התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

חוסר תפקוד מיני בעקבות הליך גירושין

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

כשמדובר ביצירת קשרים חדשים לאחר גירושין, בעיות התפקוד המיני מגיעות בהפתעה. במהלך הנישואין, השגרה המינית היא הימור בטוח. בני זוג מקיימים יחסי מין או נמנעים מהם, ולרוב אינם נוטים לייחס חשיבות לאופי המגעים המיניים.

כל אחד מהם מכיר את מהלכי הצד השני, ויודע מה מצופה ממנו. המין בטוח, והצרכים, גם אם הם משתנים, ובהתאם לזוגיות, נענים. אך לאחר הגירושין, ההתנהלות המינית אינה "בטוחה" ואינה צפויה. גברים לאחר גירושין עוברים תהליך החלמה כואב, ותוהים אם אי פעם תהיה להם מערכת יחסים נפלאה, או אם יוכלו לאהוב או להיות נאהבים שוב. תהיות אלו עשויות להעיב על תפקודם המיני.

התמודדות עם גירושין

לא כל הגברים ממתמודדים באופן דומה עם הליך גירושין. יש זוגות שמגיעים לפשרה בכל המובנים ומצליחים לגבש החלטות בנוגע למזונות, משמורת וחלוקת רכוש מחוץ לכותלי בית המשפט בעזרת גישור. ויש גברים שמגיעים למצב של דיכאון עקב סירוב האם לתת משמורת על הילדים.

החוק במקרה הזה, עומד יותר לטובת האם וגברים רבים מוצאים את עצמם ללא הילדים ונטל המזונות ומתקשים להתקיים. גם עם מצב שכזה גברים מתמודדים באופנים שונים – חלק חותרים ועושים בכל על מנת לשמור על זכויותיהם, חלק פשוט מקבלים את המצב ורואים את הילדים לפי החלטת האם ובמקרים קיצונים, קשים ומצערים יותר (שכבר סופרו בתקשורת) הם נוטלים את חייהם עקב המצב אליהם נקלעו.

רוצה לדעת איך להתמודד טוב יותר עם הליך גירושין? קרא כאן מה צריך לעשות

תפקוד מיני וגירושין: קוקטייל פסיכולוגי

מיניות וגירושין הם שני הנושאים החזקים ביותר כיום מבחינה רגשית. בשילוב, הם יוצרים קוקטייל פסיכולוגי עם כל סמני הריגוש, ההנאה, הכאב, והסיכון לכישלון.

מיניות היא שירה פרטית הזורמת בין שני אנשים, גם אם היא זמנית, ונושאת חתימת תקשורת ייחודית במאפייניה האינטימיים. זהו איחוד פיסי ורגשי שבו הביטויים הראשוניים ביותר של העצמי חשופים בפני אדם אחר.

גירושין, ללא קשר לפופולאריות שלהם בחברה של היום, הם עדיין תהליך פסיכולוגי כואב של הכחשה וקבלה, צער וצמיחה, מוות ולידה מחדש. גברים מתמודדים עם כאב הגירושין וחוסר הוודאות של מפגשים מיניים חדשים, כשעקבות הזוגיות האחרונה עדיין טריים. התמודדות עם גירושין וסיכוי ליחסים אינטימיים עתידיים, היא נושא ראוי לתשומת לב.

התשובה טמונה במציאת השורש המחבר בין שני המצבים. בהתמודדות עם בעיה אחת, גבר מוצא את עצמו בסופו של דבר מתמודד גם עם אופן התפקוד המיני שלו. על מנת להתחיל בתהליך זה, עליו לבחון את הדינאמיקה של היחסים החדשים, ולזהות נקודת התחלה ייחודית משלו.

הבדידות לאחר הגירושין

חלק מהגברים מבקשים ליצור מערכת יחסים חדשה מיד לאחר הגירושין, וכמה שיותר מהר, כן ייטב. כך הם מרגיעים את עצמם בידיעה שהם עדיין רצויים. אחרים זהירים ביותר. הם מבקשים להגן על עצמם מפני פגיעה נוספת, והיו שמחים להתחיל במערכת יחסים חדשה אם הייתה להם ערובה שלא ייפגעו כשיפתחו את הלב בפני אדם אחר.

אין ספק שהסיכוי ליחסי מין חדשים עשוי להיות כרוך בבעיות רגשיות הקשורות לגירושין. אם גבר חווה כאב או כעס שאינם פתורים, הם משפיעים על התפקוד המיני שלו ויכולתו להיות מעורב באופן מספק. משגל שלאחר הגירושין עשוי "לזרות מלח" על הפצעים הקיימים או להיות חוויה מספקת. תלוי איפה הגבר נמצא על "עקומת הריפוי" שלו. אך הסיכון הוא סיכון אותו יש לקחת אם גבר מבקש להיות במערכת יחסים חדשה לאחר הגירושין.

כשאישה עוזבת גבר, הערכתו העצמית עלולה להיפגע. הוא חווה תחושות כישלון אישי, דחייה ונטישה, המהוות השפעה עצומה על האופן בו הוא תופס את האטרקטיביות המינית שלו והדרך בה הוא יוצר מגע מיני חדש.

למצוא את האחת

תחושות נטישה או דחייה עשויות להתבטא במספר אופנים. גבר עשוי לחוות מעט עכבות מיניות ולחשוש מפני מגע מיני חדש, היות והדחייה עשויה להשפיע באופן מתיש על תחושת האני הפנימי ודימוי הגוף. לחלופין, הוא עשוי להשתמש במיניותו כמנוע לפעולה מתוך כעס על מנת להשיב את תחושת השליטה, או כמכשיר המושך תשומת לב, מתוך ניסיון לשקם את הערכתו העצמית הפגומה.

אלא שמיניות מזדמנת אינה פותרת בעיות, ומשמשת בסך הכול כתרופה זמנית המסבכת את המצב הרגשי ומשפיעה על התפקוד המיני. ההערכה העצמית הנמוכה ממשיכה להרים את ראשה "בבוקר שאחרי" והעדר השמחה והסיפוק של מערכת יחסים מינית אוהבת, משפיעים באופן שלילי על התפקוד המיני.

השבת הביטחון העצמי והאמונה בזוגיות

עכבות מיניות וחרדת ביצוע אינם נדירים בגברים לאחר גירושין, ויש להתייעץ עם רופא כדי לשלול סיבה גופנית לאימפוטנציה. כשנשללות בעיות פיסיות, יש לקבל סיוע מטפל המתמחה בתפקוד מיני. אין אונות עשויה להיגרם כתוצאה מחרדה או אשמה, ומופיעה בדרך כלל כאשר גבר לא התגבר סופית על הגירושין. הנטייה של גברים היא לנסות ולעבוד על בעיותיהם בעצמם ללא קבלת סיוע מקצועי, אך הימנעות זו עשויה רק לסבך את המצב.

תחילה יש להשלים את תהליך הריפוי, לטפל בנושאים הרגשיים ולהשיב את התחושה החיובית של העצמי. ללא קשר מה גבר עושה מבחינה מינית, היחסים המיניים החדשים צריכים להרגיש טוב ולשפר את חייו עם סיפוק ורווחה רגשית.

אם מתעורר צורך בסיוע להגעה למקום זה, אין להסס לבקש אותו. מעל לכל, יש לגלות מודעות בריאה להבדלים המיניים בין גברים ונשים, על מנת שניתן יהיה לחגוג אותם במערכת הזוגית החדשה.

מפתיע: חוקרים מקפריסין גילו מה הגורם לירידה בתכיפות יחסי המין בקרב זוגות
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן