התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

טיפול בחוסר חשק מיני אצל נשים

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

המרכז לתפקוד מיני

בעשורים האחרונים, ובייחוד בראשית שנות האלפיים, ניתן לראות התפתחות רבה בתחום המיניות. כיום, ישנה פתיחות רבה יותר, המאפשרת לדבר על נושאים מיניים באופן חופשי יותר, מבלי להתבייש או לחשוש. נשים חזקות, בין אם אמיתיות, כגון ד"ר רות, ובין אם בדיוניות, כגון קארי ברדאשו, גיבורת הסדרה "סקס והעיר הגדולה", תרמו לכך שנשים רבות יכולות לדבר באופן פתוח וגלוי על החשק המיני.

הפתיחות המשמעותית הזו תרמה לכך שנשים רבות יותר מודות שהן חשות חשק מיני נמוך. נשים אחדות מעידות על תקופות קצרות של חוסר חשק מיני, אחרות מודות שמאז ומעולם היו להן בעיות בתחום המיני, וזה חוזר והופיע במערכות היחסים שלהן. עם זאת, תודות לפיתוחים הרפואיים, הפסיכולוגיים והטבעיים, ניתן לטפל בבעיות בחשק המיני ולעורר אותו מחדש.

הסיבות לחוסר חשק מיני

לפני שנבחן כיצד ניתן לטפל בחוסר חשק מיני אצל נשים, מוטב שנראה מהן הסיבות לחוסר החשק הזה. מבחינה פיזית, יכולות להיות סיבות רבות המשפיעות על חשק מיני אצל נשים. ראשית, במידה ויש בעיות במערכת איברי המין או פטריות חוזרות ונשנות בווגינה, הדבר משפיע באופן ישיר על החשק המיני. מעבר לכך, ישנן תרופות ואפילו גלולות למניעת היריון, הגורמות לתופעות לוואי של חוסר חשק מיני.

יתר על כן, גם הגיל עושה את שלו ויכול להשפיע על חוסר החשק. מעבר לגיל הבלות, הכולל אי-אילו תופעות המשפיעות על המישור המיני, ככל שמתבגרים, הוויסות ההורמונאלי משתנה, העייפות גוברת והדרישות היומיומיות גורמות לגוף להתעייף ולא לרצות לקיים יחסים עם בני הזוג.

בנוסף לסיבות הגופניות, ישנן סיבות פסיכולוגיות רבות המשפיעות על החשק המיני. בין היתר, סיבות אלו כוללות טראומה מינית בעבר, חרדת ביצוע, דימוי גוף נמוך, בושה במיניות, בעיות במערכת היחסים, דיכאון, חינוך שמרני, פער בדרישות המיניות בין בני הזוג, לחצים, חרדות או תלאות שגרת היומיום.

טיפול פיזי או פסיכולוגי

בכדי לטפל בחוסר החשק המיני, ראשית יש לאבחן את מקור הבעיה. ניתן ללכת אל רופא המשפחה או לרופא הנשים ולהיוועץ עמו בנושא. רופא זה יכול להפנות לבדיקות או לייעוץ עם מומחים נוספים, עד לאבחנת הבעיה. בהתאם לאבחנה זו, ניתן לתכנן את הטיפול הראוי.

במידה ונמצא כי מקור חוסר החשק הוא גופני ניתן לטפל באמצעות תרופות, משחות או ניתוחים, עד להחלמת הבעיה. עם זאת, במידה ומדובר בבעיה פסיכולוגית או זוגית, כדאי ללכת לפסיכולוג, מטפל זוגי או סקסולוג, הבוחנים את העבר וההווה של המטופלת ומסייע לה לעבד את משקעי העבר, להתמודד עם הבעיה ולפתור אותה, בתוך מערכת היחסים. טיפול פסיכולוגי יתמקד יותר בנפש ובמערכות היחסים, בעוד טיפול סקסולוגי יתמקד בנעשה בחדר המיטות וביחסים המיניים בין בני הזוג.

שינוי אורח חיים

מאחר ותלאות היומיום, הכוללות לחץ, עומס וחרדות, יכולות לגרום לחוסר חשק מיני, ניתן לעורר אותו באמצעות אי-אילו פעולות מרגיעות ושינוי באורח החיים. על כן, כדאי לבחון מהם האלמנטים המלחיצים ביומיום ולנסות למזער אותם. כמו כן, ניתן לאמץ דפוסי התנהגות טובים ומרגיעים יותר כגון פעילות גופנית, מדיטציה, יוגה, טיפולי שיאצו ודיקור, תחביבים ושינוי בעבודה, בכדי לסייע בהגברת החשק.

טיפולים טבעיים

תחום הרפואה הטבעית והארומתרפיה מציע אף הוא מגוון נרחב של פתרונות המסייעים לבעיות בחשק המיני. בין היתר, ישנן תמציות וטבליות המסייעות בעוררות החשק המיני, ונעזרות בפרחים בעלי סגולות מרפאות. לדוגמא, פפאיה הנו צמח המסייע בוויסות ההורמונאלי ובהגברת החשק המיני. באופן דומה, גם צמח הסטיבה מסייע להגביר את האנרגיה בגוף, את הפוריות ואת העוררות המינית.

טיפולים תרופתיים

באוגוסט 2015 אישר ה-FDA – מנהל המזון והתרופות האמריקאי את התרופה Addyi, אשר מיועדת להביא לשיפור בחשק המיני בקרב נשים בגיל הפוריות. התרופה טרם הגיעה לישראל, אך הגעתה ארצה הינה רק עניין של זמן.

טיפול בחוסר חשק מיני אצל נשיפ באמצעות טסטוסטרון>>>

ד"ר מור ירושלמי: מומחית לשיפור תפקוד מיני

ד"ר מור ירושלמי: מומחית לשיפור תפקוד מיני

מייסדת ומנהלת המרכז לתפקוד מיני אצל גברים ונשים. מור אורולוגית מוסמכת ומגיעה עם ניסיון עשיר בו היא עזרה למאות מטופלים עם בעיות בסוגים שונים. מור סיימה את לימודיה באקדמיה ומאז עוסקת בתחום הרפואה, מלווה מטופלים, משתתפת בסדנאות, פורומים והשתלמויות מקצועיות.

טיפול בחוסר חשק מיני אצל נשים

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

התקשרו עכשיו דילוג לתוכן