התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

סינדרום האלמן

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

תסמונת האלמן היא סוג של אין אונות פסיכוגני בקרב גברים מבוגרים אשר חשים תחושת אשמה בעקבות קשר אינטימי עם בן זוג חדש. התת מודע משתמש במצב כדרך להגנה מפני חוסר נאמנות לנפטרת האהובה.

המצב מאופיין בהימנעות מאוננות או מקיום יחסי מין, אשר עלול להוביל לתחושת חוסר אונים ודיכאון המשפיע מבחינה פסיכולוגית על קבלת או שמירת הזקפה. בנוסף, המוח אינו מסוגל לעבד מחשבות מיניות, וכתוצאה מכך, תסמונת האלמן נקראת גם אימפוטנציה אשר נובעת מחוסר תפקוד.

האיבר האחראי על ויסות הדחף המיני אצל הגבר, ואשר שולח מידע לפין לשם גרימת זקפה, עלול לגרום לאדם לחוות בעיות זקפה או חרדת ביצוע עקב העדר אותות שנשלחים לפין, ואוסרים על תהליך הזקפה. למרות שרוב הגברים חווים בעיות זקפה לפחות פעם אחת בחייהם, גברים הסובלים מתסמונת האלמן, חווים תופעה זו כבעיה מתמשכת.

גורמים ובעיות נלוות

דיכאון בעקבות אובדן בת הזוג עשוי לתרום לתסמונת האלמן ולפגוע ביכולת שלהם לתפקד מינית. עבור גברים רבים, סקס הוא ביטוי של קשר רגשי ורצון באינטימיות. גברים כאלה פגיעים יותר לתסמונת האלמן, היות והם נאבקים בביצוע המעבר הרגשי לבת זוג חדשה, ולעיתים רגש הוא התנאי לביצוע המעבר הזה לפני שהם מוכנים לקיים יחסי מין עם בת זוג חדשה, במיוחד אם בת הזוג האהובה נפטרה בשל נסיבות עצובות או טרגיות.

גברים אלמנים בדרך כלל נמנעים במשך חודשים ובמקרים מסוימים אף במשך שנים מפעילות מינית. כתוצאה מכך, בסופו של דבר הם נבוכים מאוד כאשר עליהם לבצע פעילות מינית. יתכן שלא יהיו מסוגלים להתמודד עם המצב ויחושו חוסר אונים וימנעו מלהתחיל או ליזום פעילות מינית עם אישה. גברים בשנות הארבעים ומעלה שלהם, מושפעים יותר מתסמונת האלמן.

חלק מהגורמים הם חוסר יכולת להתמודד עם בת זוג חדשה בשל תחושת הנאמנות לבת הזוג שנפטרה. כך שגם בעת הכרות חדשה, הם נוטים להימנע מאינטימיות מתוך חשש שמא לא יוכלו להשיג או לשמור על זקפה. דבר זה גורם להם למצוקה ועלול לפגוע ביכולתם העתידית למצוא בת זוג חדשה.

ניסיון כושל אחד עם בת זוג חדשה עלול לגרום למבוכה ורפיון בלתי נסבלים. בת הזוג החדשה לעיתים קרובות צעירה יותר והתופעה עלולה לגרום לחוסר אונים נפשי, אשר מאוחר יותר מתבטא מבינה פיזית. אינטימיות ואמון עם בת זוג חדשה הם גורמים קריטיים, במיוחד כאשר האדם איבד את בת זוגו מזה שנים ארוכות.

אבחון של תסמונת האלמן

תסמונת האלמן דומה להתקפי פאניקה בשל מחזוריותה, תדירות חוסר האונים, הדיכאון והחרדה, אשר מגבירים את הסבירות לחוסר אונים במפגש המיני הבא. תגובה פיסיולוגית מאפיינת של התופעה היא העדר זקפת בוקר. אם המטופל מאשר את העדר זקפת הבוקר, הרופא בודק גורמים אחרים כגון דיכאון, על מנת לבצע את האבחנה.

טיפול בסינדרום האלמן

למרבה המזל, תסמונת האלמן ניתנת לטיפול. חשוב לבנות מחדש את האמון ולנטרל גורמים אפשריים אחרים של חוסר תפקוד פיזי, כגון הידרדרות כלי דם או עצב. מספר תרופות עשויות להשפיע, כמו גם קבלת ייעוץ.

זוהי תסמונת פסיכולוגית ולכן ויאגרה עשויה לשמש כטיפול יעיל. היא מעודדת את יכולתו של האדם לבצע תפקודים מיניים לאורך זמן רב יותר, ומטפלת אף בהיבטים הפסיכולוגיים של הזקפה, כולל חרדה ודיכאון, אשר מהוות שתי בעיות פסיכולוגיות הקשורות לתסמונת זו.

יש לדון עם הרופא אודות הטיפול הראשוני בוויאגרה ולקבוע אם אכן זהו הטיפול הנכון. ניתן לצרוך ויאגרה גנרית באינטרנט וללמוד כיצד לחוות אינטימיות חדשה עם בת זוג, גם לאחר שהאהובה נפטרה.

הדעה הפופולארית לפיה לכל הגברים קיימת היכולת להשיג ולשמור על זקפה בכל הנסיבות, צריכה להשתנות מהיסוד. גברים זקוקים לנסיבות מתאימות על מנת לתפקד באופן משביע רצון.

אולי יעניין אותך גם:

הפיזיולוגיה שמאחורי 'זקפת הבוקר'

סינדרום האלמן
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן