התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

השמנה קשורה ללקות בתפקוד זקפה

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

מחקר חדש מראה שלהשמנת יתר יש השפעה משמעותית על הבריאות המינית הגברית. המחקר, שפורסם בכתב העת Journal of Sexual Medicine, התמקד ב-2,435 מטופלים מאיטליה, שביקשו טיפול בתפקוד המיני בין השני 2001-2007.

בקרב המשתתפים, 41.5% אובחנו כבעלי משקל תקין, 42.4% סבלו מעודף משקל, 12.1% סבלו מהשמנה וארבעה נמצאו בסיכון גבוה להשמנת יתר.

הגיל הממוצע של משתתפי המחקר היה 52. משתתפי המחקר עברו בדיקות לגילוי מחלות מין, כולל בדיקות דם ובדיקת סונר דופלר של הפין למדידת זרימת הדם. הם רואיינו אף לגבי תסמיני זקפה חלשה והשלימו שאלון לבריאות הנפש.

השמנת יתר חמורה משפיעה על רמות הטסטוסטרון

המדענים מאוניברסיטת פירנצה מצאו שמידת השמנת היתר שווה לירידה ברמת הטסטוסטרון, הורמון זכרי חיוני לתפקוד המיני. בקרב משתתפי המחקר, ככל שהשמנת היתר אובחנה כחמורה יותר, כך רמת הטסטוסטרון נמצאה נמוכה יותר. המחקר קבע גם שהמצבים הבריאותיים הקשורים להשמנת יתר, במיוחד לחץ דם גבוה, הם הגורמים המשמעותיים ביותר לבעיות בריאות הנפש הקשורות להשמנה. זרימת דם חריגה לפין נמצאה קשורה ללחץ דם גבוה.

המדענים מצאו שהשפעת השמנת היתר על התפקוד המיני היא בעיה פיזית, ולא בעיה הקשורה להערכה עצמית או לבעיה רגשית. לדבריהם, הקשר בין השמנת יתר לליקויים בתפקוד זקפה עשוי לספק מוטיבציה מועילה לגברים לשפר את בחירת אורח החיים שלהם ולהקפיד על הרגלי בריאות טובים יותר.

השמנת יתר ובעיות בתפקוד זקפה: גורם דיכוי

השפעות העלייה במשקל על חיי המין הן כפולות. ראשית, השמנת יתר גורמת למצבים בריאותיים קרדיווסקולאריים כגון טרשת עורקים, פיקדונות כולסטרול על דפנות כלי הדם המעכבים את זרימת הדם לאיברים, כולל הפין. שנית, לגברים הסובלים מהשמנה יש רמות נמוכות יותר של טסטוסטרון.

מצב זה משפיע על היכולת להשיג זקפה, היות וקיים צורך בטסטוסטרון על מנת להגדיל את זמינות תחמוצת החנקן, להרחבת כלי הדם ברקמת הפין. הקשר בין בריאות הלב לבריאות המינית הוא כה חזק, עד שתפקוד לקוי של זקפה עשוי להוות את הסימן הראשון למחלות לב וכלי דם אצל גברים הסובלים מעודף משקל.

מחלות לב ובעיות בתפקוד הזקפה

המדענים מצאו שכמעט כל הגברים שסבלו ממחלת עורקים כליליים, סבלו מליקויים בתפקוד הזקפה בממוצע של שנתיים עד שלוש שנים טרם התפתחות תסמיני הלב.

בנוסף, רופאים במרכז הרפואי של אוניברסיטת טקסס בסן אנטוניו מצאו כי בשל הקשר להשמנת יתר, חוסר תפקוד זקפה עשוי להיות מנבא של התקפי לב ושבץ בעתיד.

השמנה ולקות בתפקוד זקפה: ההשפעה הפסיכולוגית

עודף משקל עשוי גם להציב מכשולים פסיכולוגיים המשפיעים על חיי מין בריאים. בשל הירידה ברמות הטסטוסטרון, גברים עשויים לחוות ליבידו נמוך, מצב רוח מדוכא, וירידה באנרגיה. גורמים אלו ממשיכים לעכב את יכולת התפקוד המיני ואת הרצון בחיי מין מספקים. גברים מדווחים אפילו על ירידה בתחושת חיוניות ורווחה נפשית.

מוכנים להשיב את חיי המין למסלול? הגיע הזמן להפחית את המשקל העודף. חוקרים במרכז למניעת השמנה בנאפולי, איטליה, מצאו כי ירידה במשקל שיפרה את התפקוד המיני בקרב שליש מהגברים שסבלו מהשמנת יתר.

 

אולי יעניין אותך גם:

סולם קינסי: דירוג נטיות מיניות ופלואידיות

השמנה ובעיות בתפקוד המיני
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן