התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

מהי אורגזמה

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

אורגזמה היא אקט של פורקן בעת תפקוד מיני והיא מתרחשת גם אצל בני האדם וגם אצל בעלי החיים ממשפחת היונקים. אורגזמה מתרחשת במצבים שונים: בזמן קיום יחסי מין (הזדווגות), בשעת אוננות וגם במהלך שינה (קרי לילה). נשים וגברים כאחד אשר חווים אורגזמה, חווים גם תחושה של עונג פיזי עילאי, וברוב הפעמים, גברים שמגיעים לאורגזמה פולטים נוזל זרע מאיבר מינם.

בני האדם כמו גם בעלי חיים מסוימים, מקיימים יחסי מין לא רק לצורכי רבייה והמשכיות אלא גם לצורכי הנאה פיזית, סיפוק גופני והגעה לאורגזמה שהיא שיאו של האקט המיני וגם משאת נפשם של רבים מאלה אשר עוסקים במלאכה.

תהליכים בגוף עד האורגזמה

כאשר הגוף חווה התעוררות מינית, קצב הלב והנשימה צוברים תאוצה ואל מחזור הדם מופרשים הורמונים אשר שותפים בהכנה של הגוף לשלב בו מגיעה האורגזמה. כאשר הגוף חווה אורגזמה, שרירים שונים מתכווצים בצורה בלתי רצונית. עיקר השרירים ממוקמים באזור אגן הירכיים, ואצל נשים הם ממוקמים בשרירי רצפת האגן ובשרירי הנרתיק. עם סיום האורגזמה מערכות הגוף חוזרות באופן הדרגתי לפעילות הרגילה שלהן.

אורגזמה מקורה מפעילות הורמונלית בגוף בעת תפקוד מיני ומתגובות של מערכת העצבים לגירויים שונים. המוח הוא זה אשר שולט על רובה של בקרת האורגזמה, והאדם גם הוא יכול לשלוט עליה באופן מסוים. הגירויים אשר גורמים לחוויית האורגזמה מגיעים מכל העצבים שנמצאים במערכת העצבים ההיקפית- אצל נשים העצבים האלה ממוקמים בדגדגן ובנקודת הג'י (נמצאת על הדופן העליונה של הנרתיק) ואצל גברים הם ממוקמים בפין. לעיתים תופיע בעת קבלת האורגזמה גם שפיכה נשית.

אורגזמה אחר אורגזמה

אורגזמות יכולות להתרחש כמה פעמים במרווחי זמן מסוימים אשר יכולים להשתנות בין המינים. נשים נדרשות לגירויים מגוונים וממושכים על מנת להגיע לאורגזמות, אך הן מסוגלות לחוות כמה אורגזמות אחת אחרי השנייה, בעוד שבקרב הגברים נדרשים גירויים מועטים בתוך פרק זמן קצר וישנו מרווח זמן מינימלי (בין כמה דקות לכמה שעות בודדות) אשר עובר בין אורגזמה אחת לאורגזמה שנייה, וזאת מכיוון שהקצב בו הגוף הגברי מייצר תאי זרע חדשים הוא איטי, מה שמהווה מגבלה פיזית מסוימת בנוגע להגעה לאורגזמה חוזרת.

אצל נשים, לאחר חוויית אורגזמה נשית עולה בדרך כלל החשק המיני והן מגורות יותר ורוצות להמשיך בפעילות המינית ולהגיע לשיאים חדשים, ולעומתן אצל גברים החשק המיני רק יורד לאחר חוויית האורגזמה והם נותרים מחוסרי כוחות.

המטרה באורגזמה

פרט למטרה הברורה לעין בהגעה לאורגזמה שהיא למטרת הנאה פיזית ועונג רב כתוצאה מתפקוד מיני של בני האדם האחד עם השני, ישנה מטרה נוספת שלמענה נועדה האורגזמה. מטרה זו נחלקת לשניים- זו של המין הגברי לעומת זו של המין הנשי.

בקרב המין הגברי המטרה היא בולטת וברורה למדי- פליטה של הזרע מאיבר המין שמאפשרת את ההתרבות של המין האנושי (פעולת רבייה). בקרב המין הנשי לעומת זאת, המטרה שלמענה נועדה האורגזמה אינה ברורה לחלוטין וישנם חילוקי דעות. ישנה תיאוריה אשר גורסת כי התכווצותם של שרירי הנרתיק בזמן האורגזמה עצמה יוצרת מעין תנועה גלית אשר גורמת לפעולה של שאיבה שמגבירה את סיכויי הזרע להגיע אל היעד המיוחל לו.

ישנה תיאוריה נוספת אשר גורסת כי אורגזמה אותה חוות נשים כרוכה במאמצים פיזיים מתמשכים גם מצד הנשים וגם מצד הגברים בשעת קיום יחסי המין. תיאוריה זו טוענת שאורגזמה כזו היא מנגנון תת הכרתי אשר מוכיח לנשים שמצבם הפיזי של הגברים טוב מאוד ושהם מועמדים מכובדים לצורך התרבות והמשכיות של המין האנושי.

קראו עוד:

התמכרות לאוננות

אורגזמה
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן