התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

טיפול קבוצתי לבעיות רגשיות

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

קושי בתפקוד המיני הוא נושא נפוץ בקרב שני המינים, אך הבעיה הנלוות לכך היא פעמים רבות אישית ועל רקע נפשי. אין זה בהכרח אומר כי המצוקה הנפשית עצומה, ולעתים מדובר בחששות וחרדות המובילים לבעיות ברגע האמת גם אם לפרקים. במשך שנים רבות, גישת הטיפול הקבוצתית לנושאי בעיות בתפקוד מציעה קרקע תומכת ומאפשרת לסובלים לשתף, לחלוק ולהתגבר באופן מובנה על הקושי עצמו.

בעיות תפקוד מיני: קשיים אישיים

בין אם מדובר בגברים או נשים, בעיות תפקוד מיני יכולות להוביל לסיטואציות קשות. על כן, רוב הסובלים חוששים לדבר, לנקוט בפעולה ולקבל ייעוץ מחברים, מטפל מיני, או בטיפול קבוצתי. להודות בכך שישנה בעיה זהו הצעד הראשון להתמודדות עמה, אך להכחיש ולקוות שהיא תיפתר מעצמה לרוב אינו מניב תוצאות חיוביות – אך זה אינו פשוט.

מלבד הקושי הספציפי בתפקוד המיני, במקרים רבים מתעוררים חששות ובעיות נפשיות כגון חרדות מפני סיטואציות מיניות, או אף מפני מפגש עם מושא התשוקה; בעיות הערכה עצמית, ביטחון עצמי ירוד, מצוקה נפשית, ואף דיכאון ובעיות מצב רוח.

השפעה משמעותית על חיי היומיום – לעתים קרובות, בעיות תפקוד אחרות מתלוות לכך, כגון חוסר מוטיבציה, הפרעות ריכוז קלות, וכדומה. פעמים רבות מאשים האדם את עצמו או את הסביבה במצבו, ובמקרים אחרים את בן/בת הזוג. על כן, הצעד הראשון הוא לקחת אחריות ולגשת לטיפול ולמציאת מענה מתאים לבעיה.

טיפול קבוצתי בנושאי בעיות תפקוד

בדומה לטיפול פסיכולוגי, טיפול קבוצתי נועד כדי להתגבר על קשיים ולאפשר למטופל הקלה ושיפור איכות חיים. היתרון בטיפול קבוצתי הוא המרכיב הבינאישי, אשר למעשה כולל מספר חברי קבוצה הסובלים מבעיות שונות או דומות, אשר יחד חולקים, משתפים ומציעים עזרה ומענה אחד לשני. בעזרת כך, ישנו פן אוניברסלי וכוללני, המקל משמעותית על האדם בעת התמודדות עם נושאים רגישים וסגורים כגון בעיות תפקוד מיני.

הטיפול הקבוצתי מציע מסגרת טיפולית קבועה, בשעות וימים מוגדרים מראש. חברי הקבוצה לרוב אותם חברים, עם מעט מאוד שינויים לאורך חיי הקבוצה, אך זה תלוי באופן הפעלת הקבוצה. בתוך הקבוצה מתקיימת אינטראקציה חברתית, דבר המקל מאוד על התמודדות אישית עם בעיות תפקוד, מאחר ולרוב התחושה היא של אי-יכולת, אי-מענה, אני לעצמי ועם עצמי בלבד. כך המטופל חש בסבל בלבד, ללא מקור לתקווה או הקלה על כאבו.

צרת רבים – נחמה אישית

כשהקבוצה פועלת סביב נושא משותף, כגון בעיות תפקוד מיני, אז ישנו גם ממד של נחמה מסוימת בכך שאתה לא היחיד הסובל – ישנה קבוצה שלמה של אנשים נורמטיביים כמוך.

כך נוצרת רשת תמיכה רחבה, המקלה מאוד על האדם ומאפשרת לו לא רק לדבר על זה, אלא גם פורום פתוח וחופשי להציף ולהעלות נושאים שונים הקשורים בקושי הספציפי שלו.

אופן העבודה הקבוצתית

בקבוצה טיפולית המטרה היא לא תמיד ברורה. לעתים ישנן מטרות ספציפיות מוגדרות, אשר הקבוצה חותרת להשיגן, אך אלו יכולות להשתנות ולהתהוות באופנים שונים לאורך חיי הקבוצה. למעשה, מבחינה פרקטית, אופן העבודה הקבוצתית הינו על בסיס התערבותי מגוון, הכולל התמודדויות קבוצתיות עם קשיים, חרדות, פחדים ומועקות. לעתים עולים נושאים קשים לא פחות כגון אובדן, חולשה, בעיות פיזיות, ותחושות עצמי קשות.

כוחה של הקבוצה הוא בהתגברות המשותפת, ומתוך כך גם האישית, עם הקשיים העולים מפי חברי הקבוצה. חוסנה של הקבוצה, היכולת להכיל ולקבל, כאשר כל חבר קבוצה משתף ופותח את אשר על ליבו בפני שאר חברי הקבוצה, מאפשר לכול הנוכחים לקחת חלק אקטיבי, להציע ולתרום, לשתף ולחלוק את זווית הראייה האישית שלהם. יחד, וזו מילת המפתח, ניתן להתגבר על קשיים אישיים מורכבים, ואולי אף להגיע לכדי פתרון ממשי ושיפור חיים בפועל.

טיפול קבוצתי לבעיות בתפקוד המיני
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן