התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

אין אונות בכל גיל

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

אין אונות בכל גילאין אונות, או בשמה המוכר יותר אימפוטנציה, היא מצב מורכב בו הגבר לא מצליח לתפקד מינית באופן תקין. אך האם יכול להיות מצב של אין אונות בכל גיל? התשובה היא כן. על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

אין אונות בכל גיל- מהי אין אונות?

אין אונות היא מצב בו הגבר מתקשר להגיע לזקפה או לשמור אותה. אחד המצבים של אין אונות הוא הפרעה בהגעה לזקפה. במצב כזה הגבר יתקשה להגיע לזקפה מלאה וכל גירוי או ניסיון להביא את הגבר לזקפה לא יצליח. 

כמו כן, מצב נוסף של אין אונות הוא הפרעה ביכולת לשמור על הזקפה. כלומר, הגבר מצליח להגיע לזקפה אך הוא לא מצליח לשמור אותה בסיבה טובה ולקיים יחסי מין תקינים. במצב כזה הגבר לא מצליח לתפקד מינית או להגיע לאורגזמה, מה שכולל תסכול רב. 

מצב נוסף בו אין אונות באה לידי ביטוי הוא חוסר חשק מיני וחוסר רצון לקיום יחסי מין. ירידה בחשק המינית לא בהכרח כוללת הפרעות זקפה אורגניות אלא מצב בו הגבר מתמודד עם חוסר חשר מיני. לעומת מצב בו יש הפרעה בהגעה לזקפה שקורה גם בעקבות בעיות גופניות, חוסר חשק מיני קורה בעיקר בעקבות הפרעות נפשיות.  

שימו לב- במקרים של אין אונות בגיל צעיר, הבעיה עלולה להשפיע על היכולת להיכנס להיריון. במקרים כאלה חשוב לטפל בבעיה במהירות על מנת להצליח להיכנס להיריון.

אין אונות בכל גיל- למה זה קורה?

קיימות סיבות שונות שעלולות לגרום לאין אונות בכל גיל-

 • סיבות רפואיות- מחלות לב, כולסטרול גבוה, לחץ דם גבוה או טרשת עורקים עלולות לגרום למצב של אין אונות. 
 • בעיות פיזיולוגיות- יכולות להיות בעיות פיזיולוגיות שונות שגורמות לאין אונות בגיל.
 • נטילת תרופות- תרופות שעלולות לגרום לאין אונות הן בעיקר תרופות נוגדות דיכאון ואנטי היסטמינים שכוללות תופעות לוואי בהן חוסר חשק מיני וקשיי ביצוע.  
 • בעיות פסיכולוגיות- אחת הסיבות הנפוצות לאין אונות היא גברים שסובלים מחרדת ביצוע. במצב כזה, במקום לבצע פעילות מינית הגבר מתעסק ללא הרף בביצועים שלו, ברמה שלהם ובכל דבר אחר חוץ מרגע הנוכחי, הנתינה וההנאה מהאקט.  

 

אין אונות בכל גיל- כיצד מטפלים?

קיימות מספר אפשרויות לטיפול באין אונות בכל גיל- 

 • טיפול פסיכולוגי

אחד הגורמים הנפוצים ביותר לאין אונות הוא בעיות פסיכולוגיות. טיפול פסיכולוגי מאפשר לטפל באין אונות על ידי שיחות. במהלך השיחות הפסיכולוג ינסה לגעת בעומק ובשורש הבעיה, כמו לדוגמא הפחד להיכשל, טראומה מהעבר, משקעים בין בני הזוג ועוד. הטיפול הפסיכולוגי יכול להיות אישי או זוגי שכולל את הפרטנר/ית. 

 • טיפול תרופתי

הטיפול התרופתי משמש גברים רבים שרוצים לקבל מענה מידי לצורך שלהם לתפקד באופן תקין באקט מיני. התרופה הנפוצה ביותר כיום היא ויאגרה שמטפלת בזרימת הדם לפין כאשר קיים עירור מיני. יש לקחת את הכדור לפני קיום יחסי המין והוא ישפיע לאורך היחסים. יש לרכוש את התרופה במקום מורשה שמאפשר לבדוק את מקוריות התרופה. מלבד לויאגרה, ניתן לבצע הזרקות מסוג פאפברין או פנטולאמין. יש לקחת בחשבון שלהזרקות אלה יש תופעות לוואי שונות כאשר המסוכנת ביותר היא זיקפה ארוכה ומתמשכת. 

 • גלי הלם

הטיפול בגלי הלם משפר את התפקוד הזקפתי לאורך זמן וכך מאפשר להתנהל בספונטניות. גלי הלם מעודדים יצירה של כלי דם חדשים ומשפרים את זרימת הדם של המטופל. כאשר מבצעים טיפול בגלי הלם באזור הפין, ניתן לשפר את זרימת הדם באזור. מדובר בטיפולים קצרים של כעשרים דקות שלא כרוכים בכאב או בתופעות לוואי אחרות. טיפול בגלי הלם יעיל למטופלים עם מחלות רקע כמו סוכרת, השמנת יתר, סינדרום מטבולי, יתר לחץ דם, עודף שומנים בדם, בעיות לב לאחר צינתורים או ניתוח לב. 

 • טיפול כירורגי

במקרים בהם הטיפולים השונים לא עובדים ביעילות ולא מביאים לתוצאות הרצויות, ניתן לקבל טיפול כירורגי. בטיפול הכירורגי למעשה משתילים תותב לפין. תותב לפין מושתל עם משאבה צמודה שמפעילה את מנגנון הזקפה בעת הצורך. 

טיפול כירורגי נוסף ניתן במקרים בהם יש פגיעה בכלי הדם שבאה לידי ביטוי בדליפת דם או בחסימת כלי דם. במקרים אלה יש לבצע ניתוחים על מנת לתקן את כלי הדם הפגועים. 

 • טיפול תזונתי

טיפול תזונתי ניתן במטרה לתת איזון הורמונלי ונפשי. מדובר בטיפולים במסגרת הרפואה המשלימה שמתבססים על שינוי התזונה, צמחי מרפא ותוספי תזונה. תוספי התזונה מספקים תחליף טבעי לויאגרה ומעוררים את החשק המיני. בנוסף יש לשים לב כי במסגרת טיפולים תזונתיים ימליצו למטופל להימנע מעישון, שתיית אלכוהול ומצבי מתח שעלולים להוריד את רמות הטסטוסטרון. 

אין אונות בכל גיל- אבחון

חשוב מאוד לאבחן אין אונות על מנת להמליץ על טיפול רפואי בהתאם. בזכות האבחון ניתן להבין את מקור הבעיה וכיצד לטפל בה. 

אבחון של אין אונות כולל מספר בדיקות שונות. 

 • תשאול רפואי- מה המצב הנוכחי של המטופל, האם יש לו מחלות רקע, האם הוא נוטל תרופות מסוימות וכיוצא בזה. 
 • בדיקות כלליות- הבדיקות הכלליות מיועדות לבדוק את המצב הנוכחי והאם קיימות מחלות רקע. בדיקות כלליות כוללות בדיקות דם לסוכר וכולסטרול, בדיקת לחץ דם ומגוון בדיקות לשלילת מחלות רקע. 
 • בדיקה פיזיקלית- בדיקה פיזיקלית לאיבר המין והאשכים בה בודקים את שלמותם ואת תפקוד מערכת העצבים באזור. 
 • בדיקה רקטלית- בדיקה רקטלית מיועדת לבדוק את הערמונית. 
 • בדיקת אולטרסאונד- אם אין מחלת רקע יש לבצע בדיקת אולטרסאונד שמיועדת להדגים את זרימת הדם למערכת המין. בזכות הבדיקה ניתן להבין האם קיימת בעיה באספקת הדם לפין. 
 • בדיקת זקפה בלילה- אצל רוב הגברים מופיעים אירועים של זקפה במהלך השינה. בבדיקת זקפה בלילה עוטפים את הפין בסרט מיוחד. במידה שהופיעה זקפה בלילה הסרט ייקרע. במידה שלא הופיעה זקפה התוצאה מעידה על בעיה פסיכולוגית ולא גופנית.  
אין אונות בכל גיל
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן