התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

וריקוצלה והקשר לבעיות בתפקוד המיני

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

במהלך השנים למד הממסד הרפואי לאתר את המצב הרפואי וריקוצלה ביתר יעילות. התופעה נחשבת לגורם המרכזי והראשון בטיבו בפגיעה בפוריות בקרב גברים. התסמין המאפיין וריקוצלה הוא  כאבים ופגיעה בתפקוד המיני. מהו בדיוק הגורם לכך? האם ניתן לחתור לריפוי מלא? ומה עושים כאשר ישנה בעיה בתפקוד המיני או ירידה בייצור הזרע?

וריקוצלה – בעיית ורידים

וריקוצלה הינה בעיה רפואית שיכולה להופיע לראשונה בגיל הנעורים, אולם בדרך כלל היא מאותרת בשלב יותר מאוחר בחיים. מכיוון שלא תמיד היא מלווה בתופעות גלויות לעין כגון כאבים, ישנם גברים אשר כלל אינם מודעים לכך שהם סובלים מבעיה זו.

וריקוצלה מתבטאת בניקוז פגום של אזור האשכים, המהווים את "בית החרושת" לייצור תאי זרע, וצריכים להיות מנוקזים באופן קבוע באמצעות ורידים המכונים גם דליות. במידה והניקוז, שהוא גם תהליך ניקוי קבוע של האזור, מתבצע באופן חלקי או פגום – עלולה להיווצר בעיה.

ההשפעה על בעיות פוריות – כשהוורידים סביב האשך אינם מתפקדים כהלכה, כשהולכת הדם שבהם פגומה וגם השסתומים (שתפקידם למנוע זרימת דם לכיוון הנגדי) אינם פועלים ביעילות – יופיעו בעיות פוריות. לעתים, יתלוו גם כאבים, תחושת גודש ואי נוחות בכיס האשכים וכן קשיים בתפקוד המיני, כגון אין אונות.

אבחון באולטרסאונד

בעבר רווחה הדעה המוטעית שווריקוצלה הינה בעיה הפוגעת אך ורק באשך אחד, השמאלי, שבדרך כלל נראה מוגדל עקב כך. ההנחה שדי באבחון בעין בכדי לאתר את הוורידים הנפוחים התבררה בהמשך כלא נכונה.

היות ובעבר ניתן טיפול חלקי בלבד, הרי שגם לאחר הטיפול נותרה בעיית בזרימת הדם לאשכים ולכן – עדיין היו קיימות בעיות פוריות ולעתים גם קשיים בתפקוד המיני. כיום, בזכות אמצעי בדיקה משוכללים יותר ניתן לאתר את הבעיה גם באשך הימני וגם כשלא קיים ביטוי ברור.

הבדיקה המקובלת מבוצעת במכשיר אולטרסאונד, בשילוב חומרי צבע הניתנים בזריקה. לאחר האבחון ניתן להעניק טיפול יעיל.

השכיחות והתסמינים

ההערכה היא שלמעלה מעשרה אחוזים מהגברים סובלים מווריקוצלה, ברמה כזאת או אחרת. זה נכון אפילו בקרב גברים שהם הורים לילדים. יש וחלה החמרה עם הזמן, כך שגברים שזכו לילד אחד או יותר עשויים להתקשות להביא לעולם ילד נוסף (כאשר הווריקוצלה מחריפה).

המחלה מופיעה בדרגות חומרה שונות. המצב הקל, דרגה 1, לא גורם לפגיעה בפוריות והתסמינים מינימליים. בדרגות 2 או 3 ומעבר לכך – התסמינים משמעותיים יותר. תסמינים מקובלים הינם כאבים בכיס האשכים, מבנה מוקטן של האשך, ספירת זרע נמוכה ולעתים גם תאי זרע במבנה לא תקין או בעלי תנועה ירודה.

חלק מהגברים סובלים מקשיים בתפקוד המיני במקביל לווריקוצלה. הקושי נובע מהכאבים, מזרימת הדם המוגבלת באזור ולעיתים גם מסיבות נוספות שאינן קשורות לוורידים באופן ישיר.

הפתרונות והטיפול

הטיפול המקובל לווריקוצלה הוא ניתוח, אך טיפולים חדשים זמינים כיום, ומבוצעים בשיטה מיקרו כירורגית ושיטות נוספות. טיפול כירורגי יכול להתבצע בגישות שונות כגון טיפול בקשירה, טיפול לפרוסקופי, ומיקרו כירורגיה. מלבד חסימת ורידים, ניתן להשתמש אף בצנתר, שנועד להרחיב את הוורידים שבהם הדם איננו זורם באופן תקין.

במידה והמטופל סובל לא רק מירידה באיכות הזרע אלא גם מקשיים בתפקוד המיני – יש והניתוח פותר את הבעיה באופן משביע רצון. במידה ולא, ניתן להציע פתרונות נוספים כגון מתן כדורים לשיפור הזקפה או הזרקה ישירה לאבר המין. גם טיפולים אלטרנטיביים יכולים לעזור (למשל אקופונקטורה).

גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן