התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

אוננות

בחירת רופא זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לתפקוד מיני!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

תוכן עניינים

מהיהדות האורתודוקסית ועד לבודהיזם המסורתי, נשמעו איסורים דתיים, עתיקים ומתמשכים כנגד אוננות. המנהיגות הרוחנית השפיעה לעיתים קרובות כל כך על נשים, עד שהביאה אותן לעיתים לבורות מוחלטת לגבי אוננות.

אוננות היא הגירוי העצמי של איבר המין על מנת להשיג עוררות מינית והנאה, בדרך כלל עד כדי אורגזמה. היא מבוצעת לרוב באמצעות מגע, ליטוף, או עיסוי הפין או הדגדגן עד להשגת אורגזמה. חלק מהנשים גם משתמשות באביזרי מין דוגמת ויברטור לשם גירוי הנרתיק.

אוננות היא התנהגות נפוצה מאוד גם בקרב אנשים שיש להם שותף מיני. מחקר שנערך בארצות הברית מצא כי 95% מהגברים, ו-89% מהנשים מאוננים. אוננות היא האקט המיני הראשון אשר נחווה על ידי רוב הגברים והנשים. בקרב ילדים צעירים, אוננות היא חלק נורמלי של גילוי הגוף. רוב האנשים ממשיכים לאונן גם בבגרותם, ורבים עושים זאת לאורך כל חייהם.

אוננות נשית

למרות שגברים עשויים להתבדח ולהקניט זה את זה אודות הפעילות המינית סולו שלהם, נשים בדרך כלל פחות פתוחות לגבי העינוג העצמי שלהן. חלקן עשויות להחליף רשמים עם חבר או חברה קרובים מאוד, ולדון בדיסקרטיות על ויברטורים מומלצים, וכיצד האוננות עשויה להפיג מתחים.

נשים עשויות לחוש אשמה בעקבות אוננות, במיוחד אם הן נמצאות במערכת יחסים מחייבת. אך תחושה זו מיותרת, כך אומרים מטפלי מין. לעיתים, השותף עשוי להיות עייף, מחוץ לעיר או שאינו זמין בדרך אחרת, ולכן האוננות מהווה פתרון.

ויברטור ושימוש באצבעות הן שתי שיטות נפוצות של אוננות נשית. למעלה ממחצית הנשים, בגילאי 18 עד 60, משתמשות בוויברטור במהלך אוננות. נשים אחרות מדווחות כי הן מאוננות באמצעות שימוש בחלק האחורי של ראש מברשת שיניים רוטטת, ידית של מברשת שיער או סילוני מים באמבטיה.

למרות שמספר מומחים מודאגים מתופעות לוואי העשויות להיגרם כתוצאה משימוש בוויברטור, כגון חוסר תחושה באיבר המין או כאב, פחות מ-30% מנשים שהשתתפו בסקר שנערך בנושא, טענו שלא חוו תופעות אלו.

אם אישה בוחרת לאונן, יכול הדבר לשפר את מצב רוחה. זהו תהליך נטול הסחות דעת, וניתן להתמקד בחוויה ללא התחשבות בצרכים או בהעדפות של אדם אחר. לטענת מומחים, אין הדבר מעיד על חוסר אהבה לבן הזוג, אלא רק על כך שאישה צריכה לחשוב רק על עצמה לפעמים.

אוננות גברית

למרות האיסורים המפורשים בתנ"ך, אוננות גברית אינה גורמת לירידה בחיוניות. הזרע הנשפך באופן זמני אינו נשפך "לשווא", ובוודאי שאינו גורם לחוסר רבייה. רוב המומחים מסכימים כי הבעיה החמורה האמיתית עם אוננות גברית, היא תחושת האשמה. חלק מהאשמה נעוצה באמונה לפיה הנאה עצמית היא מלוכלכת או שאינה מוסרית.

גברים לומדים לאונן מוקדם, ובדרך כלל במהירות. רבים מהם עדיין מאוננים באותה הדרך בגיל ארבעים כפי שאוננו בגיל 14.

הבעיות אותן עשויה לגרום האוננות

נדיר שבקרב זוגות הומוסקסואליים נשמעים גברים אשר מתלוננים על האוננות של בן זוגם, אך מספר נשים חשות איום בעקבות האוננות של בני זוגן או בעליהן, לעיתים קרובות בשל החינוך שקיבלו, לפיו זהו תפקידן להיות ספקית ההנאה המינית במערכת היחסים.

כל עוד רווחת האמונה לפיה גברים מאוננים פשוט מתוך הרגל, וכל עוד נשים מאמינות כי אוננות היא סוג של דחייה, תמשיך התופעה להיתפס כבעייתית. מצד שני, אנשים רבים מאמינים כי המיניות הנשית היא כה אינטנסיבית ומסתורית, עד כי גברים יכולים רק לעיתים רחוקות לקוות לספק אותה באופן מלא.

בדרך כלל אוננות היא דבר טוב ואנשים עשויים ליהנות ממנה מידי יום, אם הם רוצים. אך כאשר הרצון לאונן גורם לבעיות במערכת היחסים הזוגית, ובכל זאת התדירות שלה אינה מופחתת, עלולה להיווצר בעיה.

במקרה כזה, אין צורך להפחית את התדירות בבת אחת, אך ניתן לנסות להפחית את התכיפות בהדרגה. כן. אורגזמות הן דבר נחמד והן עשויות לסייע בשינה, אך הן אינן חיוניות לקיום ולתפקוד, בוודאי לא כאשר הן באות על חשבון האינטימיות הזוגית.

במקרה של פגיעה במערכת היחסים בעקבות אוננות, יש להפחיתה משתי סיבות. ראשית, עבור בריאות מערכת היחסים. אם אישה מתגנבת מידי לילה לחדר האמבטיה על מנת לאונן, היא גורמת בכך לגבר לחוש חסר כשירות ואשם, בעוד שאף אחד מאלו אינו נכון בהכרח.

שנית, אדם צריך להתרגל לספק את עצמו באמצעות חוויות המין הזוגי ואם לא, עליו להתרגל ללכת לישון לא מסופק, על מנת להגיע מגורה יותר אל הפעם הבאה בה יקיים יחסים מיניים, וישמור בכך על יציבות הזוגיות שלו. במקרה שהבעיה לא נפטרת במסגרת הזוגית, יש לפנות למטפל זוגי או לסקסולוג שיסייעו להתמודדות ופתירת הבעיה.

קראו עוד:

גיל המעבר, שינויים הורמונאליים ותפקוד מיני

משנתה של ד"ר לאב לשיפור המיניות בזוגיות
גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן