התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

טיפול זוגי – האם זה עוזר?

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

"לא טוב היות האדם לבדו"- כך אומר הפסוק, ואכן בני האדם הם יצורים חברתיים מטבעם. אנחנו זקוקים לאנשים מסביבנו, ומוטב אנשים קרובים ואהובים. ברוב התרבויות המערביות מקודשים גם החיים הזוגיים- "זכר ונקבה ברא אותם"…

אך מה לעשות, שהמציאות הרבה פעמים קצת יותר מסובכת. החיים בזוג (ואין זה משנה אם מדובר בזוג הטרוסקסואלי, או בזוגות אחרים), דורשים מאמץ והשקעה, והם אינם פשוטים וטבעיים כל כך כפי שהיה אפשר לצפות.

לא אחת קשיים קלים וחמורים במערכת היחסים הזוגית דורשים התערבות של איש מקצוע, על מנת לשמור הן על הזוגיות עצמה והן על ה-well being של כל אחד מבני הזוג.

הסיבות לפניה לטיפול זוגי

  • סכסוכים: רוב הפניות לטיפול זוגי מתקיימות כאשר בני הזוג חשים שקשה להם להסתדר ביחד, הם מרבים לריב ולהסתכסך. בדרך כלל פונים לטיפול (ולא מפרקים מיד את החבילה) כאשר יש רצון לשמור על הקשר, כאשר קיימת עדיין אהבה, או כאשר יש משפחה שרוצים לשמור על שלמותה.
  • בגידה: בגידה היא אחד הנושאים הנפוצים ביותר בטיפול זוגי, כאשר השאלה היא כיצד ניתן לסלוח ולהתגבר על משבר כה קשה בחיי הנישואין.
  • בעיות ספציפיות: לעיתים נתקלים בני הזוג בבעיות ממוקדות אותן הם מבקשים לפתור. ניתן למנות בקטגוריה זאת חילוקי דעות בנושא גידול הילדים, וכן בעיות בחיי המין והמיניות.
  • תחזוק שגרתי של הזוגיות: אמנם אין זה נפוץ, אך נראה כי כל זוג יכול להרוויח מעבודה בטיפול זוגי, על מנת להעמיק את הקשר, לחזק אותו ולהעניק לו נופח נוסף ומשמעותי יותר.
  • התמכרות למין: התמכרות למין של אחד מבני הזוג, אשר מתבטאת בחוסר שליטה בהתנהגות מינית, עיסוק והתעניינות רבה בנושא ועוד.

הליך הטיפול

טיפול זוגי יכול להתקיים במגוון רחב של אופנים, על פי התיאוריות הפסיכולוגיות השונות. כמובן שיש השפעה למטפל שבוחרים, ולסיבה בעטייה מגיעים לטיפול הזוגי. ניתן לומר באופן כללי שהמטרה העיקרית העומדת לנגד עיני המטפל הזוגי היא שיפור התקשורת בין בני הזוג.

מסתבר, שבכל הבעיות והגורמים לטיפול זוגי שנימנו למעלה, הבעיה הבסיסית היא יכולתם, או חוסר יכולתם, של בני הזוג לדבר זה עם זה, להקשיב זה לזה ולהבין זה את זה. בטיפול מהווה המטפל גשר לתקשורת בין בני הזוג בשלב הראשון, ולאחר מכן מלמד אותם כיצד לשמר תקשורת זו גם ללא נוכחותו.

בני הזוג לומדים לשמוע מה צרכיו של בן זוגם, וכיצד הם יכולים להקל עליו ולספק לו את צרכיו הרגשיים והפיזים ככל האפשר. יחד עם המטפל מוצאים פיתרונות למשברים, ומעבדים טראומות שחוותה המערכת הזוגית ביחד.

למי כדאי לפנות?

השאלה למי לפנות לטיפול היא שאלה קריטית, וכדאי שבני הזוג יגיעו להחלטה משותפת בעניין. חשוב שלא יווצרו קואליציות בין המטפל לבין אחד מבני הזוג (ולכן לא מומלץ לצרף בן זוג לטיפול פרטני). לעיתים, הטיפול הזוגי נעשה בשיתוף של שני מטפלים, בדרך כלל גבר ואישה, אשר מהווים הן מודל זוגיות לחיקוי, והן מאפשרים יצירת קואליציות פנימיות שאינן פוגעות בטיפול.

איך יודעים שזה עובד?

אנשים רבים טועים לחשוב שכאשר הטיפול הזוגי מצליח, הזוג נשאר ביחד. אין זה כך. לעיתים, טיפול זוגי מוביל להכרה שהפתרון הטוב ביותר לקשיים של בני הזוג הוא להפרד. כאשר האינרציה היא מה שמחזיק את הזוגיות, שני בני הזוג סובלים מכך, ולכן שניהם יהנו מפירוק החבילה באופן בריא, מסודר ותומך בתוך מסגרת טיפולית. לכן, ניתן לומר שטיפול זוגי הצליח אם שני בני הזוג מרגישים הקלה מתוצאות הטיפול, ומרגישים נתמכים ומוחזקים על ידי המטפל. אם הזוגיות ניצלה- על אחת כמה וכמה.

גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן