התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

כאבים בזמן זקפה

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

זקפה היא המצב שבו הפין נמצא כאשר הוא גדל הן בהיקף והן באורך, מתרומם ועובר תהליך של התקשות. הזקפה דרושה לצורך קיום יחסי מין ובהתאם לכך ברוב המוחלט של המקרים הזקפה מתפתחת בעקבות התעוררות מינית או גירוי מיני.

בנוסף לכך, הזקפה יכולה להתפתח על רקע לחץ המופעל על ידי שלפוחית השתן כאשר היא מלאה וכמו כן חלומות ארוטיים יכולים לגרום להופעה של זקפה במהלך השינה. חשוב לציין, שבזמן הזקפה במצב תקין לא אמורים להופיע כאבים ולפיכך כאב בזמן זקפה מחייב בירור רפואי לצורך הגשת טיפול. 

מה הם גורמי כאבים בזמן זקפה?

להלן כמה מהגורמים האפשריים לכאבים באיבר המין בזמן זקפה:

מחלת פיירוני

מחלת פיירוני מאופיינת בשני שלבים עיקריים, כאשר בשלב הראשון מתפתחת תגובה דלקתית הגורמת לכאבים בזמן זקפה ואילו בהמשך, מתרחש תהליך צלקתי המוביל להתפתחות של עקמת שמחמירה והולכת בהדרגתיות.

בשלב השני בדרך כלל כאבים בזמן זקפה נעלמים, תהליכי הדפורמציה מתייצבים והחולה נותר עם התוצאות הסופיות של המחלה – רקמת צלקת המתבטאת במקרים מסוימים כעקמת, במקרים אחרים בהיצרות של חלק מהפין בזמן זקפה, ישנם חולים הנותרים עם הפרעה בתפקוד הזקפתי וכן לא אחת המחלה גורמת לקיצור של הפין.

שבר הפין

פציעה הכוללת קרע של רקמת הפין הספוגית. מדובר בפציעה שאינה שכיחה, המתרחשת לרוב על רקע פגיעת טראומה אגרסיבית בפין הנמצא במצב זקפה. את רגע הפציעה מלווים כאב חד וצליל ביקוע. שבר הפין הינו מצב חירום רפואי המחייב ברוב המקרים התערבות כירורגית מידית. זאת כיוון שעיכוב במתן הטיפול מגדיל את הסיכוי לפגיעה בלתי הפיכה ולסיבוכים הקשורים בתפקוד המיני בעתיד.

זקפה ממושכת

זקפה הנמשכת מספר שעות ללא גירוי מיני עלולה לגרום כאבים בזמן זקפה בפין, כאשר מצב זה יכול להיות תופעת לוואי של תרופות אנטי דיכאוניות, תרופות אנטי פסיכוטיות ותרופות לטיפול ביתר לחץ דם. כמו כן, תופעה זו פוגעת בגברים הסובלים מאנמיה חרמשית ובנוסף בגברים הנוטלים מינון גבוה יתר על המידה של תרופות כמו סיאליס או ויאגרה למשל.

היצרות העורלה

מצב שבו לא ניתן למשוך את העורלה אחורה מעבר לעטרה, שכן היא מהודקת למקומה. לא אחת מצב זה מוביל להתפתחות של דלקת מקומית, שבתורה מצרה את העורלה אף יותר. הטיפול המקובל לבעיה זו הוא בדרך כלל הסרה של העורלה בניתוח.

מצב לאחר ניתוח בפין

ישנם ניתוחים שונים המבוצעים בפין לצורך הארכת האיבר, עיבוי האיבר, תיקון עקמת ועוד. במהלך תקופת ההחלמה, ייתכן בהחלט ואף צפוי שהמנותח יסבול מכאבים בזמן זקפה.

מה הם התסמינים של כאבים בזמן זקפה?

כאבים בזמן זקפה המופיעים בזמן זקפה יכולים להופיע בדרגות חומרה שונות, החל מכאב קל ועמום וכלה בכאב חד וקשה מאוד. כמו כן, ייתכנו בנוסף לכאבים תסמינים נוספים, המשתנים בהתאם לגורם שהוביל לכאבים.

כפי שציינו, לא אחת, כאבים בזמן זקפה ילוו בזקפה הנמשכת זמן רב ללא גירוי, במקרה של מחלת פיירוני ילוו הכאבים בעקמת הפין ובנוסף ייתכנו גם הפרעות בזקפה כמו לדוגמה חוסר יכולת להישאר בזקפה לאורך זמן או חוסר יכולת להגיע לזקפה מלאה.

כיצד מאבחנים כאבים בזמן זקפה?

במסגרת תהליך האבחון יש בראש ובראשונה ליטול מהמטופל היסטוריה רפואית מלאה וכן לברר את מהלך הופעת הסימפטומים ואת משך הסימפטומים. בשלב הזה יש לברר האם ישנם גורמי סיכון שונים לבעיות הקשורות בזקפה ולאחר מכן יש להמשיך בבדיקה גופנית. את הבדיקה מבצעים בזמן שהפין זקוף, כאשר אם למשל מדובר במטופל הסובל ממחלת פיירוני, ניתן יהיה בדרך כלל למשש התקשות של הטוניקה או פלאק, כעדות לתהליך הדלקתי.

לא אחת יהיה צורך להמשיך את הבירור באמצעות בדיקות הדמיה, המאפשרות למשל לאבחן הסתיידויות בפלאק. הכוונה היא בעיקר לבדיקת אולטרסאונד של הפין או צילומי רנטגן של הפין.

כיצד מטפלים בכאבים באיבר המין בזמן זקפה?

מטבע הדברים, הטיפול של כאבים בזמן זקפה משתנה בהתאם לגורם שהוביל להתפתחות הכאבים ולפיכך מותאם באופן אישי לכל מטופל ומטופל. כפי שהזכרנו, בחלק מהגורמים ניתן לטפל באמצעות ניתוח, אך למשל במחלת פיירוני, ניתן לנסות לטפל באמצעים שמרניים יותר כמו לדוגמה על ידי שימוש בסטרואידים לספיגה מקומית של הפלאק.

גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן