התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

מהו חשק מיני

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

המרכז לתפקוד מיני

אחד המרכיבים החשובים בזוגיות בוגרת ותקינה, הוא יחסי המין. גם כאשר קיימת זוגיות טובה ואהבה רבה בין בני זוג, קשיים או בעיות בתחום המיני עלולים ליצור משברים, ולעיתים אפילו לגרום להתפרקות החבילה. אך לפני שמגיעים למיטה, ולפני שבוחנים את האפשרות לקיים יחסי מין ואת האופי של יחסי המין, צריך לעבור מדרגה חשובה – מדרגת החשק.

חשק מיני הוא הרצון של כל אחד מבני הזוג לקיים יחסי מין. ניתן להתייחס ל"חשק" כאל תחושה המקדימה קיום יחסי מין בפועל, אך למעשה מדובר במשהו רחב יותר. נשים וגברים רבים חושבים ומפנטזים על סקס או על נושאים מיניים בנקודות שונות במשך היום.

הופעת "חשק" לא בהכרח מובילה לקיום יחסי מין, אם בן הזוג אינו בסביבה, או שהסיטואציה אינה מתאימה. מצד שני, בדרך כלל העניינים לא יתגלגלו ליחסי מין אם אין חשק אצל שני בני הזוג.

חשק מיני אצל גברים

מקובל לחשוב שלגברים תמיד יש חשק. מחקרים מראים שבכ- 80% מהמקרים, גברים מדווחים על מעט יותר חשק מיני מאשר בנות זוגם. חשק מיני אצל גברים מושפע בעיקר מאלמנטים פיזיולוגים והורמונאליים.

חשק מיני מתבטא אצל גברים באופן פיזיולוגי באמצעות זיקפה. יחד עם זאת, ישנם גם גברים שסובלים מירידה בחשק המיני, וגם אצל גברים יכול להתבטא חוסר חשק מיני בתגובה לאלמנטים רגשיים כגון תסכול מהזוגיות, כעס על בת הזוג ועוד.

חשק מיני אצל נשים

נושא החשק המיני אצל נשים מורכב יותר מאשר אצל הגברים. למרות שגם אצל נשים יש הצטברות רבה יותר של דם באזור איברי המין כאשר מתעורר חשק, הביטוי הזה פחות ברור מאשר כאשר מופיעה זיקפה אצל גבר.

בקרב נשים, יש השפעה גדולה יותר לגירוי המיני, לתגובה של הגוף לגירוי, למחשבות ולרגשות, לפנטזיות ותחושות של אהבה, התמסרות ושייכות. כאשר אישה סובלת מכאבים, מקושי להגיע לאורגזמה או מתחושות שליליות כלפי עצמה או כלפי בן הזוג, החשק המיני יתעורר לעיתים רחוקות יותר.

גורמים הפוגעים בחשק המיני

כאמור, הן גברים והן נשים עשויים לחוש פגיעה בחשק המיני כתוצאה מגורמים רגשיים שונים. כמו כן, בעיות בזוגיות או בעיות אישיות של דימוי עצמי נמוך עשויות לפגוע בחשק. מחלות פיזיות (הן כאלה הקשורות בתפקוד מיני והן כאלה שלאו) מורידות את החשק- קשה לקיים יחסי מין כאשר לא מרגישים טוב. ידוע שישנן גם תרופות שתופעות הלוואי שלהן כולל ירידה בחשק המיני. כך למשל גלולות למניעת הריון שאינן מותאמות היטב לאישה עשויות לגרום לירידה בחשק.

גורמים מעוררי חשק

ישנם אנשים שהחשק המיני שלהם נמצא ברמה גבוהה בדרך כלל. לעיתים הם אפילו מרגישים צורך לפנות לעזרה על מנת לווסת את החשק המוגזם. אך רוב האנשים נמצאים איפשהו באמצע – לפעמים יש יותר חשק, ולעיתים יש פחות. קושי מתעורר בדרך כלל כאשר לאחד מבני הזוג יש יותר חשק מלשני. במקרים אלה, אפשר להשתמש בטכניקות מעוררות חשק, וכך "להדליק" גם את בן הזוג. חשוב לזכור שחשק מיני הוא תחושה דינמית.

המשחק המקדים מטרתו לעורר את החשק המיני, וגם להכין את הגוף לקראת המגע המיני עצמו. תיאוריות המתעסקות בעוררות החשק מדברות על שימוש בחומרים (אפרודיזיאק) הנחשבים למעוררי חשק- שמנים, ריחות שונים ואפילו שוקולד, על מגע ארוטי- מסאג', מגע אוראלי, אמבטיה משותפת ועוד.

ישנם מאכלים הנחשבים למעוררי חשק כמו אגוזי מלך או אבוקדו. גם משחקים מיניים עשויים להיות מעוררי חשק. חשוב שכל זוג ימצא את הטכניקות שמתאימות לו, ולזכור שלא כל דבר מעורר את החשק אצל כולם אותו הדבר.

אולי יעניין אותך גם:

מפתיע: חוקרים מקפריסין גילו מה הגורם לירידה בתכיפות יחסי המין בקרב זוגות

ד"ר מור ירושלמי: מומחית לשיפור תפקוד מיני

ד"ר מור ירושלמי: מומחית לשיפור תפקוד מיני

מייסדת ומנהלת המרכז לתפקוד מיני אצל גברים ונשים. מור אורולוגית מוסמכת ומגיעה עם ניסיון עשיר בו היא עזרה למאות מטופלים עם בעיות בסוגים שונים. מור סיימה את לימודיה באקדמיה ומאז עוסקת בתחום הרפואה, מלווה מטופלים, משתתפת בסדנאות, פורומים והשתלמויות מקצועיות.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

התקשרו עכשיו דילוג לתוכן