התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

מהי זיקפה

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

זיקפה היא תהליך פיזיולוגי המוביל להתקשות, התארכות והתעבות איבר המין הגברי, ובכך מתאפשר קיום יחסי המין.

הזיקפה מתעוררת בתגובה לגירויים מיניים, כמו מגע, מראה, ריח וכל דבר אחר שיכול לעורר את המערכת המינית. מקרים של בעיות בזיקפה, שכיחים מאוד באוכלוסיה, אך הטיפול בנושא פשוט מאוד ומאפשר לשפר את איכות החיים בצורה קלה ופשוטה.

הופעת הזיקפה

תהליך ההתעוררות המינית וההגעה לזקפה הוא תהליך המערב מספר מערכות גופניות – המוח, השרירים, כלי הדם, הפרשת הורמונים וגירוי עצבי. קיימים מספר שלבים המובילים לזיקפה:

 • שלב העירור המיני – זהו שלב בו מערכת העצבים שולח את הגירויים לפין המובילים לתחילת תהליך הזיקפה. העירור המיני יכול להגיע מהמוח, בתגובה למראה, קול או הרגשה מעוררת או להגיע מהעצבים הפריפריים שעל איבר המין בתגובה לגירוי פיזי. בכל מקרה, הגירוי העצבי הוא תחילת התהליך הגורם לחשק מיני ולהתפתחות הזיקפה. במקרים בהם העירור העצבי לא משפיע או לא מתבצע כראוי, תהליך הזיקפה נפגע.
 • הזרמת דם לפין – כתוצאה מהעירור המיני, כלי הדם הרבים הגודשים את הפין ואת שאר מערכת המין מתרחבים ונוצרת הזרמת דם מוגברת לפין. הזרמת הדם וגדישת מערכת המין בדם מאפשרת את המשך תהליך ההזדקרות וההתקשות של איבר המין. מקרים בהם קיימת בעיה בזרימת הדם לפין (כמו בטרשת עורקים או במחלות כלי דם אחרות) הזיקפה לא מתעוררת כראוי.
 • כיווץ והרפיה של שרירים – השרירים הנמצאים בפין אם שרירים ארקטיליים, כלומר כיווץ והרפייה שלהם מאפשרים את ההגעה לזיקפה. להרפיית השרירים תפקיד חשוב בהרחבת כלי הדם ובזרימת הדם התקינה אל הפין ואל עבר שאר מערכת המין.
 • מערכת שסתומים תקינה – בכלי הדם שבפין שסתומים שאחראים על אגירת הדם בפין בצורה המאפשרת זיקפה מלאה. תפקוד תקין של מערכת זו חיוני לצורך זיקפה תקינה.

זיקפה ובעיות זיקפה

קיימים גורמים שונים המובילים לבעיות שמשפיעות על משך הזיקפה ואיכותה. במקרים רבים, פגיעה בתפקוד המיני נגרמת על רקע מחלות אחרות כמו סכרת ומחלות לב.

בנוסף, אורח חיים לא בריא משפיע על איכות הזיקפה והתפקוד המיני, וכך גם סטרס נפשי שפוגע קשות בתפקוד המיני. קיימות מספר המלצות העוזרות לשמור על זיקפה איכותית וטובה:

 • איזון מחלות הרקע – טיפול נכון במחלות הרקע כמו יתר לחץ דם וסכרת מביא לשליטה בהן ומפחית באופן משמעותי ביותר את תופעות הלוואי של המחלות, שביניהן פגיעה בתפקוד המיני.
 • הפסקת עישון – העישון משפיע באופן ישיר על הזיקפה, בכך שהוא פוגע בזרימת הדם התקינה דרך כלי הדם הקטנים.
 • הגבלת שתיית אלכוהול – כבר ידוע ששתיה מופרזת של אלכוהול משפיעה ישירות ובאופן מיידי על התפקוד המיני, אך גם בטווח הארוך שתיית אלכוהול פוגעת בעירור הזיקפה ובתפקוד המיני. לכן חשוב להגביל שתיית אלכוהול ולעשות זאת בצורה אחראית ומדודה.
 • פעילות גופנית – פעילות גופנית עוזרת בהזרמת הדם לחלקי הגוף השונים, וביניהן אל מערכת המין. אנשים הפעילים גופנית נהנים יותר מחיי מין טובים, בין היתר מכיוון שהם מגיעים לזיקפה איכותית בקלות.
 • הפחתת לחץ – סטרס ואורח חיים לחוץ הם חלק בלתי נפרד מהחברה המודרנית, ולצערנו הרב אורח החיים הזה מוביל להשפעות שליליות רבות כמו ירידה בתפקוד המיני. הפחתת הסטרס וביצוע מהלכים למעבר לאורח חיים רגוע משפיעים באופן ישיר על הזיקפה ועוזרים לשיפורה.
 • טיפול במצב הנפשי – אנשים מודאגים או כאלה הסובלים מדיכאון, נהנים פחות מהפעילות המינית ומתקשים להגיע לזיקפה. אי לכך, טיפול בבעיה הנפשית הבסיסית עוזר מאוד לשפר את התפתחות הזקפה ואת התפקוד המיני.
 • שינוי תזונה – אכילת מאכלים שמומלצים למניעת אימפוטנציה כמו תזונה ים תיכונית ועוד.

ראו גם:
איבר מין גברי קטן ותפקוד מיני

גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן