התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

חושש שהכנסת אישה להריון? כל מה שצריך לדעת על בדיקת אבהות

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

בנושאים מסוימים, אי שוויון בין נשים לבין גברים הוא עובדה שרירה וקיימת. כאשר אישה נכנסת להריון ויולדת תינוק, הרי שהיא בדרך כלל יכולה לדעת או לפחות לשער מיהו האב. לעומת זאת, גבר לא יכול לדעת בוודאות שתינוק אשר נולד לו הוא אכן בנו הביולוגי.

זאת ועוד, ישנם מצבים שאתם ניתן לכנות "גניבת זרע", כאשר אישה טוענת בפני בן זוגה שהיא משתמשת באמצעים למניעת הריון, בעוד שלמעשה היא איננה עושה שימוש בגלולות ובהתקן תוך רחמי מתוך רצון להביא ילד לעולם.

במידה ובת הזוג הקבועה, האישה, או אפילו בת זוג מזדמנת של קשר רומנטי חולף טוענת שאתה אביו של פרי בטנה יש דרך לבדוק זאת באופן וודאי, באופן מדעי.

מוכן להתמודד עם התוצאות?

בדיקת אבהות יכולה להיעשות כיום בשיטות שמספקות תוצאות וודאיות, כאשר קיומו של ספק נמדד בשברי שברים של האחוז. בדיקות לאיתור סימנים גנטיים, אם כן, יכולות לענות באופן ברור וחד משמעי האם התינוק שנולד (לעיתים – אפילו עובר שטרם נולד), הוא הילד שלך או שהוא למעשה ילדו של גבר אחר.

ראוי שכל גבר המהרהר בכך ישאל את עצמו במלוא הכנות – האם הוא מוכן להתמודד עם התוצאות. קבלת תשובה לגבי בדיקת אבהות מסלקת את חוסר הוודאות שלעיתים נדרש  כדי להמשיך ולקיים חיים משותפים באווירה חיובית.

במידה וזוג מחליט להיפרד, במידה ומחליטים להתגרש, יתכן שבדיקת אבהות תהיה רק נדבך נוסף בדרך להסכם גירושין. במידה ופרידה היא רק אפשרות, לא תמיד הטובה ביותר, הרי שלא בטוח שבדיקת אבהות היא הרעיון הטוב ביותר.

משמעות הלכתית וחוקית

לבדיקת אבהות משמעויות נוספות, לא רק מצידו של הגבר אלא גם מבחינתו של הילד. מטעמים אלה, גורמים הלכתיים לא נוטים להמליץ על בדיקות אבהות כעניין שגרתי שכן להכרזה שילד הינו ממזר, למשל, יש משמעות כבירה.

משמעויות נוספות, לא פחות חשובות, יש מהבחינה המוסרית והחוקית. משום כך, משום ההשפעה שיש לצעד בלתי הפיך של בדיקת אבהות לגבי כל המעורבים, חל איסור לבצע בדיקות שכאלה ללא צו מבית המשפט. רק שופט הבודק את נסיבות המקרה המובא לפניו ושוקל את ההשפעה על כל המעורבים יוכל לאשר למעבדה רפואית המתמחה בכך לבצע את הבדיקה המתאימה.

אגב, אפילו אם הגבר והאישה שניהם מעוניינים בבדיקת אבהות לא תתבצע בדיקה שכזאת בארץ ללא צו של בית המשפט. מעבדה ישראלית שתבצע הליך שכזה ללא אישור עוברת עבירה פלילית לכל דבר ועניין.

בדיקה לא פולשנית

בעבר, בדיקת אבהות ניתן היה לבצע אך ורק בדרך של בדיקת רקמות ורק בדיקת דם יכולה הייתה למצוא קשר ביולוגי גנטי בין אב לצאצא. כיום, יש דרכים לבצע בדיקת אבהות גם ללא צורך בהליך פולשני, כלומר ללא צורך בלקיחת דם ודיקור.

באילו אופנים ניתן לבצע בדיקת אבהות? ניתן לבצע בדיקה שכזאת גם לפני הלידה, כאשר ממצאים של דיקור מי שפיר או בדיקת סיסי שיליה יכולים לספק מידע גנטי הן לשלילת מחלות גנטיות והן לצורך בדיקת זהותו של האב.

בדיקות נוספות יכולות להיות איסוף של דם טבורי, ניתוח רקמות ביולוגיות שנלקחו לצרכים אחרים, בדיקת דם או איסוף תאים באופן קל ופשוט מאזור הלחי, באמצעות קיסם עטוף בצמר גפן.

נוסיף ונאמר שבדיקת אבהות בארץ היא מהלך יקר, שכן יש לעבור תהליך משפטי ולהצטייד בחוות דעת של עורך דין. ניתן לבצע בדיקה במעבדה בחו"ל, לאחר איסוף דגימה פשוטה (כאמור – מהלחי) בעלות נמוכה. התוצאות לא יוכלו כראייה בבית משפט בישראל אך מהוות דרך לאשש או להפריך קשר הורי גנטי.

גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן