסבול מירידה בתפקוד המיני? מחקר ישראלי בדק
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן