התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

מיתוסים על אוננות

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

חושבים שאוננות אינה בריאה? תחשבו שוב. אוננות היא תפקוד פיזי נורמאלי. היא טבעית כמו ללכת לשירותים או לנשום אוויר. ועדיין, אנשים מסוימים עדיין אוחזים בסטיגמה הסובבת אוננות, והמובילה למידע שגוי או מיתוסים רבים. מאמר זה מסביר מהן העובדות, ומהן הבדיות כשמדובר באוננות, וסוקר שמונה סיבות המסבירות מדוע טוב לאונן לשיפור הבריאות.

אין יתרונות בריאותיים באוננות

לאוננות יש מספר יתרונות בריאותיים. הם כוללים שינה משופרת, הפחתת מתח, הפחתת כאבי ראש, שיפור הריכוז, הגברת ההערכה העצמית, מראה צעיר יותר, וכושר גופני טוב יותר.

קיימים אף מספר יתרונות בריאותיים פרטניים באוננות נשית, בעיקר לנשים בגיל המעבר, כולל הפחתת יובש וכאב נרתיקי במהלך יחסי מין.

יש כזה דבר לאונן יותר מדי

אוננות נחשבת למוגזמת אם היא משמשת להימלטות מבעיות במערכת היחסים, אם היא מתחילה להשפיע על הבריאות, או אם היא הופכת להיות תחליף לחוויות בחיים האמיתיים.

בנוסף, אם האוננות מובילה למצבים של כאב פיזי, בעיות רגשיות, חוסר יכולת לחשוב על כל דבר אחר פרט לאוננות, בעיות במערכת היחסים או בעיות שגרה, כאשר רק סוג הגירוי המופעל במהלך האוננות מוביל לאורגזמה, מומלץ להפחית את האוננות. אך מעט מאוד אנשים מגיעים לנקודה זו.

ילדים אינם צריכים לאונן

אוננות בריאה לחלוטין בכל גיל. ילדים קטנים אינם מאוננים בצורה מקובלת, אך הם נוגעים באיברי מינם וחוקרים אותם, כי זה מרגיש טוב. יש אפילו צילומי אולטרסאונד המשקפים אוננות המתרחשת ברחם.

הורים צריכים ללמד ילדים צעירים שנגיעה באיברי המין שלהם לשם הנאה היא חלק נורמאלי מבריאות מינית, אך יש לבצע אותה ביחידות.

אוננות גברית מוגזמת עלולה להוביל לבעיות בתפקוד זקפה – בעיות זקפה אינן נובעות מאוננות. הן עשויות לנבוע בשל מגוון סיבות, כולל יחסי מין שגרתיים לטווח הארוך עם אותו בן או בת זוג, המובילים לקושי להגיע לאורגזמה.

אנשים במערכות יחסים אינם מאוננים – אנשים מאוננים אם הם נמצאים במערכת יחסית או לא. יש כאלה שמקנאים כשבני זוגם מאוננים, היות והם חשים נבגדים, או סבורים שהאוננות מעידה על כך שאינם טובים מספיק, אך חשוב להבין שלאנשים יש רמות תשוקה מינית שונות, וכולן בריאות ונורמאליות לחלוטין, חלקן כרוכות באוננות.

אוננות אינה חלק נורמאלי מהתפתחות מינית – מחקר שפורסם בדצמבר 2011 בכתב העת JAMA Pediatrics, שכלל למעלה משמונה מאות בני נוער בגילאי 14 עד 17, מצא ש-74% מהבנים, ולמעלה מ-48% מהבנות, מאוננים, וטוב שכך. אנשים הם יצורים מיניים מלידה ועד המוות, ובריא לחלוטין לאונן בכל הגילאים.

אנשים מאוננים רק כשהם לבד – יש אנשים שמאוננים ביחד, ומשלבים את האוננות ביחסי המין שלהם. חלק מהזוגות נהנים לראות אחד את השני מאוננים, ויש כאלו שאוהבים להגיע בעצמם לאורגזמה לאחר צורות אחרות של מגע מיני. אוננות הדדית היא גם שיטה מצוינת לקיים יחסי מין בטוחים.

אוננות גורמת לעיוורון – מיתוסים רבים על אוננות, כמו מיתוס זה, מגיעים מאמונות עתיקות שקבעו שהמין נועד להולדה בלבד. היות ואוננות אינה מיועדת להולדה, היא נחשבת לבעייתית. אנשים האמינו אף שהמין עלול להוביל לטירוף, לשחפת ולמוות. ברור שאף אחת מאמונות אלו אינה נכונה.

אולי יעניין אותך גם:

כל מה שרציתם לדעת על חינוך מיני בארץ וברחבי העולם

מיתוסים על אוננות
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן