התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

מין בגיל המעבר

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

המרכז לתפקוד מיני

כמו הרבה דברים אחרים, מין ומיניות הם נושאים שמשתנים בהתאם לגיל. כשמדובר בילדים צעירים- מין הוא דבר אסור. אצל מתבגרים מין מתחיל להיות נושא מעניין, מביך ומגרה. בהמשך, הופכים המין והמיניות להיות עניין מאוד משמעותי, כאשר גילאי 20-30 נחשבים עבור רבים לשיא של החוויה והריגוש. כשמדברים על מין בגיל המעבר, ההתלהבות פתאום יורדת- יש בכלל סקס אצל מבוגרים? בשביל מה?

אמונות לגבי מין בגיל המעבר

1. אצל נשים בגיל המעבר חל שינוי הורמונלי שמוריד את הרצון לקיום יחסי מין: השינויים ההורמונאליים שחלים עם סיומה של תקופת הפריון של האישה הם עובדה. חלה ירידה משמעותית ברמת האסטרוגן, שיוצרת שינויים גופניים נוספים. אך הקשר בין אסטרוגן לחשק מיני איננו עובדתי.

אצל נשים, פעילות הורמונאלית היא רק חלק קטן מה"חשק". אצל נשים, צורך בקרבה, אהבה, תחושת שייכות ואינטימיות- כל אלה גם כן מתקשרים לרצון לקיים יחסי מין. צרכים אלה אינם נעלמים, ואפילו עשויים להתחזק עם הכניסה לגיל המעבר. יש לציין, שלירידה בכמות האסטרוגן יש השפעה פיזיולוגית על איברי המין של האישה, ולעיתים נשים סובלות מכאבים, יובש או חוסר תחושה בנרתיק.

כיום, גם לקשיים אלה יש פתרונות פשוטים יחסים כמו חומרי סיכה שונים (שהמומלץ ביותר הוא פשוט שמן תינוקות). ישנן נשים אשר פונות לביצוע ניתוח להצרת הנרתיק על מנת להגביר את התחושה, אך נראה שניתוח זה ברוב המקרים נעשה שלא לצורך, ועשוי אף לפגוע יותר בהנאה של האישה מיחסי מין.

2. אצל גברים בגיל המעבר יש קושי פיזיולוגי בקיום יחסי מין: הקושי הזה מיוחס בעיקר לקושי להשיג ולשמר זיקפה לאורך זמן (יש לציין, ש"גיל המעבר" הוא מושג שמתייחס בדרך כלל לגיל בו נשים מפסיקות לקבל מחזור. עם זאת, בשנים האחרונות הראו מחקרים שגם גברים סובלים מתופעות של גיל המעבר הקשורים לשינויים הורמונאליים ולהתבגרות).

אכן, מחקרים מראים שאחוז נכבד מהגברים בגיל מבוגר סובלים מאין אונות או מקושי להחזיק זקפה לאורך זמן. יחד עם זאת, החשק והרצון לקיים יחסי מין דווקא לא בהכרח יורד בגיל מבוגר. הרפואה המודרנית כבר יודעת להתמודד גם עם הבעיה הזו, באמצעות תרופות שונות. כדורים כמו ויאגרה, או מדבקות אשר משחררות לגוף הורמון טוסטוסטרון מהווים פתרון לבעיית אין-האונות.

3. סקס בגיל הפריון מהנה יותר מסקס בגיל המעבר: אמירה זו, המתקשרת לתרבות על פיה "העולם שייך לצעירים", עשויה להיות לא פחות מטיפשית לגמרי. למעשה, כאשר אנשים מתבגרים האפשרויות לסקס הופכות להיות מפתות יותר: הילדים כבר גדולים, לא צריך לטפל בהם, וגם אין חשש "להיתפס". יש יותר זמן פנוי שאפשר להשקיע אותו בפעילויות זוגיות ומיניות.

למעשה, הרבה מטרדות היומיום שמאפיינות זוגות בגילאים צעירים יותר כבר לא קיימות אצל מבוגרים. בעיות שמאפיינות צעירים ולא מנוסים כגון שפיכה מוקדמת– נעלמות. בני זוג שמכירים זה את זה הרבה זמן יכולים להשקיע עוד יותר אחד בשני, ולהגיע למקומות טובים יותר מאי פעם.

איך עושים את זה?

סקס הוא אלמנט חשוב בזוגיות. למרות שיכול להיות שככל שאנשים מתבגרים יחסי המין יהפכו לאלמנט פחות משמעותי, מומלץ לזוגות בכל גיל להשקיע באינטימיות ובמיניות שלהם. בגיל מבוגר, ובגיל המעבר בפרט, יש להתחשב בצרכים המשתנים של בן הזוג.

נשים בגיל זה זקוקות ליותר "משחק מקדים" (והנטייה לשפיכה מאוחרת אצל בן הזוג דווקא עשוייה להתאים לצורך זה), יותר אינטימיות, התחשבות ומגע. בחלק מהמקרים, אפילו מומלץ לפנות לטיפול ולעזרה חיצונית על מנת ללמוד מחדש איך לתבל את חיי המין.

אולי יעניין אותך גם:

פחות מילים, יותר מעשים: על המשנה ד"ר לאב לשיפור המיניות

ד"ר מור ירושלמי: מומחית לשיפור תפקוד מיני

ד"ר מור ירושלמי: מומחית לשיפור תפקוד מיני

מייסדת ומנהלת המרכז לתפקוד מיני אצל גברים ונשים. מור אורולוגית מוסמכת ומגיעה עם ניסיון עשיר בו היא עזרה למאות מטופלים עם בעיות בסוגים שונים. מור סיימה את לימודיה באקדמיה ומאז עוסקת בתחום הרפואה, מלווה מטופלים, משתתפת בסדנאות, פורומים והשתלמויות מקצועיות.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

התקשרו עכשיו דילוג לתוכן