התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

קשיים ביצירת אינטימיות ויחסים אינטימיים

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

חלק מהותי מהאינטימיות הזוגית הוא היכולת לקיים יחסים אינטימיים. כאשר מתעוררת בעיה במערכת היחסים המינית, היא עלולה להקשות מאוד על היחסים הזוגים.

אובדן התשוקה עשוי להיות תופעה נפוצה בקרב גברים ובקרב נשים. בן או בת הזוג שאינם מעוניינים בקיום יחסי מין, נראים כאילו הם 'כבויים'. זה עשוי להיראות כאילו הוא או היא אף פעם אינם יוזמים רצון במגע מיני או שהם מאבדים עניין בשותף האחר.

כאשר נקלעים חיי המין לבעיה, עלולות להתעורר תחושות קשות אחרות, החל מתסכולים קטנים ועד למצוקה ממשית. ייתכנו גורמים רבים בגינם מפסיקים בני זוג לקיים יחסי מין, או שהם מקיימים יחסים לעיתים רחוקות. אלו עשויים להיות פסיכולוגיים, פיסיים, סביבתיים או בשל לחצים אחרים. מאמר זה בוחן את מספר הגורמים לקשיים בתפקוד המיני בקרב בני זוג, והדרכים לפתרון.

מגדר ופיזיולוגיה

גברים ונשים הם שונים, וכשזה מגיע למיניות, ההבדלים אמיתיים וברורים מאוד. למרבה הצער, זוגות רבים אינם מצליחים להפנים הבדלים אלו ולשלב אותם לתוך הבנה של הדרך להיות שותפים מיניים מוצלחים. זה מתחיל עם דפוסי העוררות. גברים מתגרים בקלות ומגיעים מהר יחסית לאורגזמה. חקר המוח תיעד את ההתעוררות הגברית במיוחד כתוצאה מעזרים חזותיים, ואלו משמעותיים במיוחד לחיי המין שלהם.

נשים מתעוררות לאט יותר, ולאחר השגת אורגזמה, הן נוטות להישאר ברמת עוררות גבוהה. אלו הם דפוסים פיסיולוגיים שונים ביותר, ואין זה פלא שבני זוג חווים אתגרים בתחום השביעות הרצון המינית ההדדית. לא ניתן להתעלם מהבדלים אלו, ויש לשלב אותם בתוך תהליך ההתעלסות.

גורמים סביבתיים

המקום בו אדם מתגורר והסביבה המיידית שלו עשויה להיות משמעותית מבחינת יכולת התפקוד המיני שלו. לדוגמה, אם אדם חי עם הוריו במשך תקופת זמן ארוכה מידי, זה עשוי להשפיע על חיי המין שלו. לא מבחינת קשיים טכניים ליצירת זמן וסביבה אינטימית הולמת, אלא מבחינת התלות הנפשית והפיסית בהורים.

תקופת התמודדות עם אבטלה או דאגות לגבי כסף וחובות, עלולה להוסיף לחץ על חיי המין. על מנת ליהנות מחיי המין, רוב האנשים זקוקים לפרטיות וזמן אינטימי הולם. שיתוף מרחב צפוף עם אחרים מהווה השפעה משמעותית על חיי המין.

קשיים פיסיים

לעיתים עלולה להתרחש בעיה פיסית המשפיעה על יכולת התפקוד המיני ומשפיעה על הדרך בה אדם מרגיש עם עצמו. מודעות למראה הגופני או חרדות לגבי המשקל מפריעים ליכולת לחוות אינטימיות. על אדם לקבל את עצמו כפי שהוא באמת ולהיות מאושר עם עצמו, כחלק מהותי מהיכולת לתפקד באופן אינטימי.

בעיות פיסיות אחרות עשויות לכלול בעיות זקפה, רצון מופחת בקיום יחסי מין, עיוות נרתיק, כאבים בזמן קיום יחסי מין אצל נשים, ושפיכה מוקדמת. בעיות פיסיות אחרות קשורות ללידה. נשים וגברים (אם כי הבעיה נפוצה יותר בקרב נשים), עשויים לחוות חרדה מקיום יחסי מין לאחר לידת תינוק הנובעת מהחשש להיכנס להריון נוסף. הורים חדשים עשויים לחוש מותשים בעקבות חוסר שינה, חיים עמוסים והלחץ של התינוק החדש, אשר מקשה על שיבה לשגרה שהיתה לפני הילידה.

לחצים חברתיים

התקשורת 'מפציצה' דימויים מיניים המציגים גברים יפים ונשים בעלות גוף מושלם, וזה עשוי להקשות על ההתמודדות. אדם עשוי לחוש כאילו עליו להיות מיני כל הזמן, אך חיי מין אמיתיים שונים מאוד מהמצגים המושלמים האלו.

לעיתים נראה כאילו החברים בסביבה הקרובה נהנים מחיי מין מושלמים, והדבר מגביר את תחושת הבדידות של אדם החווה קשיים בתפקוד המיני, אך בכל הנוגע לאינטימיות מינית זוגית, קשה לבטוח במצג אותו מציגים אנשים.

אינטימיות מינית היא אישית מאוד לכל אדם ולכל הזוגות. מה שנראה מתאים לאדם אחד, עשוי שלא להתאים לאדם אחר. כל אדם חווה צרכים ורצונות שונים, אך יש להיות מסוגלים לשוחח באופן כנה ופתוח על השאיפות לגבי האינטימיות המינית, והבעיות המתעוררות.

הבדלים באנטומיית איברי המין

חשוב להבין את ההשלכות הפסיכולוגיות של האנטומיה השונה של איברי המין. עבור גברים, יחסי מין הם אקט חיצוני, הנובע מהשלכות אבולוציונית של הצורך של גברים פרהיסטוריים להפיץ 'זרע' בקרב שותפות מיניות רבות על מנת להבטיח את הישרדות המין.

זהו חלק מהגורם המאפשר לגברים להפריד בקלות רבה יותר סקס מאהבה. אך עבור אישה, קיום יחסי מין פירושם מתן הרשאה לאדם לחדור אל גופה. זהו מעשה אינטימי עמוק ועל גברים להעריך זאת. מסיבה זו נשים זקוקות לאינטימיות רגשית לפני שהם מסוגלות לשוב ולהיות פעילות מינית.

נשים צריכות לחוש רצויות, גברים צריכים לחוש מוסמכים. הצרכים הפסיכולוגיים השונים משמעותיים למערכת היחסים המינית. לנשים יש צורך תמידי לחוש מושכות ורצויות, ולעיתים קרובות צורך זה מגיע על חשבון היכולת שלהן לתפקד מבחינה מינית, כאשר הן אינן חשות שהן "סקסיות", הן אינן מסוגלות לקיים יחסי מין.

גברים נושאים בעול של יכולת תפקוד מיני. הם יכולים לגיע לזקפה ולשמור אותה מספיק זמן כדי לספק את בת זוגם, אך חרדת ביצוע היא בעיה רצינית, ותפקוד לקוי של זקפה ושפיכה מוקדמת הם בעיות נפוצות ביותר.

דרכים להתמודדות

לחצים וגורמים אלו עשויים להוביל אדם לתחושה גרועה והסתבכות בסחרחורת של חשיבה שלילית. אם בני זוג יכולים לשבור עת המעגל ולהתחיל לחשוב באופן חיובי על עצמם ועל חיי המין שלהם, זה יסייע להם לשוב למסלול.

הבדלים בתשוקה המינית

הפתרון טמון במציאת פשרות שעשויות ליצור מצב בו כולם "מנצחים". טיפול קוגנטיבי התנהגותי מסייע לבני זוג להגיע להסכמה בתחום השאיפות שלהם מהאינטימיות המינית, על מנת למלא צרכים שלא סופקו והפוגעים במערכת היחסים הזוגית.

לעיתים, צעצועי מין שונים או קטעי וידיאו עשויים להגביר את ההנאה. הטיפול מוביל את בני הזוג לחוש כי רצונותיהם, תשוקותיהם ומאווייהם, אינם נשפטים, גם אם הם אינם רגילים או "מקובלים" מבחינה חברתית, והאקט המיני מבוצע מתוך מקום של חוסר שפיטה, כאשר שום רצון או עניין מיני אינם נחשבים לחריגים או פסולים. הטיפול מקנה לבני הזוג את הכלים להיות מי שהם ולחוות הנאה מקסימלית ממיניותם.

תזמון יחסי מין

בני זוג מתמודדים עם נושא הזמן, והתחושה היא כאילו אף פעם אין זמן לקיים יחסי מין. אם אדם ממתין לזמן שקט המתאים לביטויים אינטימיים, הוא עלול לקיים יחסי מין רק מספר פעמים בשנה. לכן יש לתזמן מועדים, כמו למשל ללכת לישון מוקדם, עם מחויבות הדדית לקיים יחסי מין, והדלת צריכה להיות נעולה על מנת למנוע כניסה בלי צפויה של ילדים.

בני זוג רבים מוצאים כי הזמן הטוב ביותר עבורם הוא בבוקר לאחר שהילדים יוצאים מהבית, ואחרים מסוגלים למצוא את הזמן המתאים בצהריים או אחר הצהריים. באשר לחוסר הרומנטיקה המוטבעת במין מתוזמן, בניגוד למין ספונטני, תחושה זו חולפת עם השקעה באמצעי העוררות המינית, המסייעים לאקט מספק ומהנה.

משחק מקדים

אין זה משנה מי יוזם את המשחק המקדים, חשוב שגברים ונשים יתמקדו בעינוג בני הזוג ויביאו אותם לאורגזמה ראשונית.

טיפולים תרופתיים ונפשיים

כיום ניתן לטפל בקלות רבה יותר בבעיות פיסיות בתפקוד המיני עם תרופות חדשות ובטוחות הנרשמות על ידי הרופא לכל אדם באופן אישי בהתאם לתסמינים, לנסיבות ולהיסטוריה הרפואית שלו.

טיפול פסיכולוגי מסייע לגברים להבין את הצרכים של נשותיהם, להתמקד בעוררות שלהן, בביטויי חיבה ובהשקעת זמן סביר במשחק מקדים והבאתן לאורגזמה ראשונה. כאשר בני זוג מבינים את הכללים הרגשיים והפיסיים למיניות מוצלחת, יחסי המין יהיו משמחים, והם ייחשבו למאהבים מוכשרים ביותר.

גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן