התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

מהי אורגזמה נשית

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

המרכז לתפקוד מיני

שנים רבות נהוג היה להתייחס לאורגזמה הנשית כמיתוס. העולם, בייחוד הגברי, לא ידע להעריך אותה, לא ידע האם היא קיימת ולא ידע כיצד ניתן לזהות אותה. נשים רבות נמצאות עד היום בחיפוש אחר אותה אורגזמה שנראית כמנסה להתחמק מהן, חלקן לא מודעות לכך שהן עוצרות בעצמן מלהגיע אליה, אחרות חוות אותה אך לא יודעות האם זה "זה" ואחרות משכנעות את עצמן (ובעיקר את בני זוגן) שהן חוות אורגזמה למרות שהן לא.

האורגזמה, המכונה בעברית אביונה, היא התיאור של תחושת העונג שחשים גברים ונשים כביטוי לפורקן לאחר או בזמן קיום של יחסי מין. בספרות הצרפתית האורגזמה מכונה לא אחת "la petite mort"- המוות הקטן.

אצל הגברים, האורגזמה מלווה בדרך כלל בשפיכה של נוזל הזרע, ואילו אצל נשים האורגזמה איננה מלווה לרוב בסממנים בולטים כאלו. מסיבה זו, היה מקובל לחשוב במשך שנים רבות שנשים כלל אינן חוות אורגזמה. יחד עם זאת, חלק קטן מהנשים חוות בעקבות אורגזמה תופעה המכונה "שפיכה נשית" עליה נרחיב בהמשך.

הפיזולוגיה של האורגזמה

פרט לתחושת העונג שמציפה את הגוף בזמן האורגזמה, אפשר לאפיין אותה על ידי מספר שינויים נוספים: יש האצה של קצב פעימות הלב, הגברה של קצב הנשימות ושחרור של הורמונים לזרם הדם שמכינים את הגוף לקראת האורגזמה. בנוסף יש סדרת התכווצויות של שרירים באזור רצפת האגן ובנרתיק עצמו.

מקור האורגזמה הוא משילוב של הורמונים המופרשים וגירוי עצבי. גירוי של עצבים במספר מקומות בגוף יכול להוביל לאורגזמה, אולם אצל הנשים, עיקר העצבים שגירויים מוביל לאורגזמה ממוקמים בדגדגן או באזור בנרתיק המכונה נקודת הג'י. בשונה מגברים הזקוקים להפוגה בין אורגזמה לאורגזמה, נשים יכולות לחוות מספר אורגזמות רצופות.

קשיים בהגעה לאורגזמה נשית

הקושי בתפקוד המיני אצל נשים, כמו בהגעה לאורגזמה מורכב מגורמים רבים ביניהם גורמים של השכלה, דימוי עצמי, קשר טוב עם בן הזוג והכרה של הגוף. אישה יכולה לחוות אורגזמה דגדגנית, אורגזמה נרתיקית או אורגזמה משולבת שמקורה גם בגירוי של הדגדגן וגם בגירוי של הנרתיק. כל אישה היא אחרת וצריכה ללמוד להכיר את עצמה, את גופה ואת מה שגורם לה להרגיש הכי טוב.

נשים רבות סוברות כי יש צורך בחדירה כדי להגיע לאורגזמה, אך זו טעות גדולה. מחקרים מראים שכ-70% מהנשים זקוקות לגירוי של הדגדגן בכדי להגיע לאורגזמה, הגירוי יכול להיות ידני, אוראלי או בעזרת שימוש בויברטור.

המכשול השני קשור לדימוי העצמי של האישה. כדי לחוות יחסי מין מהנים ומענגים, האישה חייבת להיות משוחררת ובטוחה במיניות שלה. אישה שהדימוי העצמי ודימוי הגוף שלה בשפל, מתביישת להשתחרר ולהשמיע קולות או מרגישה נבוכה בגלל קולות וריחות שהגוף יוצר בזמן קיום יחסי מין, לא תוכל ליהנות בצורה מלאה מיחסי מין, עד שלא תקבל שכל הנ"ל הם טבעיים ומהווים חלק מיחסי המין. כמו כן נשים שעברו טראומה מינית גם כן יתקשו לחוות אורגזמה ולהתמסר לה בקלות.

יחסים של אהבה וביטחון בקשר הזוגי הם אחד המפתחות החשובים ביותר בכדי להגיע לאורגזמה. גבר שהוא שתלטן במיטה או אישה שמתביישת להסביר לבן זוגה כיצד לענג אותה, כנראה לא יחוו אורגזמה משותפת לשניהם.

נקודת הג'י ושפיכה נשית

נקודת הג'י היא נקודה שעל פי מרבית התיאורים נמצאת כ-4-5 ס"מ בתוך הנרתיק על גבי ה"תקרה" שלו כשהאישה נמצאת במצב של שכיבה. מספר מחקרים ניסו להוכיח את קיומה של הנקודה אולם קיומה עדיין מוטל במחלוקת. נשים מסוימות מדווחות כי גירוי ידני של אותה נקודה בתנועות של "בוא הנה" באמצעות שתי אצבעות, גורם להן לחוות אורגזמה.

השפיכה הנשית היא גם כן תופעה פיזיולוגית שנויה במחלוקת שחלק מהנשים מדווחות כי חוו אותה בזמן אורגזמה. אותן נשים מתארות כי "שפכו" כמויות גדולות מאוד של נוזל בזמן שהגיע לאורגזמה. לעיתים התופעה חוזרת על עצמה ולעיתים היא מתרחשת באופן חד פעמי או פעמים ספורות בלבד.

נשים החוות שפיכה לא בהכרח חוות אורגזמה חזקה או עוצמתית יותר מנשים אחרות שלא חוות שפיכה, אך בהחלט מדובר בתופעה מעניינת. הנוזל המופרש הוא חסר צבע או ריח ומופרש מבלוטות בדופן הנרתיק שיש המשווים אותן לבלוטת הערמונית של הגברים.

רוצה להעצים עוד יותר את האורגזמה שלך? ראי מה יש להם לספר לך >>

ראו גם:
ניתוח הצרת נרתיק

המרכז לתפקוד מיני

המרכז לתפקוד מיני מתמחה במתן מידע בתחום התפקוד המיני, כל מה שרציתם לדעת על תפקוד מיני במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

חשק מיני אצל נשים

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

התקשרו עכשיו דילוג לתוכן