התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

השפעת טסטוסטרון נמוך על התפקוד המיני

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

טסטוסטרון נמוך הוא אבחנה שכיחה יותר ויותר בשנים האחרונות. גברים מבוגרים רבים פתוחים יותר לדבר היום על תפקוד הזקפה עם רופאיהם. מצד אחד, אבחון מוגבר של טסטוסטרון נמוך מונע על ידי אוכלוסיה מזדקנת, פחות סטיגמה ובדיקות מדויקות יותר.

אך קיימת סיבה משמעותית נוספת בגללה גברים מתייעצים עם רופאים לגבי בדיקת טסטוסטרון. הם "מופצצים" על ידי התקשורת, ומסעות פרסום המשדרים מסרים כגון "שאל את הרופא שלך על טסטוסטרון נמוך".

תסמיני טסטוסטרון נמוך

גברים מבוגרים הסובלים מבעיות בתפקוד המיני מדווחים על עייפות מוגברת, חולשה, דיכאון, ואובדן הדחף המיני, כל התסמינים השכיחים של ירידה בטסטוסטרון.

אנדוקרינולוגים חושבים על הורמונים, ומדווחים שכרבע עד שליש מהגברים הנבדקים לטסטוסטרון נמוך, חווים רמות מתחת לנורמליות. לעתים הגורם הוא טסטוסטרון, במקרים אחרים הבעיה נובעת מבלוטת התריס, ולעיתים המצב אינו קשור להורמונים.

מה זה טסטוסטרון ולמה הוא יורד?

טסטוסטרון הוא הורמון האחראי לצמיחת שיער על חזה גברי. זהו הכוח שמאחורי הדחף המיני. במהלך ההתבגרות, הטסטוסטרון מסייע בבניית שרירי הגבר, מעמיק את קולו ומגביר את גודל הפין שלו ואת האשכים. בבגרות, הוא שומר על שרירי הגבר ועצמותיו, ועל התעניינותו במין. בקיצור, זה מה שהופך אדם לגבר, מבחינה פיזית לפחות.

לאחר גיל שלושים, רוב הגברים מתחילים לחוות ירידה הדרגתית בטסטוסטרון. ירידה בדחף המיני מלווה לעתים מצב זה, מה שמוביל גברים רבים להאמין בטעות שאובדן העניין שלהם במין נובע פשוט מהזדקנות.

אז זהו, שזה לא בגלל זקנה

ירידה הדרגתית בטסטוסטרון אינה מסבירה חוסר עניין כמעט מוחלט במין, למשל. וגברים בגילאי עשרים, שלושים וארבעים, הסובלים מבעיות זקפה ובעיות בריאותיות אחרות, חווים מצבים אלו בשל בעיה משמעותית יותר מהזדקנות.

תסמינים רפואיים רבים מתבטאים בבעיות רפואיות אחרות, ובמשך זמן רב רופאים לא ייחסו בעיות אלו לטסטוסטרון נמוך, אלא לסוכרת, דיכאון, לחץ דם גבוה ומחלת עורקים כליליים. אך המודעות וההערכה של טסטוסטרון נמוך עלתה, וכיום רופאים מכירים בעובדה לפיה טסטוסטרון נמוך עשוי להיות שורש הבעיות.

רופאים מבקשים לשלול את כל ההסברים האפשריים לתסמינים לפני קביעת מצב של טסטוסטרון נמוך. הם מבצעים אף בדיקת דם פרטנית על נמת לקבוע את רמת הטסטוסטרון.

כמה נמוך נחשב לנמוך מדי?

החלק התחתון של הטסטוסטרון הטבעי הכולל של אדם הוא כשלוש מאות ננוגרם לדציליטר. הגבול העליון הוא שמונה מאות ננוגרם לדצילטר, בהתאם לבדיקות מעבדה. ציון נמוך מהרגיל, המופיע על בדיקת דם, עשוי להיגרם כתוצאה ממספר מצבים, כולל:

  • פגיעה באשכים.
  • סרטן האשכים או בטיפול בסרטן האשכים.
  • הפרעות הורמונאליות.
  • זיהום.
  • איידס.
  • מחלת כבד כרונית.
  • מחלת כליות.
  • סוכרת מסוג 2.
  • השמנה.

תרופות ומצבים גנטיים עשויים להוריד רמות טסטוסטרון

ההזדקנות תורמת לציונים נמוכים, ובמקרים מסוימים, הגורם אינו ידוע. ציון נמוך אינו מתורגם תמיד לתסמינים, אך במקרים רבים רופאים מוצאים משהו כבוי כשהם רואים ציונים של מאה או מאתיים ננוגרם לדציליטר.

יש להבין שגם אם לאדם אין תסמינים, הוא זקוק לטיפול. ציוני טסטוסטרון נמוך מובילים במקרים רבים למצבי צפיפות עצם, כלומר, לשבריריות עצמות.

טיפול בטסטוסטרון נמוך

לאחר ירידה הדרגתית ברמת הטסטוסטרון עם הגיל, ניתן להתחיל בטיפול. אם טסטוסטרון נמוך של גבר צעיר מהווה בעיה בכניסה להריון, זריקות הן אפשרות במקרים מסוימים. אלו הם הורמונים המאותתים לגוף לייצר יותר טסטוסטרון, והטיפול עשוי להגביר את ספירת הזרע.

ניתן גם להשתיל כדורי טסטוסטרון, צורה חדשה יחסית של טיפול, במהלכה מספר כדורים מוצבים מתחת לעור הישבן, שם הם משחררים טסטוסטרון במשך כשלושה עד ארבעה חודשים.

אולי יעניין אותך גם:

תעשיית כדורי האין-אונות המזויפים משגשגת. למה כדאי להיזהר?

האם שגדון משפיע על התפקוד המיני בגברים? מחקר בדק

טסטוסטרון נמוך
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן